Kalėdų eglučių kiemelyje lengviausia eglutė sukurta iš smilgų

Kalėdinė dvasia mažais žingsneliais įžengia į Klaipėdą. Antradienį kartu su sniegu ji nutūpė I. Simonaitytės bibliotekos kieme, kur skambant muzikai ir dainoms nušvito net 41 miestiečių sukurta eglutė.

Kalėdų eglučių kiemelis - tai devintus metus puoselėjama viena gražiausių Klaipėdos bendruomeninių iniciatyvų.

Įvairios uostamiesčio įstaigos, įmonės, organizacijos, bendruomenės ir pavieniai asmenys su didžiuliu entuziazmu kuria savo veiklą ir vertybes reprezentuojančias eglutes ir eksponuoja jas bibliotekos kiemelyje taip prisidėdami ir prie šventinės atmosferos mieste skleidimo.

Iniciatyvą organizuojanti Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka trečius metu ragina, kad eglutės atlieptų ekologijos ir tvarumo idėją, o šiais metais iškėlė dar vieną naują kriterijų, kad eglutėms apšviesti būtų nenaudojama arba minimaliai naudojama elektros energija.

"Labai džiaugiamės, kad mūsų keliama Kalėdų eglučių kiemelio tvarumo tema buvo išgirsta ir labai išradingai bei kūrybiškai įgyvendinta.

Šiemet dauguma eglučių kiemelyje yra mažesnės, tačiau ekologiškos, sukurtos iš natūralių, gamtinių, perdirbtų medžiagų ar panaudojant antrines žaliavas.

Eglučių kūrėjai išradingai panaudojo eglutėms šakas, popierių, kartoną, o štai šviesaus atminimo Laimos Pačebutienės draugai sukūrė lengviausią ir pajūrio dvasia alsuojančią eglutę iš smilgų.

Šiemet eglučių kiemelis žavi ir rankdarbių gausa: eglučių žaisliukai pagaminti iš siūlų, nerti, megzti, siūti iš tekstilės. Svarbiausia, kad visa tai sukūrė patys klaipėdiečiai, kartu", - kalbėjo Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorė Laura Juchnevič.

Bibliotekos vadovė pagyrė eglučių kiemelio kūrėjus ir už tai, kad jie sureagavo į prašymą naudoti kuo mažiau elektros energijos eglutėms apšviesti.

„Keturios eglutės šiemet kiemelyje apšviečiamos naudojant saulės baterijų gaminamą energiją, daug eglučių yra labai gražios ir be lempučių. Ypač dabar, kai pasipuošusios sniegu. Tad kviečiame visus klaipėdiečius ir miesto svečius apsilankyti kiemelyje, fotografuotis prie eglučių, balsuoti už gražiausią eglutę konkurse, džiaugtis kalėdine nuotaika ir parsinešti ją į savo namus“, - kvietė L. Juchnevič.

Už labiausiai patikusias eglutes balsuoti bus galima nuo gruodžio 9 d. interneto svetainėje www.egluciukiemelis.lt ir bibliotekoje.

Kalėdų eglučių kiemelis yra atviras iki 20 val. vakaro.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder