Kęstutis Maskolaitis išėjo tyliai

(8)

Klaipėda neteko tikros fotožurnalistikos legendos, ilgamečio „Vakarų ekspreso“ fotografo Kęstučio Maskolaičio.

Nuo pirmųjų dienraščio numerių „Vakarų eksprese“ dirbusio K. Maskolaičio gyvenimo siūlas nutrūko sekmadienį. Po ilgai trukusios kovos 64 metų vyras pralaimėjo sunkiai ligai.

Nė kiek neperdedant galima drąsiai sakyti, kad su fotoaparatu suaugusį K. Maskolaitį pažinojo vos ne visa Klaipėda.

Nenuostabu, nes jo darbo vieta buvo gatvėse ir tamsiausiuose skersgatviuose, o nepagražintose nuotraukose atsispindėdavo tai, kuo iš tiesų tuo metu gyveno uostamiestis.

Ir dažniausiai - tamsioji Klaipėdos pusė. K. Maskolaitis įvairiausių įvykių ar nusikaltimų vietose pasirodydavo beveik kartu su teisėsaugininkais.

"Kaip galėtų nepalikti stigmos darbas dienraštyje, trukęs ne dieną, bet dešimtmetį, ir nuolat su neprognozuojamais įvykiais.

Nebūdavo, kad sakyčiau „negaliu, nespėju“ - į laikrodį nežiūrėdavau. Korespondento darbo diena neribota - reikia, keliesi naktį.

Kultūra, parodos, spektakliai man būdavo peilis. Patiko kas nors agresyvesnio. Pasitarnavo uoslė, intuicija, sutapimai. Važiuoji, matai - dūmas rūksta, ir mauni iš paskos ugniagesiams. Šie pravažiuoja raudoną šviesoforą, ir aš taip pat. Lekia policininkai, įsijungę švyturėlius, ar prokuratūros darbuotojai - aš jiems ant uodegos sėdu.

Na, būdavo tokių baisių vaizdų, kad ir nespausdino. Malonumo nejausdavau, nes teko pakariauti, to kraujo prisižiūrėjau, bet ką darysi - darbas toks", - apie fotožurnalisto darbą yra sakęs pats K. Maskolaitis.

Net ir sunkiai sirgdamas K. Maskolaitis neužmerkdavo akių įvairiausioms negerovėms. Aktyviai kovojo, kad paprasti klaipėdiečiai savo mieste gyventų kuo geriau ir patogiau.

„Vakarų ekspresas“ reiškia nuoširdžią užuojautą K. Maskolaičio šeimai ir artimiesiems.

 

Urna su velionio palaikais bus pašarvota Klaipėdoje, Kretingos gatvėje esančiuose Šv. Kazimiero parapijos laidojimo namuose. Atsisveikinti su Kęstučiu Maskolaičiu galima nuo rytojaus (rugsėjo 19 d.) 15 val. Urna bus išnešama trečiadienį (rugsėjo 20 d.) 13 val. Laiduotuvės vyks Lėbartų kapinėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder