Klaipėda pradėjo kruizinį sezoną - įplaukė 144 m ilgio gražuolis su Bahamų vėliava

(5)

Šįryt Klaipėda paskelbė 2023-iųjų kruizinių laivų sezono pradžią - pro uosto vartus įplaukė ir Kruizinių laivų terminale prisišvartavo 144 m ilgio kruizinis laivas "Hamburg", plaukiojantis su Bahamų vėliava.

1997-aisiais pastatytas laivas talpina 420 keleivių. Laivas priklauso Vokietijos kelionių operatoriui.

"Ir 2022 metais kruizinis laivas „Hamburg” buvo pirmasis pasirodęs mūsų uoste. Šį laivą jau galime drąsiai vadinti kruizinio turizmo sezono pradžios šaukliu", - pasidžiaugė Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Daugiau nei 180 Vokietijos turistų, šįryt anksti ryte (7 val.) atvykusių šiuo laivu, išvažiavo į ekskursijas po Klaipėdą, Palangą ir Neringą, degustuoja kulinarinį paveldą. 
Klaipėdos kruizinių laivų terminale šis laineris stovės iki 13 val.

Baigta terminalo rekonstrukcija

Skelbiama, kad Klaipėdos uostas šių metų kruizinės laivybos sezoną pasitinka tvaresnis ir draugiškesnis aplinkai.

"Siekdami užtikrinti tinkamą esamų statinių būklę, tęsti saugią jų eksploataciją bei įdiegti tvarius sprendimus nuotekoms iš laivų priimti, kapitalinį kruizinių laivų terminalo krantinių remontą pradėjome dar 2021 m. pabaigoje.

Šiandien jau galime drąsiai sakyti, kad terminalo rekonstrukcija baigta, o Klaipėdą puošiančių kruizinių laivų sezoną skelbiame atidarytą", – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Darbai kruizinių laivų terminale buvo vykdomi dviem etapais. Pirma, sutvirtintas dugnas ties krantinėmis, suremontuotos gelbėjimosi kopėčios, pakeisti atmušai, pastatyti nauji švartavimo stulpeliai bei atlikti kiti būtinieji darbai.

Antro etapo metu Priešpilio gatvėje įrengti nuotekų tinklai. Jais iš kruizinių laivų į Klaipėdos miesto savivaldybės savitakinių nuotekų tinklus bus šalinamos nuotekos. Pirmo etapo darbus atliko UAB „Tilsta“, o antro etapo – UAB „Naujoji gotika“. Visų darbų vertė – apie 2,2 milijono eurų su PVM.

Jau registruojasi 2024 metams

„Klaipėda yra ne tik uostamiestis. Tai yra ir miestas, kuris turi didžiulį turistinį potencialą. Manau, kad ateityje kruizinių maršrutų kiekis į Klaipėdą tik augs. Tačiau mes turime padaryti didelį darbą didinant miesto turistinį patrauklumą bei rengiant bendrą ir vieningą viso pajūrio regiono turizmo vystymo strategiją.

Tikiu, kad Klaipėda ir visas pajūrio regionas turistų traukos centru turėtų būti visais metų laikais", - teigė naujai prisiekęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Pernai kruizų sezonas Klaipėdoje startavo balandžio 11-ąją, baigėsi - spalio 8 dieną. Jo metu Klaipėdoje apsilankė 61 laivas su beveik 47 tūkst. keleivių. Pernai, palyginti su 2019 metais, laivų skaičius augo penktadaliu (2019 metais – 51), o keleivių sumažėjo 31 proc. (68,5 tūkst.).

Dėl pandemijos 2021 metais Klaipėdoje apsilankė tik du kruizų laivai, 2020 metais – nė vienas.

Šiemet mūsų mieste viešės 44 kruiziniai laivai.

Taigi, klaipėdiečiai vėl galės grožėtis akį veriančiais vaizdais, kai Kruizinių laivų terminale švartuosis neretai kelis šimtus milijonų kainuojantys laineriai. Jų viduje tviska prabanga, o kai kuriuose net įrengtos ledo arenos, uolos, pasakų pilys, vandens parkai, kino salės ar net golfo aikštynai.

Klaipėdos senamiestis taps gyvesnis nuo užsienio šalių turistų šurmulio, o barų ir kavinių savininkai bei smulkių suvenyrų pardavėjai, tikėtina, pajaus ir ekonominę naudą.

Skelbiama, kad 2024 metų kruizinių laivų sezonui jau yra užsiregistravęs 51 laivas.

Kokie turistų pomėgiai?

Anot Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovės, kruiziniais laineriais į Klaipėdą atplaukę užsieniečiai mėgsta pasivaikščioti po Klaipėdos senamiestį, degustuoti mūsų šalies gėrimus ir valgius, lankytis muziejuose, yra organizuojami pasivažinėjimai dviračiais, pasiplaukiojimai Danės upe baidarėmis ar kanojomis.

„Kai kurios turizmo agentūros užsieniečiams siūlo pasivažinėjimą karietomis. Turistai taip pat mėgsta lankytis ir Neringoje, Palangoje, Šilutės krašte ar Plateliuose. Turizmo agentūros atsižvelgia į užsieniečių norus ir pageidavimus“, - sakė R. Savickienė.

Pasiteiravus, kokių šalių turistų šiemet sulauksime daugiausiai, ji atsakyti negalėjo.

„Tradiciškai turistų skaičių ir jų “geografiją„ matome tik kelias dienas iki kruiziniam laivui atplaukiant į Klaipėdą. Tačiau tikėtina, kad daugiausiai bus Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir angliakalbių šalių turistų“, - teigė R. Savickienė.

Šiemet į Klaipėdą ne vieną ir tikrai ne du kartus atplauks ir arti 300 m ilgio laivų, tad vėl galėsime grožėtis tokiu vaizdu, kai bevaikštinėjant Klaipėdos miesto centro gatvėmis iš toli bus galima išvysti krantinėje stovintį prabanga tviskantį lainerį.

Sulauksime 4 naujokų

Šiemet mūsų mieste lankysis ir 4 iki šiol Klaipėdos uosto pasienio ruožo nekirtę laivai. Tai - „Ambience“ (gegužės 27 d.), „Costa Fascinosa“ (rugsėjo 5 d.), „Riviera“ (rugsėjo 11 d.) ir „Silver Dawn“ (rugsėjo 17 d.). Būtent pastarasis ir uždarys šių metų kruizinių laivų sezoną.

Pagal port.lt pateiktą 2023 metų kruizinių laivų tvarkaraštį, matyti, kad gegužės mėnesį sulauksime 6 kruizinių laivų, birželį - 7, liepą - 11, rugpjūtį - 15, rugsėjį - 4 laivų. Liepą ir rugpjūtį bus tokių dienų, kai per dieną sulauksime ir dviejų kruizinių laivų.

Balandžio mėnesį daugiau kruizinių laivų Klaipėdoje nesulauksime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder