Klaipėdoje prasideda džiazo festivalis

Klaipėdiečiai tikisi permainų ir išliksiant džiazo festivalį (14)

Kovo 19 d. vyks antrasis rinkimų į merus turas. Dar nežinome, ką pasirinks klaipėdiečiai - Arvydą Vaitkų ar Audrių Petrošių. Teiravomės uostamiesčio gyventojų, kaip jie vertina būsimus pokyčius mieste, ko tikisi iš naujojo mero.

Algirdas AUŠRA, žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ pirmininkas

Algirdas AUŠRA

Klaipėda milžiniškais žingsniais eina į periferiją, degraduoja didžiuliais tempais. Tikiuosi, kad kas nors bandys tai sustabdyti. Tikėtis, kad kažkas pasikeis nieko nekeičiant, primityvu ir kvaila.

Pirmo turo rezultatais nesu patenkintas. Gyvenimas stebina: dažniausiai įvyksta tai, ko tu nesitiki. Nežinau, o gal viskas bus gerai, bet dabar esu dvejonėse.

Mane nustebino, kai po rinkimų ryte per žinias pranešė, ką išrinko Vilnius, Kaunas, Kauno rajonas ir Alytus, paskui pasakojo, kas ką pavogė, kas padarė avariją, ar snigs, ar ne, o Klaipėdos nebuvo.

Visada sakydavau, kad Klaipėda yra tik techninis įrenginys - pinigų kėlimo pompa. Turime Jūros šventę ir Pilies džiazo festivalį - du galingus alaus nugėrimus, ir viskas. Daugiau nieko nėra, nėra kultūros už kampo. Senamiestis tuščias. Daugiau nieko nesugalvojame, tik kelti mokesčius. Daromės visiškas kaimas. Bet juk žmonės padaro iš kaimo miestą, o iš miesto kaimą. Niekas už mus koncertų lankyti nepradės.

Iš šio miesto neturiu kur bėgti - nei į Kauną, nei į Vilnių. Užtat man labai gaila, kad vyksta tokie procesai. Stato Muzikinį teatrą - jau dabar matau, kad „bus batai“: prie jo nebus kur pastatyti mašinų. Ar tai politikų, ar projektuotojų bėdos? Ir daug tokių dalykų, kurie lemia miesto virtimą kaimu. Nuo jų ir reikia pradėti.

Mes turime 3 milijonus krepšinio trenerių ir pan. Labai kvaila būti visko specialistu. Jeigu meras darys viską, ką mes sakome ir kas ko prisisvaigo, nieko nebus. Aš galiu pasakyti, kas man trukdo, o daryti turi mero komanda.

Daiva MAROZIENĖ, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos direktorė

Daiva MAROZIENĖ

Pirmojo turo rinkimų rezultatais džiaugiuosi, nes labai laukiau pokyčių. Nesvarbu, kuris kandidatas į merus laimės, tam tikrų pokyčių vis tiek bus.

Per pirmą turą mane labiausiai nustebino, kad žmogus dalyvavo mero rinkimuose, nors visiškai nepažįsta Klaipėdos miesto gyvenimo, ir tai, kad nemažai klaipėdiečių už jį balsavo. Manau, kad meras turi jausti miesto pulsą.

Svarbu, kad meras gebėtų išgirsti žmones. Manau, kad jis su iniciatyviais žmonėmis, su komanda tikrai gali daug ką padaryti ir pakeisti. Labai nesinorėtų, kad meras vienas pats viską spręstų. Klaipėdos mieste yra daug protingų žmonių, turinčių idėjų, veržlių. Jeigu jis telks juos apie save, Klaipėda gali tikėtis gerų pokyčių ir gero vėjo.

Kaip žmogus esu optimistė. Tikiu, kad jeigu yra noro, galimybių, veržlumo, galima daug pasiekti. Šiandien, manau, kad Klaipėda pribrendo pokyčiams. Po šių rinkimų ypač tikiu, kad jie įvyks. Nemanau, kad uostamiestis liks be džiazo festivalio, gal tik keisis jo formatas. Galbūt ir kultūriniame uostamiesčio gyvenime bus kas nors naujo, bet geros tradicijos bus tęsiamos.

Juozas LIEPUONIUS, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas

Juozas LIEPUONIUS

Buvau maloniai nustebintas, kai balsavau Melnragės bibliotekoje - ji atnaujinta, viskas gražiai sutvarkyta.

Permainų tikrai reikia. Žmogus, kad ir neblogai dirbdamas, ilgai būdamas viename poste pripranta ir užmiega ant laurų. Gerai, kad buvo daug kandidatų ir labai įvairių, kad netradicinių krypčių atstovams žmonės pastatė „Stop“ ženklą. Man labai svarbu mūsų tradicijos. Mums nereikia beždžioniauti, imti sekti vakarietiškas ar rytietiškas tradicijas.

Dabar meras turės naujų įgaliojimų, jis galės atšaukti net miesto Tarybos sprendimą. Jis tikriausiai galės pajudinti ir valdininkus. Jeigu užsimirš ir jam svarbu bus tik tai, ką jis pats padarė, tada nieko nebus. O jeigu dirbs kolektyvas, tada bus ir teigiamų sprendimų.

Manau, džiazo festivalis išliks. Kaip mes be džiazo? Jis - miesto istorija, jo dalis. Labai tikiuosi, kad bus atgaivintos jūrinės tradicijos, bus jų tęstinumas. Norisi, kad jos būtų ne tik popieriuje, ne dėl reklamos, o tikros. Turėtų būti ir Žvejo diena švenčiama, ir atgaivinti Metų jūrininko rinkimai. Manau, jeigu meras rodys iniciatyvą, tai žmonės prisijungs.

Būsimam merui noriu palinkėti, kad renginiuose lankytųsi ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Prieš rinkimus atsiranda labai daug norinčiųjų draugauti su mūsų asociacija, o paskui jų nebelieka iki kitų rinkimų.

Agnija ŠEIKO, choreografė, Šeiko šokio teatro meno vadovė

Agnija ŠEIKO

Ar mes nustosime kurti, jeigu ateis vienas ar kitas meras? Tikriausiai ne. Tik kalbame apie sąlygas, apie dėmesį kultūrai. Mane labai nuliūdino klaipėdiečių neaktyvumas per rinkimus. Nežinau, ar tai lėmė nusivylimas, ar tiesiog miesto reikalų nerūpėjimas.

Labai džiaugiausi, kad į antrą turą nepateko vienas kandidatas, nes meras dabar turės daug daugiau galių nei anksčiau. O mano dukra pasakė: „Ar jis gali sukeisti žiemą su pavasariu? Negali. Tai kokios tos galios?“

Manau, kad labai svarbu, koks žmogus vadovauja miestui. Žinoma, kad keisis miesto veidas, nors ne vienas meras jį kuria. Vis dėlto žmogaus energija ir gebėjimas sutelkti miestiečius daug reiškia. Dar svarbesni už merą yra miesto Taryba, priimanti didžiąją dalį sprendimų, ir pačių miestiečių bandymai auginti savo miestą.

Mano gyvenimo filosofija - pati esu savo gyvenimo šeimininkė, kiek tai įmanoma. Žinoma, kalbant apie režimus dėl jų labai daug politinės įtakos atsiranda konkrečiuose žmonių gyvenimuose.

Jeigu mes galvosime ne apie tai, kas mus valdo, o apie tai, kas mums padeda gyventi, jeigu nežiūrėsime į tai, kas mums nuleidžiama iš viršaus, o suvoksime, kad mes turime teisę reikalauti, jog miestas būtų toks, kokio mes norime, tada įmanomi pokyčiai. Jeigu miestiečiai mąstytų, kad žmonės atėjo į miesto Tarybą tarnauti mums, tada neužaugtų drakonai, kurie miestą mato kaip žaidimų aikštelę savo reikalams tvarkyti.

Nerijus TILINDIS, verslininkas

Nerijus TILINDIS

Kandidatų į merus buvo, nors gal ir ne visi adekvatūs, kova buvo aštri. Pamatėme, kokius Klaipėda turi politikus.

Iš naujo mero tikiuosi asmeninės iniciatyvos Klaipėdos miesto vystyme. Manau, Kauno mero Visvaldo Matijošaičio asmeninės savybės leido Kaunui išjudėti į eilės priekį. Norėtųsi, kad ir mūsų meras turėtų realią viziją, kaip gyvenimą Klaipėdoje pakelti į aukštesnį lygį. Iš jo norisi ne vien tik deklaratyvumo, bet ir veiklos.

Buvo parengta Klaipėdos strategija iki 2030 m. Man ji imponavo tuo, kad joje numatytas ir gyventojų, ir studentų skaičiaus didinimas, LEZ plėtra, gydymo kokybės gerinimas ir t. t., ir t. t. Atrodė, kad visa tai bus, bet praėjo 7 metai, o mes likome toje pačioje vietoje ir netgi daug kur netgi nuvažiavome žemyn. Reikėtų vėl pasitikrinti tą strategiją, nes nuo to priklausys ir visų ketverių metų darbo kryptis.

Pokyčių turės būti. Iš principo abu kandidatai, dalyvausiantys antrame ture, pasakė, kad Klaipėda nebegali būti tokia, kokia buvo. Klausimas, į kurią pusę kryps pokyčiai, ar tik į atskiras šakas, į atskirus miesto gabaliukus, ar bus laikomasi bendros vizijos.

Yra labai daug krypčių, numatytų bendrajame miesto plane. Bet jis yra tik piešinys, o idėjos turėtų eiti iš mero, juo labiau kad jis dabar bus kaip įmonės direktorius, kuris atsakingas ir už pinigus, ir už darbuotojų parinkimą, ir už veiklą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder