Klaipėdiečiai Vilnių pasiekti planuoja spalio 17 dieną

(4)

Tęsiasi rugsėjo 29 d. prasidėjęs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, kuriai vadovauja Andrius Navickas, streikas. Tądien iš Atgimimo aikštės Klaipėdoje į Vilnių pėsčiomis iškeliavo apie 60 švietimo darbuotojų ir juos palaikančiųjų ir ėjo iki Gargždų.

Klaipėdoje streikuoti pradėjo 33 švietimo įstaigos, o vėliau prisijungs ir daugiau.

Švietimo darbuotojai iš įvairių savivaldybių pėsčiomis eina iki Vinco Kudirkos aikštės Vilniuje. Pasak į sostinę einančios Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Lilijos Bručkienės, jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir profsąjungai nepavyks susitarti, Vilnių pasiekti planuojama spalio 17 d.

Pirmadienį apie 9.30 val. žygeiviai klaipėdiečiai išėjo iš Rietavo ir žadėjo pasiekti Laukuvą.

„Labai džiugu, kad yra ir nuolatos einančių, ir kiekvieną dieną prisijungiančių naujų žmonių. Kažkas grįžta dirbti, tarkime, tėveliai, kurie buvo prisijungę. Mūsų gretos pasipildo ir mes žygiuojame tolyn link Vilniaus“, - sakė žygio dalyvė L. Bručkienė.

Dabar situacija jau kitokia. Šeštadienį ėjo 25 žmonės, o pirmadienio rytą jų buvo 19. Pasak ponios Lilijos, kiek jų pasieks sostinę, sunku pasakyti, nes kartais būna siurprizų. Žmonės susisiekia ir pasako, kad nori jungtis iš vakaro, tada pasirūpinama, kad jie turėtų tokią galimybę. Todėl nežinoma, kurią dieną kiek gretos bus papildytos.

Nuotraukos iš Lilijos BRUČKIENĖS feisbuko paskyros

L. Bručkienės teigimu, prie Vilniaus planuoja jungtis labai daug žmonių, bent simboliškai ir tie, kurie ėjo kad ir trumpesnes to kelio atkarpas.

„Pravažiuojančios mašinos mus sveikina pypindamos. Dar nesame pavargę, mūsų nuotaika puiki, nes sulaukėme labai daug palaikymo: garsinių signalų, mojavimų, šypsenų. Kai kurie žmonės sustoja, įteikia įvairiausių dovanų, vaišina, kalbina, nori apsikabinti, pasakyti, kad mus palaiko, ir t. t. Tai skatina eiti į priekį ir uždega visus“, - pasakojo L. Bručkienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder