Danės upe pradėjo plaukti vandens autobusas (video)

(4)

Penktadienį 9.30 val. į pirmą reisą Danės upe iš Senamiesčio stotelės išplaukė vandens autobusas. Išbandyti naująjį maršrutą ryžosi 5 žmonės.

8 kilometrų ilgio kelionę nuo Senamiesčio iki Tauralaukio tilto stotelės katamarano tipo vandens autobusas įveiks per vieną valandą ir 20 minučių. Jo greitis - 7-8 kilometrai per valandą.

Vandens autobuse vienu metu gali keliauti 10 keleivių.

Bilieto kaina suaugusiajam 3 eurai, studentams ir senjorams taikomos atitinkamos nuolaidos.

Uostamiestis pirmasis Lietuvoje savo gyventojams ir miesto svečiams sudaro galimybę reguliariai keliauti vidaus vandenimis.

Danės upe kol kas plaukios du vandens autobusai. Planuojama, jog per dieną jie abu atliks 8 reisus.

Reisą ryte išbandė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

"Šiandieninės politikos tikslas - paversti Danės upę pramogine. Šis pasiplaukiojimas buvo ne tik pramoginis bei noras išbandyti Klaipėdoje sukurtas technologijas. Taip pat buvo labai svarbu pamatyti kranto linijas ir suprasti, ką su upe daryti, pamatyti, kur reikia įrengti krantines, kaip ir kur upę valyti. Viskas labai ilgai yra netvarkyta", - teigė A. Vaitkus.

Meras vylėsi, jog šis projektas sulauks sėkmės.
 

Pavyzdys kitiems miestams

"Popa Boat" įkūrėjas ir elektrinių vandens autobusų projekto sumanytojas Tomas Vėlius vylėsi, jog Klaipėda taps poligonu, kuriame bus išbandomi naujausi technologiniai sprendimai, tapsiantys pavyzdžiu kitiems Lietuvos miestams.

"Visos Lietuvos mastu esame šios srities pionieriai, atveriame naujas duris", - teigė T. Vėlius.

"Popa Boat" vadovas mano, jog ši vasara bus pilna tobulėjimo - sprendžiamos iškylančios problemos, tobulinami katamaranai, prisitaikoma prie keleivių poreikių.

"Neturime tokios upės, kuri nekeltų rūpesčių. Laivo aukštis pritaikytas prie Biržos ir upėje esančių kitų tiltų, taip pat pats katamarano pasirinkimas yra specifinis, kadangi kylant aukščiau upe ji seklėja", - naujosios transporto priemonės projektavimo niuansus vardijo "Popa Boat" įkūrėjas.

Projekto sumanytojas pridūrė, jog iki vandens autobuso starto nueitas labai ilgas kelias: projektas labai ilgai tobulintas, ieškoti geriausi technologiniai sprendimai.

Pirmasis laivo modelis sukurtas praėjusią vasarą. Šiandien startavęs laivas jau patobulintas.

Vandens autobuso startas

Reisų skaičius didės atsižvelgiant į poreikį

Pasidomėjus, ar planuojama didinti reisų ir vandens autobusų skaičių upėje, VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis teigė, jog viskas priklausys nuo poreikio.

"Pažiūrėsime, kiek bus norinčiųjų, tačiau tikrai norėtume pridėti dar bent vieną reisą", - teigė jis.

Kol kas autobusas pritaikytas plaukioti tik šviesiuoju paros metu, kadangi nei laive, nei krantinėse nėra apšvietimo.

Dėl šios priežasties tvarkaraščius reikia suderinti taip, kad autobusas plauktų nuo saulės patekėjimo iki jos nusileidimo.

"Norėtume pirmąjį reisą šiek tiek paankstinti, o paskutinį pavėlinti. Jei matysime, jog piko metu bus daug norinčiųjų plaukti, tikrai tobulinsime grafikus", - planais dalijosi G. Neniškis.

Paklaustas, ar vandens autobusas skirtas naudotis kaip viena iš viešojo transporto priemonių ar labiau pramogai, "Klaipėdos keleivinio transporto" direktorius teigė, jog juo plaukios lankstų grafiką turintys žmonės. 

"Čia tikriausiai mišrus dalykus. Kadangi laivo greitis nėra didelis, juo naudosis žmonės, kurie turi laiko pasimėgauti kelione", - samprotavo G. Neniškis.
Vandens autobusas Danės upėje kursuos iki rugsėjo galo. Tiksli paskutinio reiso data priklausys nuo oro sąlygų.

Pilna bilieto kaina – 3 eurai, su Klaipėdiečio kortele – 2,40 Eur. Vandens autobusų maršrute taip pat galioja Transporto lengvatų įstatyme numatytos lengvatos kelionėms reguliaraus susiekimo laivais. Atsiskaityti už keliones bus galima el. bilieto kortele, bekontakte banko kortele ir kitais elektroniniais būdais, grynaisiais pinigais atsiskaityti galimybė nenumatoma. Išsami informacija apie taikomas lengvatas ir atsiskaitymo būdus skelbiama „Klaipėdos keleivinio transporto“ tinklapyje: https://www.klaipedatransport.lt/lt/naujienos/vandens-autobusu-tvarkarastis-bilietu-kainos-ir-atsiskaitymo-budai-990

Vandens autobuso maršrutas, grafikas ir stotelės: https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1(nuo06.16)/a-b/aqua002/2/map

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder