Klaipėdoje gimė pasaulinė džiazo žvaigždė

(12)

Klaipėdietės Juozo Karoso muzikos mokyklos mokinės 16-metės Dominykos Mauliūtės elektrine gitara atliekamas džiazo kūrinys Wes Montgomery „D-natural blues“ pagal Emily Remler aranžuotę tapo „Youtube“ sensacija. Per labai trumpą laiką jis jau sulaukė daugiau kaip 300 tūkst. peržiūrų, džiazo muzikos autoritetų palaikymo bei komplimentų.

Į savo paskyrą „Youtube“ tinkle klaipėdietė įkėlė vaizdo įrašą iš eilinio koncerto muzikos mokykloje nieko per daug nesitikėdama, tik mamos prašoma.

„Ji net nenorėjo jo viešinti, nes jai atrodė, kad tai eilinis įrašas iš koncerto muzikos mokykloje. O aš paraginau, įtikinėdama, kad atlikėjas turi dalintis savo kūryba. Juk tikrai gerai pagrojo ir galima tuo pasidžiaugti“, - sakė „Vakarų ekspresui“ Dominykos mama Kristina Mbadihe, pati taip pat socialiniuose tinkluose pasidalinusi dukros įrašu.

Dominyka Mauliūtė savo asmeninę paskyrą „Youtube“ kanale sukūrė vos prieš 4 mėnesius.

Šiuo metu joje galima pasižiūrėti penkis jaunosios muzikantės atliekamų kūrinių vaizdo įrašus, tačiau būtent Wes Montgomery „D-natural blues“ staiga „iššovė“.

Jo peržiūrų skaičius toliau auga, o sykiu didėja ir kitų D. Mauliūtės įkeltų įrašų populiarumas.

Kas atsitiko, kad būtent šis kūrinys sulaukė milžiniško dėmesio, nei pati atlikėja, nei jos gitaros mokytojas Deividas Kontrimas, nei mama nesupranta.

„300 tūkst. peržiūrų džiazo muzikos pasaulyje yra tiesiog sprogimas. Juolab kad tai nėra profesionalus, studijoje padarytas įrašas, o tiesiog eilinio koncerto muzikos mokykloje metu nufilmuotas pasirodymas.

Tai rodo, jog Dominykos atlikimas iš tiesų ypatingas. Džiaugiuosi, kad ji pastebėta, dabar mūsų akyse ji tampa pasauline žvaigžde. Tai didelis pasiekimas ir man, ir J. Karoso muzikos mokyklai ženklas, nurodantis kryptį, nišą, kurioje galime nustebinti pasaulį.

Ši sėkmė - labai motyvuoja“, - džiaugėsi savo ugdytinės sėkme mokytojas D. Kontrimas.

Pasak mokytojo, Dominyka yra būtent džiazo muzikos atlikėja, o jos sėkmė - tarsi patvirtinimas, kad muzikos mokykla pribrendo įsteigti Džiazo skyrių (jis bus jau ateinančiais mokslo metais).

Šešiolikmetė D. Mauliūtė J. Karoso muzikos mokykloje gitara groja septintus metus. Pradėjusi savo kelią nuo grojimo klasikine gitara, netrukus paėmė į rankas elektrinį instrumentą.

D. Kontrimas: Dominyka iš tiesų yra labai talentinga, išskirtinė polinkiu eksperimentuoti. Ji aktyviai dalyvauja konkursuose, groja muzikos mokyklos džiazo kolektyve „Stop jazz“.

Ji dar labai jauna, o groja tokius kūrinius, kuriuos aš pats grodavau tik studijų metais. Tai yra rimtas džiazas. Aš nežinau, ar mes turime Lietuvoje tokio amžiaus ir tokio lygio gitaristų, bet Klaipėdoje ji tokia yra viena.

Staiga išpopuliarėjusio Dominykos atliekamos kūrinio autorius yra amerikietis gitaristas Wes Montgomery. Būtent tokią jo kūrinio versiją, kokią sugrojo Dominyka, anksčiau atliko žinoma amerikiečių gitaristė Emily Remler (1957-1990).

Įdomu, kad Dominykos atlikimą pakomentavo ir gyrė ne vienas buvęs E. Remler mokinys, rašė, kad E. Remler didžiuotųsi Dominykos atlikimu.

Mama: Kiti komentatoriai rašė, kad netrukus Dominyka gros geriausiuose Europos džiazo klubuose ir salėse. Manau, kad taip ir bus, nes Dominyka sako: „Man nereikia tos šlovės, aš tik noriu groti sau“, o aš manau, kad negalima slėpti savo kūrybos. Jeigu turi ką parodyti, reikia tuo dalintis.

Dominyka, kaip pati reaguoji į tokį staigų populiarumą ir komplimentus?

Dominyka: Stengiuosi labai nesureikšminti.

Mama: Ji nesijaučia esanti žvaigždė. Toliau savo darbą dirba, groja, kuria, kelia įrašus.

D. Kontrimas: Natūralu, kad staiga užgriuvęs didelis dėmesys sukuria nejaukumo jausmą. Tikiu, kad Dominykai tai yra ir malonu. Man, kaip mokytojui, gera girdėti, kad ji to dėmesio nesureikšmina.

Juolab kad tas kūrinys tikrai nėra atliktas labai jau puikiai, juk nufilmuota ne kokio konkurso, o eilinio koncerto metu. Ji gali dar daugiau.

Ar Dominykos sėkmė yra jos talento proveržis, ar nuoširdaus darbo įvertinimas?

Mama: Dominyka - talentinga. Nuo mažens jos talentas muzikai pasireiškė. Dirbtinai to nesukursi. Ji kažką turi.

Dominyka: Manau, kad turiu dovaną groti gitara iš prigimties, nes mano bičiuliai, atrodo, daug daugiau dirba, repetuoja nei aš.

Man atrodo, kad aš groju labai mažai.

D. Kontrimas: Nėra taip, kad Dominyka negroja, tačiau iš tiesų jai pavyksta lengviau ir reikia mažiau pastangų. Tai tikrai yra talento požymiai, ir jie akivaizdžiai matomi. Kai reikia, ji pasimoko daugiau. Visko yra buvę. Buvo ir etapų, kai iš viso nenorėjo groti. Visiems taip būna.

Kaip pavyksta išlaikyti gabų vaiką, kai jam užeina nenoras groti?

D. Kontrimas: Specialiai nelaikau. Su kiekvienu mokiniu kalbu skirtingai. Ant Dominykos papykdavau, pasakydavau savo nuomonę, klausdavau, kodėl taip elgiasi, ar supranta, kur ji yra ir ką veikia.

Džiazo skyrius mūsų muzikos mokykloje nėra šiaip sau kuriamas. Aš dirbu būtent šioje srityje daugiau kaip 20 metų. Mokykloje suburtas kolektyvas „Stop jazz“, kuriame Dominyka groja nuo antros klasės. Su ja dirbome tikslingai, ruošdami būtent džiazo stiliaus muzikos atlikėją

Kodėl Dominyka groja būtent džiazo stilių?

Dominyka: Apskritai pradėjau groti gitara, nes man labai patiko „The Beatles“ muzika. Iš pradžių ją ir grojau, o paskui mokytojas pasiūlė groti džiazą, ir man patiko.

D. Kontrimas: Prisipažinsiu, džiazas - tai mano įtaka, nes norėjau, kad Dominyka grotų grupėje, kad pajustų, kas yra tikra džiazo muzika, kas yra koncertinė veikla. Taip ji pradėjo groti J. Karoso muzikos mokyklos džiazo kolektyve „Stop jazz“.

Manau, kad jai tai patiko ir dabar patinka, nors šalia to ji labai daug klauso ir atlieka įvairių stilių muzika. Ir tai yra labai gerai.

Dominyka, ar tik atliekate, ar ir pati kuriate muziką?

Turiu daug sukurtų, bet neužbaigtų projektų kompiuteryje. Vienas yra užbaigtas ir vadinasi „Teorema“. Jį inspiravo Pier Paolo Pasolini filmas tokiu pat pavadinimu.

Filmai mane labiausiai įkvepia kurti muziką. Būna, kad aš žiūriu filmą ir girdžiu galvoje muziką jam, po to einu užrašyti tai, ką išgirdau.

D. Kontrimas: Ji visada norėjo kurti. Man parodo savo sukurtus fragmentus. Vieną nuo rugsėjo mėnesio ėmėme kartu komponuoti ir dabar jau turime rezultatą, kurį netrukus pradėsime repetuoti su kolektyvu ir parodysime viešai.

Sukomponuoti šį kūrinį nebuvo lengva, nes muzikos mokykloje nebuvo džiazo muzikos kompozicijos pamokų (jos bus nuo kitų metų).

Mano nuomone, Dominykos kūrinukas labai fainas, įdomios jo mintys.

Papasakokite daugiau apie kolektyvą „Stop jazz“, kokia jo sudėtis?

D. Kontrimas: Džiazo grupės sudėtis. Tai ritmo grupė ir solistai. Dabar pagrindinė solistė yra Dominyka. Taip pat yra saksofonas, pianinas, solo gali groti daug kas.

Dominyka, ar jums labiau patinka groti su grupe ar solo?

Domiyka: Aš viena pati beveik negroju, tik repetuoju tai, ką grosiu su grupe. Groti su grupe yra smagiau.

Tačiau Wes Montgomery kūrinį „D-natural blues“ atlikote solo.

D. Kontrimas: Tai tikriausiai irgi labai sužavėjo klausytojus, nes džiazo kūrinį atlikti vienam yra labai sudėtinga, nes vienu metu reikia atlikti ir solo, ir akompanimentą vienu metu, naudoti skirtingas technikas. Dominyka su tuo puikiai susitvarkė.

Beje, ji net nežinojo, kad ją tuo metu filmuoja. O jeigu būtų žinojusi, kad tai pamatys 300 tūkstančių žmonių...

Dominyka, šiuo metu mokotės trečioje Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos klasėje. Ką galvojate apie tolesnes studijas. Ar ketinate savo ateitį sieti su muzika?

Dominyka: Dar nežinau, nes patinka man labai daug kas.

D. Kontrimas: Žinoma, kad gros (juokiasi). Nežinau, tačiau labai raginu, nes Dominyka tikrai labai gabi ir gali daug pasiekti šioje srityje. Aš manau, kad ji savo kelią jau atrado ir labai norėtųsi, kad toliau juo eitų. Juolab kad jai tai ir patinka, ir sekasi.

Mama: Aš taip pat labai noriu, kad Dominyka nepamestų muzikos, bet ji domisi ir teatru, kinu, režisūra, skaito labai daug knygų.

Kaip jums atrodo, iš kur jūsų dukros gabumai muzikai? Gal ir jūs muzikuojate?

Aš esu baigusi muzikos mokyklą, smuiko klasę, tačiau išskirtinių gabumų neturiu.

Dominyka: Aš jau nuo mažens tokia esu. Kaip Sokratas visko klausinėju, nemėgstu taisyklių.

Ar džiazas turi taisykles?

D. Kontrimas: Turi. Džiazas nėra muzika be ribų, tas ribas apibrėžia taisyklės.

Kada ir kur gyvai galėsime pasiklausyti Dominykos grojimo?

D. Kontrimas: Kitą mėnesį J. Karoso muzikos mokykla minės 75-erių metų sukaktį. Šia proga bus ne vienas koncertas ir į visus Dominyka yra kviečiama pagroti Wes Montgomery kūrinį.

Balandžio 6 d. ji dalyvaus šventiniame muzikos mokyklos koncerte Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje. Džiazo dienos proga, balandžio 29 d., rengsime koncertą Klaipėdos „Akropolyje“.

Taip pat tradiciškai dalyvausime Panevėžyje rengiamame konkurse „Jazz fontanas“.

Tikriausiai dabar yra iššūkis išlaikyti tą dėmesį. Ką dėl to darote?

D. Kontrimas: Iš tiesų taip. Mama dabar tapo Dominykos vadybininke, o mano vaidmuo nesikeičia.

Darome tai, ką darėme. Ruošiamės konkursams. Dominykos repertuare yra daug kūrinių. Reikia juos filmuoti ir rodyti. Tą Dominyka, manau, ir darys. Tad stebėkite jos paskyrą „Youtube“ kanale ir tikiu, kad išvysime ir išgirsime dar daug nuostabių dalykų.

Pasiklausyti Dominykos Mauliūtės atliekamą Wes Montgomery kūrinį „D-natural blues“ pagal Emily Remler aranžuotę galima čia

Wes Montgomery - D-natural blues (Arr. by Emily Remler (Bb blues)) guitar cover
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder