Klaipėdos abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis

Ketvirtadienio rytą Klaipėdos abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis. Tradiciškai moksleiviai žygiavo iš Lietuvininkų aikštės į Laikrodžių muziejaus kiemelį, kur juos pasitiko Klaipėdos miesto meras.

Šiemet Klaipėdos miesto mokyklas baigs 1 937 moksleiviai - šiek tiek daugiau nei pernai. Tiesa, į šį skaičių įtrauktos ir profesinių mokyklų, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Stasio Šimkaus konservatorijos abiturientai. Bendrojo ugdymo mokyklas, tai yra tas, kurios turi gimnazines klases, šiemet baigs 1 412 dvyliktokų.

„Mokinių šiais metais šiek tiek daugiau, tačiau, manau, tai labiausiai lemia prisidėjusi Ukrainiečių mokykla. Šiais metais mokyklą baigs 75 ukrainiečių vaikai“, - sako Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Muravjova.

Specialistės teigimu, į šventę buvo pakviesti ir šios mokyklos atstovai, tačiau dėl vykstančio egzamino atvykti negalėjo.

Į Laikrodžių muziejaus kiemelį sugužėjusiems abiturientams sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Labai džiaugiuosi, kad matau tokią gražią jaunąją kartą. Kas yra paskutinis skambutis? Sakau iš asmeninės patirties - jis reiškia daug skambučių į ateitį. Etape, kurį nuėjote, mokytojai ruošė jus naujam gyvenimui“, - abiturientus drąsino meras.

Pasidalijęs vertinga dar mokyklos laikais fizinio lavinimo mokytojos jam suteikta gyvenimo pamoka, A. Vaitkus prieš jį stovėjusiems dvyliktokams palinkėjo aukštai iškelti savo gyvenimo kartelę.

„Kiekvieną žmogų gyvenime kiti žmonės vertina pagal nuveiktus darbus, pagal tai, ko pasiekiate, ir jūsų padorumą. Linkiu atsiminti tai ilgai, tai jums tikrai padės“, - kalbėjo A. Vaitkus.

Baigdamas sveikinimo kalbą uostamiesčio meras abiturientams palinkėjo gerai atšvęsti bei įteikė sveikinimo atvirukus.

„Vakarų ekspreso“ kalbinti dvyliktokai teigė, jog itin džiaugiasi paskutinio skambučio švente ir liūdesio kol kas nejaučia.

„Tiesą sakant, dar iki šio ryto nesuvokiau, kad jau paskutinis skambutis, bet labai smagu. Kol kas tikrai neliūdna, manau, liūdesys ateis po brandos egzaminų sesijos, kai tikrai jau bus viskas“, - kalbėjo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė Elena Juknevičiūtė.

Jai pritarė ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos auklėtinė Austėja Dumčiūtė.

„Manau, kiekvienas abiturientas tokiu metu jaučiasi tiesiog nuostabiai. Vis tiek 12 metų darbo jau eina į pabaigą, liko egzaminai. Aišku, turbūt kiekvienas trokštam išlaikyt juos kuo geresniais įvertinimais. “Šimtuko„ pasiekt gal net nebūtina, kiekvienas pagal savo pajėgumus tikimės pasirodyti kuo geriau. Kiekvienas sieksime kuo gražesnio gyvenimo kelio“, - kalbėjo abiturientė.

Paklausti, ar jaučiasi pasiruošę jau pirmadienį startuosiančiai brandos egzaminų sesijai, dauguma Klaipėdos dvyliktokų teigė, jog jaučiasi pakankami ramūs.

„Jaučiamės tikrai gerai, pasiruošę. Padarėme viską, ką galėjome“, - draugiškai pritardamos viena kitai tikino Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos abiturientė Raminta ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos dvyliktokė Agnietė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder