Dviračių žygis po Klaipėdos kraštą

Klaipėdos krašto istoriją pažįsta keliaudami dviračiais

Beveik dvi dešimtys studentų iš Vokietijos, Italijos, Vietnamo ir Lietuvos visą šią savaitę dviračiais keliauja nuo Vilniaus iki Klaipėdos, tyrinėdami istorinį Klaipėdos kraštą ir ieškodami kultūrinių sąsajų.

Edukacinį žygį, pavadintą „Patirties supratimas“, organizuoja Vokietijos agentūros „Deutsche Gesellschaft“ mokslo darbuotojas Vincent Regente ir Vokietijos kultūros forumo Vidurio ir Rytų Europai redaktorius Markus Nowak.

"Šio žygio tikslas - kad Vokietijos ir Lietuvos jaunimas kartu pažintų, tyrinėtų bendrą Klaipėdos krašto praeitį ir kultūrą, dalintųsi savo žiniomis.

Juk teritorijoje, kurioje kadaise buvo Rytų Prūsija, kūrė ir įkvėpimo sėmėsi vokiečių ir lietuvių literatūros veikėjai, tokie kaip Johanesas Bobrovskis ir Ieva Simonaitytė. Pažymėtina, kad daugelis žygio dalyvių yra istorijos, politikos ir pan. mokslų studentai. Ruošdamiesi šiai kelionei, jie ir patys parengė pranešimus iš sričių, kurias tyrinėja", - sakė Markus Nowak.

„Neatsiejama projekto dalis - žydų, vokiečių ir lietuvių kultūros paveldo pėdsakų paieška regione“, - papildė Vincent Regente.

Žygio organizatoriai teigė, jog šioje kelionėje išskirtinį dėmesį skiria Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio įvykiams prisiminti, taip pat ir šių dienų geopolitinei situacijai panagrinėti, kadangi didelė dalis kelionės driekiasi Rusijos pasieniu.

Nuo rugpjūčio 20 iki 27 d. vykstančio žygio programa labai intensyvi. Iškeliavę iš Vilniaus jaunuoliai lankėsi Trakuose, pažino karaimų kultūrą, lankėsi Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Kaune jiems didelį įspūdį paliko susitikimai su „vilko vaiku“ ir bendrijos „Edelweiss - Wolfskinder“ pirmininke Luise Kažukauskiene bei holokaustą išgyvenusia Bella Sherin.

Toliau „Patirties supratimo“ kelionės maršrutas driekiasi per Panemunę iki pamario.

Dviratininkai lankysis Šilutės krašte, kelsis į Kuršių neriją ir savo žygį užbaigs Klaipėdoje.

„Aš pirmą kartą Lietuvoje. Pirmieji įspūdžiai - nuostabūs. Puikus oras ir fantastiškas kraštovaizdis, kurį turime galimybės pastebėti keliaudami dviračiais. Jaudinantys ir praturtinantys susitikimai su vietos gyventojais, išgyvenusiais XX a. sukrėtimus, man atveria visai kitą istorijos pažinimo perspektyvą“, - dalijosi įspūdžiais žygio dalyvė Valentina iš Italijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder