Kornelija Kupšytė stipendiją skirtų naujai violončelei

(1)

Viena iš Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurso finalininkių - violončelininkė, jaunosios kartos solistė, tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja Kornelija Kupšytė.

Šią klaipėdietę muzikantę galima išvysti aktyviai koncertuojančią tiek Lietuvos, tiek užsienio didžiosiose scenose solo, taip pat su kameriniais ansambliais, Klaipėdos kameriniu orkestru. Atlikėja yra dažnai kviečiama filmuotis vaizdo klipuose atliekant populiariąją muziką.

Kaip regavote, kai sužinojote, jog esate nominuota Švyturio Klaipėdos ateities stipendijai?

Nustebau. Labai džiugu, kad yra tokios iniciatyvos, kurios pastebi, įvertina, skatina mūsų mieste kuriančius ir dirbančius jaunus žmones. Sulaukti palaikymo yra malonu.

Papasakokite apie savo muzikinį kelią.

Aš esu klaipėdietė. Muzikinį kelią pradėjau Eduardo Balsio menų gimnazijoje, po to mokiausi Stasio Šimkaus konservatorijoje, pas violončelininką Mindaugą Bačkų.

Išvažiavau iš Klaipėdos tik bakalauro studijoms Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje. Ten mokiausi pas Edmundą Kulikauską. Baigusi studijas grįžau į Klaipėdą ir magistro studijas jau tęsiau pas Mindaugą Bačkų.

Po studijų pradėjau dirbti Klaipėdos kameriniame orkestre. Greta to, groju violončelių kvartete, styginių kvartete, trio su fortepijonu ir smuiku.

Tad daug koncertuoju, važinėju po Lietuvą su įvairiais muzikiniais projektais, taip pat tenka ir į užsienį išvažiuoti.

Esu laiminga, kad turiu daug įvairios muzikinės, edukacinės veiklos.

Grojate violončele. Kuo šis instrumentas iš viso orkestro jums ypatingas, išskirtinis?

Violončelė išsiskiria savo tembru, kuris yra artimiausias žmogaus balsui. Jis man atrodo labai iškalbingas ir turintis begalę spalvų, gali atliepti įvairias emocijas, kalbėti, dainuoti... Nekeisčiau violončelės į jokį kitą instrumentą.

Jei jūs gautumėte Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją, kam ją skirtumėte?

Skirčiau instrumentui atnaujinti. Savo violončelę turiu nuo 8 klasės. Jau seniai ją išaugau, tačiau muzikos instrumentai brangiai kainuoja. Jau gal penkerius metus apie tai galvoju, manau, kad stipendija būtų reikšmingas paskatinimas.

Muziko gyvenimas neatsiejamas nuo konkursų, tačiau žmonės į juos reaguoja labai skirtingai. Kaip jūs reaguojate?

Tikrai taip, nuo pat vaikystės teko dalyvauti daugelyje konkursų Lietuvoje ir užsienyje. Ne kartą esu tapusi ir laureate, turiu daug įvairių diplomų.

Manau, kad konkursai padeda muzikantui augti, tobulėti, pasispausti besiruošiant. Tai yra svarbu mokantis. Šiuo metu aš jokiems konkursams nesiruošiu.

Kodėl?

Dabar einu kita kryptimi. Nebenoriu varžytis, noriu koncertuoti, kurti, plėtoti, dovanoti, skleisti naujas idėjas publikai.

Ką šiuo metu repetuojate? Kas jums pačiai labiausiai patinka iš to, ką šiuo metu grojate?

Iš tiesų šiuo metu groju labai daug naujų dalykų. Jau prasidėjo naujas Klaipėdos kamerinio orkestro muzikinis sezonas, tad daug repetuojame šiuo metu vykstančiam šiuolaikinės muzikos festivaliui „Permainų muzika“.

Su styginių kvartetu ruošiame žavingą naują klasikinės muzikos programą vaikams „Coliukė“.

Taip pat rengiame naują projektą su violončelių kvartetu ir šokėjais.

Dviese su Vytautu Lukočiumi ruošiame labai šaunią 9-10 dešimtmečių populiarių dainų, perdarytų fortepijono ir violončelės duetui, programą „White and Black“. Su šia programa metų pabaigoje planuojame turą per Lietuvą. Tad esu pasinėrusi į muziką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder