Kretingos teritorija gali išaugti dešimtadaliu (2)

Kretingos rajono savivaldybė paskelbė gyventojų apklausą, kuria siekiama išsiaiškinti žmonių nuomonę dėl seniūnijų ribų pakeitimo. Planuojama prie Kretingos miesto prijungti apie 200 hektarų kaimyninių kaimų teritorijų.

Gyventojų klausiama nuomonės dėl dalies Kretingos rajono savivaldybės seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ir dalies gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų keitimo. Apklausos vyks nuo 2023 m. sausio 23 d. iki 2023 m. vasario 28 d.

Vietos gyventojų apklausa dėl Kretingos rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų keitimo vykdoma pagal UAB „Kelprojektas“ parengtus gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų keitimo planus.

Pačioje Kretingoje ir aplinkinių kaimų teritorijose planuojama keisti Kretingos miesto, Kretingsodžio k., Kluonalių k., Dupulčių k., Klibių k. ir Daktarų k. ribas.

Pritarus tokių ribų pakeitimui, dalis šalia Kretingos esančių teritorijų būtų prijungta prie miesto. Bendrai tai būtų apie 2 kvadratiniai kilometrai.

Tokiu atveju Kretingos teritorija padidėtų dešimtadaliu - nuo dabartinių 19,5 kv. km iki 21,5 kv. km.

Taip pat kartu vykdoma ir dar kelių rajono teritorijų gyventojų apklausa dėl Darbėnų mstl. ir Naujukų k. ribų keitimo, Šlaveitų k. ir Kumpikų k. ribų keitimas, Pemperių k. ir Peldžių k. ribų keitimo.

Apklausoje kviečiami dalyvauti visų šių teritorijų gyventojai.

Apklausa vyksta elektroniniu būdu. Taip pat raštu Darbėnų, Kretingos miesto, Kretingos ir Žalgirio seniūnijų administracinėse patalpose.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad per ketverius savo darbo metus sulaukė ne vieno gyventojų prašymo pakeisti seniūnijos ribas prijungiant teritorijas prie miesto.

„Dalis teritorijų yra įsiterpusios į miesto ribas, jas prijungus pagerėtų jų priežiūra, pakiltų žemės vertė“, - reformos pranašumus vardina G. Liobikienė.

Anot jos, miesto teritorijų priežiūrai skiriama daugiau lėšų nei kaimo, todėl atsitinka taip, kad net tos pačios gatvės miesto pusė yra geriau prižiūrima nei kaimiškoji.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder