Juodkrantėje - pirmasis grafikos pleneras ir paroda

Dominykas Chlebinskas, savo lėšomis restauravęs net dvi išskirtinio grožio istorines Juodkrantės vilas „Loebel“ ir „Maria“, sukvietė į jas žinomus menininkus ir organizuoja pirmąjį kūrybinį plenerą bei parodą.

„Kūrybos pavasaris Juodkrantėje“, - taip poetiškai pavadintas pirmasis pleneras, kuris prasidėjo vakar ir tęsis iki birželio 2 d.

Į Juodkrantę suvažiavo garbaus amžiaus kūrėjai: Jonas Daniliauskas, Gintaras Gesevičius, Danutė Gražienė, Bronius Gražys, Giedrius Kazimierėnas, Tatjana Kazimierėnienė, Jadvyga Orantienė, Kęstutis Balčikonis, Mindaugas Skudutis, Birutė Stančikaitė. Taip pat prisijungė ir Juodkrantės dailininkai Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas.

„Dauguma pirmojo plenero autorių - tai menininkai, baigę grafikos studijas Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) 1976 metais su mano šviesaus atminimo mama Taida Balčiūnaite. Mano tėtis, šviesaus atminimo Saulius Chlebinskas, taip pat studijavo Vilniaus dailės institute, tik metais vėliau“, - pristatė plenero dalyvius D. Chlebinskas.

L. Rėzos kultūros centre šiandien, gegužės 23 d., 17.30 val. atidaroma plenero paroda, kurioje bus pristatyti ne tik plenere dalyvaujančių autorių, bet ir kitų bendrakursių - Dainos Steponavičiūtės, Gerardo Šlektavičiaus, jau mirusių D. Chlebinsko tėvų, Romo Oranto, Reginos Maželytės-Taurinskienės - kūriniai.

"Lietuviai mūsų pajūryje poilsiauja daugiausiai vasarą, o pavasarį ir rudenį čia ypač gražu, bet gana tuščia.

Jau seniai turiu norą kažkaip prisidėti prie kultūros puoselėjimo Juodkrantėje, nes dauguma kultūrinių iniciatyvų yra Nidoje.

Šį plenerą norėjau surengti dar praėjusiais metais, kol mama buvo gyva. Deja, nespėjau.

Tad grįžau prie sumanymo šiemet. Sykiu tai bus ir mano tėvų atminimo pagerbimas, o ir Kuršių nerijos ambasadoriaus vardo, kuris man buvo suteiktas, pateisinimas", - kalbėjo plenero organizatorius.

D. Chlebinskas planuoja, kad ateityje pleneras taps tradicinis ir vyks du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. „Plenerai bus tematiniai. Pirmasis skirtas grafikos žanrui. Norėčiau, kad ateityje ši iniciatyva išaugtų, renginys taptų tarptautinis, kad kuo daugiau kuriančių žmonių pamatytų Juodkrantę ir skleistų žinią apie ją kuo plačiau“, - pasvajojo kultūros mecenatas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder