Kai šaukia kinas, eini į „Kino pavasarį“

Kovo 16-26 dienomis 28-ąjį kartą vyksiančio Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ atkeliavo ir į Klaipėdą. Žiūrovai pasiners į 11 dienų truksiantį žiūrėjimo malonumą.

„Norime paraginti nieko nelaukti, neatidėlioti, o pamačius sudominusio filmo anonsą ar aprašymą, eiti ir žiūrėti. Apie tai kalba ir šių metų festivalio šūkis “Kai šaukia kinas - tu eini„. Kviečiame viską atidėti į šalį ir pagyventi filmais, apie kuriuos kalba visas pasaulis“, - sako festivalio vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas.

„Kino pavasario“ programoje šiemet 74 ilgametražiai ir 53 trumpametražiai filmai, o jų kūrėjai ryškūs savo meistriškumu, savitumu, užmojais, drąsa, formų įvairove.

„Pirmą kartą “Kino pavasarį„ atidarys net dvi premjeros Lietuvoje: tarptautinius apdovanojimus skinantis režisierės Charlotte Wells debiutas “Po saulės„ (After Sun), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka vienas mylimiausių šių dienų aktorių Paulas Mescalis, bei pirmasis lietuvių trumpametražis, kurio premjera įvyko Kanų festivalio pagrindinio konkurso programoje, - režisieriaus Vytauto Katkaus filmas “Uogos".

Ypatingas dėmesys lietuvių filmams

„Pastarąjį dešimtmetį stebime neįtikėtiną Lietuvos kino atgimimą. Džiaugiamės ir didžiuojamės kiekvienu lietuvių kūrėjų pasiekimu ir vis didėjančiu žiūrovų susidomėjimu. Šiemet lietuvių kurti filmai festivalyje užims ypatingą vietą -parodysime net 18 filmų, iš kurių - 15 nacionalinių premjerų“, - pasakoja „Kino pavasario“ turinio ir programos vadovė Aistė Račaitytė.

Programoje, kurią palaiko turinio platforma „Telia Play“, bus pristatyti 6 ilgo ir 11 trumpo metro pripažintų bei debiutuojančių režisierių filmų.

Dalis jų jau spėjo parsivežti prestižinių festivalių apdovanojimų, kiti su žiūrovais pirmą kartą susitiks „Kino pavasaryje“. Tarp jų - ir filosofo Nerijaus Mileriaus mirties kino ekrane ir teatro scenoje tyrinėjimas dokumentiniame filme „Gyvenimas po mirties“ su visiems gerai pažįstamais aktoriais Juozu Budraičiu, Rasa Samuolyte, Dainiumi Gavenoniu ir Luku Malinausku.

Lietuvos žiūrovai taip pat išvys ir Varšuvos kino festivalyje pirmą kartą pristatytą debiutuojančios režisierės Austėjos Urbaitės dramą „Per arti“, pasakojančią apie tėvystę, įsivaikinimą bei kultūrų skirtumus.

Festivalio žiūrovai galės pirmieji apsilankyti ir specialiajame išankstiniame režisierės Elenos Kairytės filmo „Roberta“, stebinčio Z kartos merginos gyvenimą, seanse, o „Cineuropa“ apdovanojimą pelniusiame Irmos Pužauskaitės filme „9-as žingsnis“ stebėti iš alkoholio liūno lipančio tėvo ir jo dukters santykius.

Jau metus gyvenant karo fone, du festivalio filmai leis iš arčiau pamatyti jo kasdienybę ir Ukrainoje gyvenančių žmonių likimus. Pirmą kartą Lietuvoje žiūrovai galės išvysti Kanų festivalio specialųjį dokumentinio kino prizą pelniusį ir geriausiu dokumentiniu filmu Europos kino apdovanojimuose pripažintą Ukrainoje nužudyto režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmą „Mariupolis 2“.

Festivalį uždarys Lietuvos kino bendruomenės tebekuriamas dokumentinis filmas - norėdami ištiesti solidarumo ranką Ukrainai, kūrėjai susibūrė į savanorišką projektą, kurio tikslas buvo fiksuoti, kas tokiu sudėtingu metu vyko mūsų šalyje. Greta festivalį atidarysiančio V. Katkaus filmo „Uogos“ bus parodyti ir du ankstesni jo filmai „Kolektyviniai sodai“ bei „Miegamasis rajonas“ - visi jie sudaro savotišką triptiką.

Konkursinėje programoje - europietiško kino ateities pažadas

Šiais metais „Kino pavasaris“ džiaugiasi ir itin stipria konkursine programa, kurioje dalyvauja 10-ies režisierių iš Europos pirmieji arba antrieji ilgo metro filmai.

Konkurse dalyvauja režisierės Lea'os Glob filmas „Apolonija, Apolonija“ (Apolonia, Apolonia), Pierre'o Földes „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ (Blind Willow, Sleeping Woman), Damiano Kocuro „Duona ir druska“ (Bread and Salt), Gentiano Koçi „Nauji batai ir puodelis kavos“ (A Cup Of Coffee And New Shoes On), stilingas, abejingų nepaliksiantis Berlyne „Sidabriniu lokiu“ už išskirtinį meninį indėlį jo operatorei Hélène Louvart apdovanotas Giacomo Abbruzzese „Disko berniukas“ (Disco Boy), žiūrovą į posovietinės stagnacijos metus, pirmąjį Ukrainos nepriklausomybės dešimtmetį, nukeliantis Philipo Sotnychenko filmas „La Palisiada“ (La Palisiada), Andrea Bagney juosta „Ramona“ (Ramona), festivalio atidarymo filmas Charlotte Wells „Po saulės“ (After Sun), Austėjos Urbaitės drama „Per arti“ ir baskiškas Estibaliz Urresola Solaguren debiutas „20 000 bičių rūšių“ (20,000 Species of Bees), kurio pagrindinė aktorė aštuonerių Sofía Otero Berlyne pelnė „Sidabrinį lokį“ už translyčio vaiko vaidmenį.

Geriausią filmą rinks tarptautinė žiuri, sudaryta iš žinomų kino pasaulio žmonių: Lenkijos menų organizacijos „Gutek Film“ meno vadovas, scenaristas Jakubas Duszynskis, tarptautinio kino festivalio „IndieLisboa“ direktorius Miguelis Valverde, montažo režisierė, aktorė Dounia Sichov, aktorė, profesionali šokėja Judith State ir režisierius, operatorius Laurynas Bareiša.

28-asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 16-26 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder