Kosminė nuotaka

Kai vienoje vietoje susitinka net kelios kūrybiškos asmenybės, - gimsta kosminės idėjos.

Iš Klaipėdos kilusi, dabar Nyderlanduose kurianti vokalistė, kompozitorė ir prodiuserė Natalja Chareckaja ruošdamasi šią vasarą Nyderlanduose vyksiančiam koncertiniam turui „A performance in ___“ (liet. performansas erdvėje) įvaizdį ir fotosesiją patikėjo sukurti Klaipėdos kūrėjams.

Cosmic Bride (liet. kosminė nuotaka) - toks yra Nataljos Chareckajos sceninis vardas. Tokį sceninį vardą pasirinkti ją įkvėpė lietuvių tradicinę muziką visame pasaulyje išpopuliarinusio kompozitoriaus Igorio Stravinskio citata: „Muzika - kosmoso nuotaka.“

"Šis sceninis vardas yra duoklė Lietuvai ir ilgai ieškota meninė koncepcija, tyrinėjanti mano kultūrinį identitetą ir erdvės, kaip asmenybės, sąvoką.

Motyvacija kurti šį projektą atsirado iš poreikio puoselėti savo tapatybę. Po 7 metų muzikos studijų Nyderlanduose man svarbu įsigilinti į šią temą, iš naujo atrasti „kalbą po mano oda“.

Kaip menininkei man taip pat svarbu kurti gerą lietuviškos kultūros įvaizdį Nyderlanduose - šalyje, kurioje dabar reziduoju", - pasakoja Natalja.

Kurdama muziką menininkė integruoja vietinės ir vakarietiškos muzikos elementus. Kūrybinių paieškų rezultatas - nauja transkultūrinė produkcija.

Cosmic Bride yra viena iš pirmųjų atlikėjų Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje, leidžianti muziką „Dolby Atmos“ įtraukiančio garso formatu skaitmeninėje erdvėje.

Birželį Nyderlanduose vyksiančio menininkės koncertinio turo metu taip pat bus pasitelktos inovatyvios trimačio garso technologijos, kurios suteiks žiūrovams galimybę pasijusti tarsi būtų dainos viduje.

Koncertinį turą vainikuos naujo albumo pristatymas Amsterdame rugsėjo pradžioje.

Nataljos sceninį kostiumą bei įvaizdį šiai fotosesijai kūrusi klaipėdietė kostiumų dailininkė ir stilistė Polina Nimrea džiaugiasi, kad visas kūrimo procesas buvo labai graži kelionė.

Cosmic Bride sceninis kostiumas bei įvaizdis fotosesijai gimė bendrystėje su pačia Natalja ir talentinga uostamiesčio fotografe Cvéti Zabiela, dalijantis idėjomis ir vizijomis, kokį jausmą kostiumas turėtų perteikti. Kadangi mūsų vizualinė estetika dauguma aspektų sutampa, procesas įkvėpė nerti vis gilyn…

Povandeninio pasaulio bei kosmoso tematikos yra neišsemiamas inspiracijos šaltinis, tapęs bendru vardikliu, tad iškart buvo aišku, kuria kryptimi norisi kurti, sujungiant skirtingas tematikas, žaidžiant su detalėmis.

Man visas šis kūrimo procesas buvo labai graži kelionė, o fotosesija tarsi dar labiau sujungė visus į vieną organizmą. Didelė dovana kuriant jausti tokią sintezę, tad ir nuotraukos - tarsi atskiras kūrinys", - rezultatu džiaugiasi Polina Nimrea.

Išsamesnės informacijos apie Cocmic Bride koncertų turą rasite atlikėjos „Instagram“ paskyroje @iamacosmicbride.

Fotografė - Cvéti Zabiela

Kostiumų dailininkė ir stilistė - Polina Nimrea Vizažistė - Toma Skabeikytė Šviesa - Sergej Bezuglov Juvelyrika - MAM Originals

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder