Projektas „Klaipėda prieš / po 100 metų“ - tai tęstinis istorinių straipsnių ciklas „Klaipėda prieš 100 metų“ ir Klaipėdos moksleivių rašinių konkursas „Klaipėda po 100 metų“.
Kurdami istorinių rašinių ciklą „Klaipėda prieš 100 metų“ ir šiais metais tęsiame prieš 100 metų, t. y. 1925-aisiais, Klaipėdoje leistų laikraščių ir kitų leidinių tyrimus.
Kas savaitę rengiame jų apžvalgą, atrinkdami ir perpublikuodami to laikmečio aktualijas, svarbius Klaipėdos miesto ir krašto įvykius, prisimindami to laikmečio asmenybes, taip pat atkreipdami dėmesį į pikantiškas naujienas ar skelbimus.
Šio rašinių ciklo tikslas - papasakoti, kaip keitėsi mūsų miestas, kaip ir kuo gyveno klaipėdiečiai po to, kai Klaipėdos kraštas 1923 m. buvo prijungtas prie Lietuvos, puoselėti miestiečių istorinę atmintį.
Ciklo „Klaipėda prieš 100 metų“ rašiniai kiekvieną savaitę, penktadieniais, publikuojami dienraštyje „Vakarų ekspresas“ ir portale www.VE.lt.
Įgyvendindami projektą „Klaipėda prieš / po 100 metų“ istorinių rašinių ciklą norime papildyti žvilgsniu į ateitį ir skelbiame rašinių konkursą „Klaipėda po 100 metų“.
Kviečiame konkurse dalyvauti visų uostamiesčio gimnazijų moksleivius.
Kurkite savo gimtojo miesto viziją, rašykite, kokią Klaipėdą norite matyti ateityje. Ir tegu jūsų šviesios svajonės, užtvirtintos raštu, pildosi.
Rašinius moksleivių konkursui „Klaipėda po 100 metų“ siųskite el. paštu [email protected] iki gegužės 19 d.
Konkurso laureatai bus paskelbti ir apdovanoti „Vakarų ekspreso“ prizais gegužės 26 d.
Rašyti komentarą