„Mūzų“ apdovanojimai - Justinai Vanžodytei ir Dariui Meškauskui

Tarptautinės teatro dienos minėjimas Klaipėdos dramos teatre prasidėjo anksti - jau penktadienį, prieš spektaklį „Varovai“, buvo teikiami gražia tradicija tapę „Mūzų“ apdovanojimai dviem šio teatro aktoriams. Jau aštuonerius metus gyvuojančią „Mūzų“ apdovanojimo tradiciją inicijavo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

Į „Varovus“ (rež. E. Senkovas) atėjusius žiūrovus penktadienio vakare pasitiko ne visai įprastas spektaklio pradžios vyksmas. Aktorė Digna Kulionytė visus sveikino su artėjančia teatro švente ir kvietė į sceną garbingą „Mūzų“ apdovanojimą už nuopelnus profesionaliai scenai ir publikai, atsidavimą teatrinei kūrybai pelniusius laureatus.

Šiais metais jais tapo aktoriai Justina Vanžodytė ir Darius Meškauskas.

Atsiimdama apdovanojimą J. Vanžodytė negailėjo gražių žodžių savo kolegoms: „Per šiuos metus supratau, kad čia yra žmonių, kurie atveš vaistų, jei sirgsiu, kolegos, su kuriais galiu kalbėtis, su kuriais juokiamės ir verkiame. Šiame teatre daug žmonių, su kuriais galiu įdomiai kurti, be perdėtos konkurencijos, su džiaugsmu, tai - gražios širdies žmonės.“

D. Meškauskas, priimdamas „Mūzą“, prisiminė profesorę Ireną Vaišytę. „Baigus konservatoriją ji sakė, kad aktoriui svarbiausia, jog būtų reikalingas. Per tiek metų darbo dar supratau, kad aktorius taip pat turi būti suprastas. Tikiuosi, jūs, mieli žiūrovai, mus suprasite“, - sakė visoje šalyje teatro mylėtojų atpažįstamas aktorius.

Prieš „Mūzų“ įteikimą išskirtinio pagerbimo sulaukė ir daugiau Klaipėdos dramos aktorių: asmeninius apdovanojimus skyrė net trys klaipėdiečių šeimos. Jolanta ir Jonas Sąlygos sveikino aktorių Vaidą Jočį, Irena ir Valentinas Greičiūnai apdovanojo aktorę Digną Kulionytę, o Birutė ir Kazimieras Vaišvilos dvi aktores - Nijolę Sabulytę ir Renatą Idzelytę.

„Mūzos“ apdovanojimus Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ įsteigė 2016 metais. Nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama 1 000 eurų premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990 m. Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą. Iš viso išdalinta jau 14 „Mūzų“ statulėlių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder