Paroda „WARning“ - tai įspėjimas apie didėjančią atskirtį

Rugpjūčio 19 dieną 17 val. KKKC Parodų rūmuose atidaroma tarptautinėje meno erdvėje dirbančio menininko Vladimiro Mackevičiaus personalinė paroda „WARning“.

Kolekcijos „WARning“ didžioji dalis objektų sukurti 2022-aisiais.

Pasak autoriaus, vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime yra savo sielos gelbėjimas, savęs ištraukimas iš nuodėmių, siekimas būti geresne savęs versija: noras būti švaresniam bei mažiau nuodėmingam, mažiau egoistiškam. Nevartoti laimės tada, kai jos negamini. Neturėti skolų laikui ir nežaisti slėpynių su tiesa. Būti kuo laisvesniam nuo aplinkybių. Draugauti. Visų pirma - su savimi.

Nūdienai būdingas negebėjimas susitarti, taikaus sprendimo neradimas. Į taiką nusivaloma purvinais, metalo ir žalios mėsos kvapą skleidžiančiais batais. Praradusiems ryšį su realybe metas susišukuoti smegenis.

Gyvenimo buhalterija: skaičiuojame mes, skaičiuoja mus. Veiksmai ir padariniai. Viskas fiksuojama ir už viską teks atsakyti. Visų pirma - patiems sau. Kiekvienas žingsnis - sankryža: dar vienas inkaras arba dar vieno atsisakymas. Pasirinkimas, kaip ir kvėpavimas, - neatsiejama gyvenimo dalis.

Parodoje menininkas metaforiškai analizuoja spąstų sąvoką ir kliūtis, su kuriomis žmogus susiduria siekdamas neprarasti žmogiškumo.

Adas Vasiliauskas photo

Adas Vasiliauskas photo

V. Mackevičius, šiuo metu savo kūryboje daugiausia dėmesio skiria „readymade“ technikoms, gilinasi į žmogaus psichologijos aspektus pokyčių pilnoje ir kasdien sparčiai besikeičiančioje, nenuspėjamoje aplinkoje.

Parodoje pristatomi kūriniai atspindi vis stiprėjantį žmogaus ryšį su skaitmeniniu pasauliu, kuriame jausmai kuriami dirbtinai ir juose lengva pasiklysti, kuris atitolina žmogų nuo savęs paties.

Individas, laviruodamas tarp virtualaus ir tikrojo pasaulio, pradeda gyventi dvigubą gyvenimą. Informacijos gausa ar net perdozavimas, pasirinkimo platybės dar labiau trikdo ir taip besiblaškantį individą.

Paroda „WARning“ - tai įspėjimas apie didėjančią atskirtį ir apie tai, kas yra tikra, apie meilę, apie laiko vertybę ir pasaulio išgyvenimą gyvai, pilna širdimi.

Paroda „WARning“ yra apie TAIKĄ: harmoningą buvimą su savimi ir aplinka. Tai tarsi perspėjimas apie visapusį pusiausvyros praradimą. Karas ir įspėjimas - toks žodžio ir parodos pavadinimo junginys, atkreipiantis dėmesį, kaip greitai pasaulis gali prarasti brangiausią dalyką - taiką.

V. Mackevičius - aktualijų menininkas. Jo laikas - dabartis, veiksmai ir išgyvenimai, vykstantys šalia, visuomet esamajame laike.

Menininkas lyg „karštų taškų“ korespondentas visuomet veržiasi į pirmąsias stebėtojų gretas. Antimilitaristinė politinių manipuliacijų tema jo kūryboje užima itin svarbią vietą.

Tarptautinėje meno erdvėje dirbančio vilniečio menininko kūryba prisotinta filosofinių svarstymų, dabarties refleksijų bei ironiško požiūrio į gyvenimo detales.

V. Mackevičius yra surengęs per 25 personalines parodas Vilniuje, Berlyne, Barselonoje, Kijeve, Batumyje ir kt. Autoriaus kūrinių yra Lietuvos, Ispanijos, Maltos, Norvegijos, Sakartvelo meno kolekcijose bei muziejų saugyklose.

V. Mackevičiaus paroda „WARning“ KKKC Parodų rūmuose veiks nuo rugpjūčio 19 iki rugsėjo 4 dienos.

Projekto autorius: Vladimiras Mackevičius

Parodos kuratorė: menotyrininkė Jolita Mieželaitienė

Nesuderinamumas II. 2022 m.

Niekad neišaugęs medis. 2022 m.

Nesuderinamumas I. 2022 m.

Šviesa. 2021 m.

Pienės žiedas. 2022 m.

Pienės žiedas. 2022 m.

Susišukuok sau smegenis. 2019 m.

Susišukuok sau smegenis. 2019 m.

 

Žindukas. 2022 m.

Žindukas. 2022 m.

Pasikėsinimas į nužudymą. 2022 m.

Pasikėsinimas į nužudymą. 2022 m.

Nesuderinamumas I. 2022 m.

Nesuderinamumas I. 2022 m.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder