Šiandien savo rekomendacijų penketuką pristato dailininkė, dizainerė, kaligrafė, pedagogė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė.
1. Pažiūrėti spektaklį „Senjorai“
Visiems, o ypač vyresnio amžiaus žmonėms, nuoširdžiai rekomenduoju pažiūrėti Rolando Kazlo režisuotą spektaklį „Senjorai“.
Tai spektaklis apie orumo nepraradusius, gyvybingus italų pensininkus, apie optimizmą ir tikėjimą bet kokiame amžiuje, apie graudžiai nuostabius mūsų pragyventus gyvenimus.
Pusę spektaklio juokiausi, pusę - verkiau…

2. Pasiklausyti Kretingos senosios muzikos festivalio koncertų
Kretingos senosios muzikos festivalis - Lietuvos kultūros tarybos pripažintas strateginės reikšmės tarptautiniu festivaliu.
Praeitais metais turėjome galimybę išgirsti autentišką Renesanso ir Baroko muziką Kretingos pranciškonų bažnyčioje.
Puiki akustika, seniausių Lietuvoje vargonų skambesys, sakrali muzika - rodos, ir angelai nusileido į pilnutėlę bažnyčią kartu pasiklausyti pasaulinių šios srities žvaigždžių.
Birželio 8 d. 18 val. Kretingos pranciškonų bažnyčioje įvyks IX tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio įžanginis koncertas „Baroko mozaika: J. S. Bacho, A. Vivaldi, G. F. Handelio ir G. PH. Telemanno kūriniai orkestrui“.
Atliks „Canto Fiorito“, meno vadovas ir dirigentas Rodrigo Calveyra, išilginė fleita (Brazilija / Prancūzija) ir Klaipėdos kamerinis orkestras, meno vadovas Mindaugas Bačkus, violončelė. Solistai: Renata Dubinskaitė, mecosopranas, Konrad Levicki, smuikas, Tomas Cinelis, smuikas, Luiza Bertash Alexandrow, viola d'amore, Ivan Bertash, altas, Jacopo Raffaele, klavesinas.
3. Perskaityti knygą „Aušvico tatuiruotojas“
Knyga, kurią paėmusi paskaityti prieš miegą, nebegalėjau sustoti iki vidurnakčio.
„Aušvico tatuiruotojas“ - tai pasakojimas, kuris stebins drąsa kovoti už išlikimą, sujaudins širdžių tyrumu ir leis patikėti, kad vilties šviesa gali nušviesti kelią net tamsiausią naktį.
Nepasakosiu nieko apie knygos turinį - tiesiog paskaitykite! Motyvuoja ir nušveičia širdį labiau nei bet kuri asmenybės koučingo knyga.
Daugelis dabartinių mūsų išgyvenimų, baimių ir rūpesčių pasirodys tokie menkučiai…
4. Perskaityti knygą „Krūmo šaknys. Algirdas Jurgelevičius“
Šią knygą rekomenduoju perskaityti visiems pedagogams, studentams, visiems, kurie turėjo savo gyvenime Mokytoją.
Aktorės Virginijos Kochanskytės sudaryta knyga „Krūmo šaknys“ - tai tremtinio, ilgamečio Klaipėdos universiteto dėstytojo, choreografo, režisieriaus Algirdo Jurgelevičiaus biografiniai esė, straipsniai.
Knyga tarsi liudijimas, kad geras, talentingas, savo profesijai ir savo kraštui bei jo kultūrai atsidavęs Mokytojas daro poveikį amžinybei, nors jis nė pats nežino ir net negali įsivaizduoti, kiek siekia jo įtaka.
Man teko laimė būti A. Jurgelevičiaus studente, jam padedant puikiai išmokau rusų kalbą, visas kursas skaitėme rusų literatūros šedevrus originalo kalba.
Dėstytojas mane pakvietė dalyvauti rusų kalbos olimpiadoje, kurioje dalyvavo ir tuo metu Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose studijavęs Leonidas Donskis.
Šių dviejų eruditų diskusijos rusų kalbos temomis klausiausi susižavėjusi.
Su meile paruošta ir išleista knyga - paskaitykite.
5. Paroda, kuri nustebino
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro balandžio mėnesį organizuota Meno ir kultūros mugė nustebino savo demokratiškumu.
Neįtikėtina - konceptualiomis parodomis garsėjantys Klaipėdos parodų rūmai staiga be smulkmeniškos atrankos, be išankstinių nusistatymų, sukvietė (nemokamai!) visokio „kalibro“ menininkus, tarpdisciplininio meno kūrėjus, dizainerius bei kultūros ir meno organizacijas, įstaigas, asociacijas - teatrus, galerijas, muziejus, nepriklausomus leidėjus, kūrėjų sąjungas į vieną didelį susibuvimą ir pritraukė būrius žiūrovų.
Tiek gyvybės Parodų rūmai seniai bematė.
Šis renginys tikrai galėtų tapti tradicija. Ačiū KKKC kolektyvui.
Rašyti komentarą