Talentai, augantys lietuviško žodžio šviesoje

Gegužės 9-ąją Klaipėdos dramos teatre įvyko tradicinis respublikinis moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“, skirtas spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Renginio organizatorė, įmonės „Promo Plius“ direktorė Vilija Kaušpėdienė ir ištikimiausias partneris, dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus prisipažino pametę skaičių, kelintą kartą vyksta šis konkursas 19 ar 20-tą.

„Tikrai neprisimenu, tačiau žinau, kad tai yra vienintelis tokio formato konkursas, nepertraukiamai vykstantis tiek daug metų“, - sakė V. Kaušpėdienė.

„Labai džiugu, kad toks didelis jaunų žmonių būrys puoselėja lietuvių kalbą, poezijos posmais ir dainomis. Kaip mažas upeliukas tampa sraunia upe, o paskui isilieja į jūrą, į vandenyną - taip ir šias konkursas užaugo ir tampa vis galingesne jėga, maitinančia mūsų tautos dvasią“, - sveikindamas konkurso dalyvius sakė dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyr. redaktorius G. Tomkus.

Šiais metais konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“ vyko dviejose Klaipėdos dramos teatro erdvėse.

Jaunesnieji 1-8 klasių skaitovai jaukiai susibūrė ir savo pasirodymus surengė teatro menėje antrajame aukšte, o vyresniųjų klasių mokiniai, dainuojamosios poezijos atlikėjai savo talentus demonstravo teatro kamerinės salės scenoje.

Iš viso konkurse buvo per 80 numerių, kuriuos pristatė apie 100 vaikų ir jaunuolių iš Klaipėdos, Palangos, Neringos, Kretingos, Šilutės, Gargždų, Žemaičių Naumiesčio.

Po pasirodymų konkurso dalyviai ir juos atlydėję pedagogai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Judesys ir žodis“, kurį surengė Klaipėdos pantomimos teatro „A“ režisierius Aleksas Mažonas.

Kol vaikai gilinosi, kaip žodį išreikšti judesiu, komisijos nariai: aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė ir šio konkurso meno vadovė Virginija Kochanskytė, poetė, Klaipėdos universiteto profesorė Jūratė Sučylaitė, poetas, mokslų daktaras Dainius Sobeckis, kultūros, švietimo, mokslo ir meno projektų kuratorė ir šio konkurso koordinatorė Inga Norkūnienė, Klaipėdos dramos teatro aktorius, režisierius Kęstutis Macijauskas, autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas Jonas Baltokas dalijosi savo nuomonėmis apie jaunųjų talentų pasirodymus.

Popietę paskelbti ir konkurso laureatai. Apdovanojimus ir specialias konkurso rėmėjų dovanas pelnė net 20 konkurso dalyvių.

1-8 klasių moksleiviai laureatai:

Arnas Kaunas, 6 kl., Kretingos Pranciškonų gimnazija; Deimilė Juozapavičiūtė, 7 m., Palangos Vlado Jurgučio progimnazija; Sofija Černiauskaitė, 11 m., Palangos V. Jurgučio progimnazija; Fėja Toma Balsytė, 4 kl., Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė mokykla; Domantas Vaitkus, 8 kl., Palangos Vlado Jurgučio progimnazija; Danielė Adomaitytė, 1 kl., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras; Aurėja Noreikaitė, 10 m., Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla; Solveiga Šiberkštytė, 7 kl., Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija;

Speciali nominacija už tekstą apie Kuršių neriją

Faustas Krečius, 11 m., Neringos meno mokykla.

9-12 klasių moksleiviai laureatai

Vilius Vozgirdas, 16 m., Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija; Martyna Valeikaitė, 17 m., Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija; Amelija Anastasija Benderavičiūtė, 11kl., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras; Amelija Butenytė, 16 m., Klaipėdos licėjus; Dominykas Adomaitis, 9 kl., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras; Dovydas Žąsytis, 11 kl., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras; Ūla Čerkasova, 17 m., Klaipėdos technologijų mokymo centras;

Speciali nominacija už kom poziciją

Emilija Mačijauskaitė 15 m., Amanda Preikšaitytė 15 m., Daiva Šeputytė 15 m., Arnas Jonas Vingis 15 m., Radvilas Meilė 15 m., Žemaičių Naumiesčio gimnazija.

Dainuojamosios poezijos kategorijos laureatai

Sofia Jonušauskaitė, 18m., Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija; Kristupas Kerulis, Neringos meno mokykla; Ieva Šmaižytė, 18 m. ir Tomas Žilinskas 17 m., Klaipėdos Vydūno gimnazija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder