„Virsmai“ pristato spalvas keičiančius paveikslus

Girulių bibliotekoje eksponuojama uostamiesčio dailininko Andriaus Tarasevičiaus iliuminuota darbų paroda paslaptingu pavadinimu „Virsmai“. Jaunosios kartos tapytojas tęsia savo nekasdienį siurrealistinį-psichodelinį tapybos stilių, nenaudodamas jokio teptuko, o įspūdingiems darbams naudoja žaismingą iliuminaciją.

Atvykus į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje surengtos parodos salę, iš karto akį traukia spalvingi paveikslai: vienur galime įžvelgti geometrinių figūrų ir tiesių, kitur, atrodo, daugiau gamtos ir žmogiškų detalių.

Visi šie paveikslai sukurti skirtingų nuotaikų ir motyvų, tačiau juos vienija ir dėmesį traukia ypatinga detalė - kiekvienas iš jų žaismingai keičia spalvas, sukurdamas nepastovumo, virstančią aplinką.

Tokiam efektui sukurti panaudoti paties A. Tarasevičiaus pagaminti šviesos diodų šviestuvai, kurie ne tik apšviečia kiekvieną paveikslą, bet ir keičia švytėjimo spalvą.

Paveikslų kūrimui dailininkas naudoja ir specialius fluorescencinius dažus, atspindinčius šviesą.

Tokių dažų ir įvairiaspalvės šviesos derinys leidžia sukurti ypatingą įspūdį lankytojams.

Netradiciniai įrankiai

A. Tarasevičius teigia, kad savo paveikslų kūrimui naudoja kitokias tapybos priemones - teptuko tarp jų nėra.

Dažniausiai tai būna paprastas dažų piltuvėlis.

„Piltuvėlyje susimaišau tam tikrą mišinį iš įvairiausių pigmentų, lakų, lipalų bei vandens ir gautus dažus tiesiog horizontaliai pilu ant paties paveikslo“, - tikina dailininkas.

Anot menininko, nors anksčiau ir naudojo tradicinį teptuką, tačiau laikui bėgant jam „atsivėrė“ kitokie įrankiai, su kuriais išgauna spalvos vientisumą ir raiškumą.

Sunkiausia – ne įkvėpimas

Nors ir galima pamanyti, kad svarbiausia ir sunkiausia kūrybos dalis - tai nenutrūkstamo įkvėpimo šaltinio atradimas, A. Tarasevičius sako, jog sudėtingiausia kūrybos proceso dalis yra darbų ir parodų pavadinimų sugalvojimas.

"Iš tikrųjų, man yra kančia galvoti pavadinimus, ne tik paveikslams, bet ir parodoms, tai nemažai laiko užtrunka.

Kartais net pasiūlau savo draugams sugalvoti paveikslų pavadinimus.

Ir be to, šiaip nesinori varžyti žiūrovų fantazijos, nukreipiant juos tam tikros temos linkme", - teigia A. Tarasevičius.

Kalbėdamas apie įkvėpimą, dailininkas pažymi, kad pastarasis yra ne tiek sunkus, kiek nenuspėjamas dalykas.

Nors kai kuriems darbams galvoja atskirus siužetus, menininkas pastebėjo, jog labiausiai jam patinka improvizuoti.

„Įkvėpimas ateina savaime iš gyvenimiškų dalykų. Gražios medžio šakos ar degančios, “burbuliuojančios„ kino juostos jau pakanka įkvėpti darbui“, - įkvėpimo šaltinius atskleidė menininkas.

A. Tarasevičiaus personalinė dailės darbų paroda „Virsmai“ Girulių bibliotekoje (Šlaito g. 10A) veiks iki rugsėjo 4 d.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder