10 dalykų, kurie sendina odą (1)

Lygi ir skaisti oda – tai tarsi jaunystės simbolis, tačiau bėgantys metai nepraeina be pėdsakų. Nors šiandien galime rinktis iš daugybės priemonių, skirtų odos atnaujinimui, tačiau svarbu žinoti, kad odos senėjimo procesams įtakos turi ne taip ir mažai veiksnių. Jei siekiate, kad jūsų oda kuo ilgiau išliktų lygi ir švytinti, turėtumėte pakoreguoti tam tikrus įpročius. Taigi, kurie jų turi didžiausią poveikį odos senėjimo procesams?

Rūkymas

Nors visiems yra puikiai žinoma, jog rūkymas sukelia priklausomybę ir net gali tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi, tačiau ne visada susimąstoma apie šio žalingo įpročio poveikį grožiui. Vieno tyrimo metu buvo atrinktos 79 dvynių poros, kuriose vienas iš dvynių rūkė penkerius metus ar ilgiau.

Tyrimo metu nustatyta, kad rūkantieji turėjo daugiau raukšlių ant lūpų, skruostų ir dilbių. Taip nutinka dėl to, kad rūkymas sumažina odos aprūpinimą deguonimi bei maistinėmis medžiagomis, o ilgainiui tabako gaminiuose esančios cheminės medžiagos pažeidžia kolageno ir elastino gamybą.

Pamirštama naudoti kremą nuo saulės

Turbūt nustebsite, tačiau net 90 procentų ant veido atsirandančių raukšlių lemia UV spinduliai. Kontakto su ultravioletiniais saulės spinduliais metu skatinama laisvųjų radikalų gamyba, todėl ilgainiui tai pažeidžia kolageną ir elastiną.

Net ir tuomet, jei lauke būnate ganėtinai trumpai, vertėtų nepamiršti apsauginio kremo nuo saulės, kurį svarbu naudoti ne tik vasaros laikotarpiu. Nors įdegti pavyksta tik pavasarį ir vasarą, tačiau tai tikrai nereiškia, kad UV spinduliai neturi neigiamo poveikio jūsų odai.

Australijoje ketverius metus buvo atliekamas tyrimas, kuriame dalyvavo 900 žmonių: jo metu paaiškėjo, kad pakanka vos 12 savaičių naudoti SPF 30 apsauginį kremą, ir tai leis pastebėti reikšmingus odos pokyčius.

Tyrėjai nustatė, kad reguliariai naudojant apsauginį kremą raukšlių atsiradimą galima sumažinti net 24 procentais. Nors mūsų šalyje saulė pasirodo gerokai rečiau nei Australijoje, tačiau UV spinduliai yra tokie pat pavojingi. Taigi, jei norite išlaikyti gražią ir sveiką odą, apsauginio kremo naudojimas yra tiesiog būtinas.

Fluorescencinio apšvietimo naudojimas

Majamyje įsikūrusio odos instituto tyrėjai nustatė, kad fluorescencinis apšvietimas taip pat turi ženklų poveikį odos senėjimo procesui. Jei tokiame apšvietime per savaitę praleisite 40 valandų, tai gali lemti tikrai nemenką UV spindulių žalą.

Nors tyrėjai teigia, kad fluorescencinis apšvietimas nepadidina odos vėžio rizikos, tačiau jis turi didžiulį poveikį odos senėjimui. Jei tenka dirbti tokiame apšvietime, taip pat vertėtų pasirūpinti apsauginiu kremu.

Nuolatinis nuovargis

Nors gyvenimo tempas skatina nuolatos skubėti, tačiau nereikėtų pamiršti, kad poilsis yra ypatingai svarbus. Jei nakties metu miegate mažiau nei 8 valandas, odos ląstelės nespėja atsinaujinti, taigi, ilgainiui tai lemia spartesnį odos senėjimą.

Stresas

Stresą galima pelnytai kaltinti ne tik dėl įvairių ligų, bet taip pat ir dėl odos senėjimo proceso. Streso metu organizmas yra prasčiau aprūpinamas deguonimi, tad nieko keisto, kad tai turi neigiamą poveikį odos ląstelėms. Nors gyvenimą be streso šiandien yra gana sunku įsivaizduoti, tačiau svarbu ieškoti būdų, kurie padėtų nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Išgeriama per mažai vandens

Net 70 procentų žmogaus organizmo sudaro vanduo. Tai – gyvybiškai svarbus komponentas, todėl būtina pasirūpinti, kad kasdien būtų išgeriamas pakankamas vandens kiekis. V

anduo cirkuliuoja ląstelių membranose esančiais akvaporinais: kuo didesnis yra šiais kanalais pernešamo vandens kiekis, tuo intensyviau oda aprūpinama maistinėmis medžiagomis.

Reikalingas vandens kiekis yra apskaičiuojamas labai paprastai: kilogramui kūno svorio per parą turi tekti 30 ml vandens (jei sveriate 60 kg, per parą turite išgerti 1,8 l vandens).

Piktnaudžiavimas cukrumi

Produktai, kurių sudėtyje yra cukraus, kenkia ne tik jūsų figūrai, bet taip pat ir odai. Krakmolingi ir saldūs maisto produktai yra vieni didžiausių jaunos odos priešai: jei jais piktnaudžiausite, gali prasidėti glikacijos procesas (cukraus molekulės susijungs su odoje esančiu kolagenu), ir tai lems ankstyvą raukšlių atsiradimą.

Taip pat tokių maisto produktų naudojimas gali lemti spuogų atsiradimą, o šiems išnykus ant odos neretai lieka pigmentinių dėmių, kurios vizualiai sendina odą.

Alkoholio vartojimas

Atlikti tyrimai leido daryti išvadas, kad alkoholio vartojimas mažina odos antioksidacijos lygį, todėl tai gali lemti odos uždegimus bei skatinti raukšlių atsiradimą. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad piktnaudžiavimas alkoholiu gali lemti kepenų ligas, depresiją bei kai kurių formų vėžį.

Pamirštama nusivalyti makiažą

Kad ir kokios būtumėte pavargusios, vakare nusivalyti makiažą yra būtina.

Jei makiažas nėra nuvalomas, ant odos sulaikomi visi nešvarumai ir tai gali lemti ne tik spuogų atsiradimą, bet taip pat ir spartesnį odos senėjimą.

Nuolatinė svorio kaita

Jei jūsų svoris dažnai kinta, oda yra nuolatos tampoma, taigi, tai lemia spartesnį odos senėjimą. Jei siekiate ne tik palaikyti optimalų kūno svorį, bet taip pat išsaugoti sveiką ir gražią odą, turėtumėte rasti būdų, kurie padėtų svorį mesti palaipsniui.

Venkite drastiškų dietų ir sveikai maitinkitės – būtent tai padės užtikrinti geriausią rezultatą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder