5 būdai akimirksniu patikti žmonėms – vos per 2 minutes

Šiais laikais dažnai galima išgirsti sakant, kad neverta kreipti dėmesio į tai, ką apie jus galvoja kiti. Juo labiau stengtis patikti jiems. Svarbiausia, kad jums būtų gera ir patogu. Tas tiesa, bet vis dėlto ne visai.

Organizatorių nuotr.

Simpatiška. Unsplash.com

Mat nuo to, ar jūs patinkate žmonėms, ar nepatinkate, priklauso labai daug kas. Pavyzdžiui, būsima karjera ir kitos galimybės, apie kurias šiandien net nedrįstate svajoti.

O kaip dėl santykių? Kad ir kaip žiūrėsime, jūs vis tiek turite patikti žmonėms, jeigu norite palaikyti su jais kontaktus ir ilgalaikius santykius.

Tiesa yra tai, kad sprendimas, ar jūs patinkate kitam, ar ne, priimamas per kelias sekundes po susitikimo. Tai yra, jūs praktiškai turite labai mažai laiko. Praeis tik minutė ar dvi, ir žmogus nuspręs, ar jam verta eikvoti savo laiką ir energiją jums.

Ką daryti, kad nereikėtų vaidinti ir apsimetinėti, bet galėtume nuoširdžiai patikti kitam? Kaip paveikti, kad pirmasis įspūdis apie jus būtų geriausias ir žmonės imtų linkti prie jūsų?

Nicholas Boothmanas savo knygoje „Kaip patikti kitiems per 90 sekundžių ir net greičiau“ rašo, kad kiekvienas žmogus yra visiškai pajėgus tapti patraukliu ir simpatišku kitiems per pirmąsias susitikimo minutes.

Penki Boothmano patarimai

1. Būkite visiškai atviri bendraudami ir parodykite tai savo mimika, gestais, judesiais, žodžiais.

Kaip žinome, kūno kalba yra labai svarbi ir gali suvaidinti esminį vaidmenį komunikacijoje. Būtent nuo jos priklauso, kaip vyks pokalbis ir kiek jis tęsis.

Kai jūsų kūnas būna atviras, tai atsiveria ir širdis. Kitas žmogus tai visada pajunta, todėl labai svarbu būti pozityviai nusiteikusiam ir atverti širdį.

Neužsidarykite ir nesiginkite nuo to, su kuriuo kalbatės. Negalvokite apie tai, kad jis gali jus ignoruoti arba sukelti skausmą. Būkite atviri pašnekovui. Tokie žmonės patinka visiems, be išimties, ir per pirmąsias bendravimo minutes sukelia pasitikėjimą.

Kad sukurtume tokį atvirą ir pozityvų santykį, anot Boothmano, reikia pirmą susitikimo sekundę su nepažįstamu žmogumi pademonstruoti smalsumą, susidomėjimą, entuziazmą, empatiją ir šilumą, klausinėti, pasiūlyti pagalbą.

2 .Pirmieji nustatykite akių kontaktą ir palaikykite jį visą laiką.

Žiūrėti žmonėms į akis, ypač tiems, kuriuos ką tik sutikote, gali būti nelengvas, bet labai naudingas ir vertingas įprotis. Tiesa, šiuo atveju svarbu neperlenkti lazdos, kad kitam neatrodytų, jog jis tyrinėjamas kaip per mikroskopą.

Žvelkite į akis ramiai, natūraliai, su nedirbtiniu susidomėjimu ir dėmesiu. Boothmanas visada, susitikęs su žmonėms, stengiasi pastebėti jų akių spalvą.

3. Nepamirškite šypsotis.

Boothmanas siūlo būti pirmuoju, kuris nusišypso susitinkant. Tokiu būdu jūs leidžiate jam suprasti, kad esate nuoširdūs ir geranoriški.

Pagal apklausą, kurią atliko kompanija „Kelton Glogbal“, 48 procentai suaugusiųjų mano, kad šypsena yra tai, kas labiausiai įsimena per susitikimą su kuo nors. Šypsena yra signalas, kad jumis galima pasitikėti, kad šalia jūsų ramu ir saugu.

4. Visada pradėkite nuo paprasto „Labas‘.

Dauguma žmonių iš prigintiems yra drovūs ir nedrąsus. Jie jaučiasi nejaukiai, susitikę su tais, kurių nepažįsta. Štai kodėl jie pajunta palengvėjimą, kai kitam pavyksta ištirpdyti ledus ir žengti pirmą žingsnį.

Jeigu tai padarysite jūs, tai pusė sėkmės bus garantuota. Tam nereikia jokių ypatingų žodžių ar sudėtingų triukų, užtenka draugiško „Labas“ ar „Sveiki“.

Po šių žodžių paspauskite pašnekovui ranką (jei tai nėra darbo pokalbis) ir aiškiai ištarkite jo vardą. Išgirsti savo vardą yra malonu visiems. Mat vardas yra identiteto dalis. Ir jis iškart išplečia ribas, nes mes linkę pasitikėti tuo, kuris mus pažįsta.

5. Lengvai palinkite į pašnekovo pusę.

Tam, kad patiktume, visai nereikia pasilenkti taip smarkiai, kad prarastume lygsvarą. Užtenka labai lengvai, beveik nepastebimai palinkti, kad pademonstruotumėte susidomėjimą tuo, ką kalba kitas žmogus.

Jūs turite tik kelias sekundes, kad padarytumėte geriausią pirmą įspūdį. Svarbiausia įsitikinimas, kad viskas pavyks: būkite atviri, žvelkite į akis, šypsokitės ir lengvai palenkite korpusą į pašnekovo pusę.

Tai užima tik minutėlę, bet užtat iššaukia kitų žmonių simpatiją jums ir jų palankumą. O tai yra raktas, kuris atveria žmonių širdis ir daugumą durų mūsų gyvenime.

Organizatorių nuotr.

Šypsena. Unsplash.com 

Sidebar placeholder