6 maisto produktai, kurie skatina jūsų medžiagų apykaitą

Dešimtys madingų dietų žada greitą svorio netekimą; draugai pataria patikrintus metodus, tačiau efektas ne visada būna daug žadantis. Medžiagų apykaitos pagreitinimas – tinkamas būdas išspręsti šią problemą, jį teisėtai galima vadinti universaliu. Kad ir kokia pagunda būtų suvalgyti kuo mažiau maisto, toks požiūris gali sukelti priešingą rezultatą – masės padidėjimą, jau nekalbant apie rimtesnes pasekmes. Kūnas turi gauti pakankamą kiekį maistinių medžiagų, todėl pirmiausia reikia rinktis subalansuotą mitybą. Mes siūlome jums sąrašą maisto produktų, kurie padės pagreitinti medžiagų apykaitos procesus ir nepakenks jūsų figūrai.

Kalakutiena ir vištiena

Dietinė mėsa, turinti daug baltymų, skatina medžiagų apykaitą. Pavyzdžiui, suvalgius vištienos krūtinėlę, kurioje yra 300 kalorijų, 210 bus paskirta kūno energijai, o likusios 70 kalorijų atiteks įsisavinimui. Paprasčiau tariant, ilgam pamiršite alkį ir būsite kupini energijos be matomų pasekmių probleminėse kūno vietose.

Pieno produktai

Norint pagerinti medžiagų apykaitą, būtina pasirūpinti raumenų mase. Į savo racioną įtraukite neriebius pieno produktus – kalcio ir vitamino D šaltinį sveikiems kaulams ir raumenims.

Kruopos ir grūdai

Grūdų virškinimas yra sunkus procesas. Valgant daug skaidulų turintį maistą, organizmas sudegina dvigubai daugiau kalorijų. Daug sveikiau valgyti ruduosius ryžius, nei perdirbtus.

Aitrieji pipirai

Kapsicinas – aktyvus ingredientas, randamas aitriuosiuose pipiruose. Ši medžiaga kovoja su antsvorio padidėjimu, reguliuodama alkį. Mėgstamus patiekalus gardinkite aitriąja paprika bet kokia forma: virta, džiovinta arba malta.

Arbata

Šalta ar karšta žalioji arbata beveik iškart pagreitina medžiagų apykaitą. Joje yra galingas antioksidantas, žinomas dėl savo terapinio potencialo.

Grikiai ir lęšiai

Geležies trūkumas organizme slopina medžiagų apykaitos procesus, dėl to vystosi anemija. Nepamirškite į savo racioną įtraukti maisto produktų, kuriuose gausu šio vertingo mineralo, pavyzdžiui, grikius ir lęšius.

Norint veiksmingai numesti svorio, svarbu išgerti pakankamai vandens: dietologai rekomenduoja išgerti vidutiniškai 2 litrus vandens per dieną, neskaičiuojant kitų skystų maisto produktų ir gėrimų.

Šių 6 produktų pakanka sudaryti pilnavertišką dienos racioną. Valgykite sveikai ir džiaukitės rezultatu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder