Aiškūs požymiai, kad moteris fiziškai ir morališkai išsekusi (3)

Mes dažniausiai pajėgūs suprasti, kad sergame fiziškai: pablogėja sveikata, gali pakilti temperatūra, sutrikti virškinimas ir panašiai. O štai psichologines problemas pastebi anaiptol ne visi. Kalbama ne apie psichikos sutrikimus, o apie tuos atvejus, kai širdyje draskosi katės ir atsiduriame ant depresijos ribos.

Šiuo atžvilgiu kantriausios yra moterys. Jos įpratusios atsiduoti šeimai, vaikams, darbui, artimiesiems. O tai, kad kartais skauda ar tuščia viduje, – bala nematė, nieko baisaus. Pakentėsiu, kaip nors išgyvensiu.

Tačiau prislėgta būsena, moralinis nuovargis byloja, kad mūsų viduje liko labai mažai energijos ar gyvybinių jėgų.

Psichologai šią būseną laiko pavojinga. Žmogaus ištekliai nėra neriboti. O jei ir toliau kiti semsis energijos iš tokio išsekusio žmogaus, jis gali rimtai susirgti, dabar jau fiziškai. Ar net anksčiau laiko iškeliauti į Anapilį.

Štai kaip moteris gali suprasti, kad ji yra morališkai išsekusi ir jos energijos atsargos jau baigiasi.

Prislėgta nuotaika, dažna arba jau nuolatinė apatija.

Žmogus nustoja kovoti su aplinkybėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jis su viskuo susitaikė. O iš tikrųjų toks žmogus nebeturi jėgų priešintis. Problemos slegia ir nėra jėgų ką nors keisti. Atsiranda savotiškas priverstinis abejingumas. Tai veda į nuolatinę blogą nuotaiką, apatiją.

Nesinori bendrauti su žmonėmis

arba greitai pavargstama nuo bendravimo. Jei anksčiau buvote komunikabilus žmogus, o dabar vis labiau norisi pabūti vienai, išvengti pokalbių, paprasčiausiai patylėkite – tai gera proga susimąstyti apie savo savijautą.

Sumažėjęs aktyvumas.

Kalbame ne apskritai apie fizinį aktyvumą, o apie moterišką aktyvumą. Ji vis rečiau kur nors išeina, vis daugiau laiko leidžia namuose. Nenori eiti į svečius ar vykti į tolimesnę kelionę. Geriau likti namuose, pagulėti.

Prarastas susidomėjimas dalykais, kurie anksčiau džiugino.

Moteris yra morališkai išsekusi, kai jos nebedžiugina ir nebedomina tie dalykai, kurie anksčiau teikdavo malonumą, ir kai ji nebenori daryti to, kas kažkada teikė džiaugsmą.

Abejingumas kitų žmonių gyvenimui ir jų problemoms.

Jeigu anksčiau visada domėjotės draugių reikalais ir reagavote į artimų žmonių sunkumus, dabar jau pasidarė nesvarbu, kaip jie ten visi gyvena. Nėra noro padėti spręsti jų problemų. Nėra jėgų susitvarkyti net su savomis, o čia dar aplinkiniai…

Abejingumas viskam, kas vyksta aplinkui.

Žmogus pamažu iškrenta iš viešojo gyvenimo ir socialinių įvykių. Jam nerūpi naujienos, nusispjauti, kas vyksta jo mieste, tiesiai po langais ir kitur.

Tuo pat metu moteris gali toliau dirbti, užsiimti buitimi, gyventi kaip įprasta ir net pati iki galo nesuvokti, kad jos energijos resursai artėja prie pabaigos. Ir tokia būsena gali užklupti nepriklausomai nuo amžiaus – ir kai moteris yra 25–30 metų, ir kai jai per 60 metų.

Norint to išvengti ir suprasti, kur pradingsta energija, būtina peržiūrėti gyvenimą. Dažniausios priežastys – nesėkminga santuoka, toksiški žmonės aplinkui, pilnatvės trūkumas, nemėgstamas darbas – tokių priežasčių gali būti labai daug ir skirtingų. Tačiau jų visada esama.

Gyvenimas esant tokios būsenos gresia jau fiziniais neigiamais pokyčiais, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į savo būklę ir pradėti kažką keisti gyvenime.

Sidebar placeholder