Atsikratę lūkesčių, tampame laisvi

Žmonių santykiai yra įdomus procesas, kiekvienas iš mūsų turi savo lūkesčių, susijusių su tais santykiais. Lūkesčiai gali būti skirtingi, viskas priklauso nuo to, į ką jie nukreipti (draugą, tėvą, partnerį, vaiką ir pan.).

O ką daryti, jei lūkesčiai nukreipti į kitą žmogų, o jis net nenujaučia ir nežino, kad jau tapo kažkam kažką skolingas? Dažnai mes atakuojame savo lūkesčiais pačius artimiausius ir brangiausius žmones, suversdami jiems visą atsakomybę už savo gyvenimą ir laimę.

Panagrinėkime sveikus lūkesčius ir tuos, kurių geriau būtų atsisakyti.

Sveiki lūkesčiai

Pagarba. Kiekvienas iš mūsų nusipelno būti vertinamas, nusipelno, kad būtų įsiklausyta į jo nuomonę, kad būtų gerbiamos jo ribos.

Pasitikėjimas. Stiprios draugystės, mylimos šeimos nebus be pasitikėjimo. Sutikite, su žmonėmis, kuriais nepasitikite, neįmanoma užmegzti ilgalaikių santykių. Tvirti ir ilgalaikiai santykiai suteikia mums saugumo jausmą, leidžia dalytis slapčiausiais dalykais, nebijant pasmerkimo.

Ištikimybė. Ji liečia ne tik išdavystės nebuvimą santykiuose tarp partnerių, bet ir patikimumą bei pagalbą sunkiais gyvenimo momentais.

Bendravimas. Be bendravimo apskritai neįmanomi santykiai. Kalbėkite apie tai, kas svarbu ir vertinga kiekvienam iš jūsų;.

Lygybė. Gera būti lygiam su tais, kurie yra svarbūs ir brangūs. Nedemonstruokite savo regalijų ir statusų tiems, kurie jus jau seniai pažįsta.

Lūkesčiai, kurių geriau atsisakyti

Paprastai nepagrįsti lūkesčiai yra susiję su išorinėmis aplinkybėmis, ypač su kitų žmonių veiksmais ir jausmais. Mums pradeda atrodyti, kad geriau žinome, kaip kitas žmogus turi elgtis, ką jis turėtų jausti mūsų atžvilgiu ir ką daryti.

Mes norime tikrumo, trokštame kontroliuoti savo gyvenimą ir ateitį. Norime save apsaugoti. Bijome, kad būsime įskaudinti, blogai jausimės, būsime išgąsdinti, išduoti ir palikti. Kad taip neatsitiktų, natūralu, kad žmogus užkrauna savo poreikius ir norus kitiems žmonėms.

Pavyzdžiai

Partneris turi perskaityti jūsų mintis, atspėti, ko norite, patenkinti visus garsiai neišsakytus jūsų poreikius. Jis turi pats atspėti, pats pasiūlyti, tik tai, deja neįmanoma, nė vienas žmogus negali tiksliai žinoti, ko nori kitas.

Jūs manote, kad kažkas kitas padarys jus laimingu. Daugeliu atvejų laimės būsena priklauso nuo paties žmogaus. Kiti gali ją tik papildyti.

Fantazuojate, kad žmogus pasikeis, atsikratys žalingų įpročių, nes jums to norisi. Tai, žinoma, teigiamas sumanymas. Tačiau būtina aiškiai suprasti, kad kol pats žmogus nepriims sprendimo kažką savo gyvenime pakeisti, nepadės jokie įtikinėjimai ir reikalavimai;.

Tikitės, kad mylimas žmogus visą laisvalaikį praleis su jumis. Taip, tai tikrai puiku. Bet jis tikrai negalės skirti absoliučiai viso savo laiko. Kiekvienas žmogus turi teisę pabūti vienas.

Svajojate, kad partneris atsisakys savo poreikių ir interesų. Čia reikėtų atkreipti dėmesį į vieną dalyką. Ar toks žmogus jus apskritai gali sudominti?

Taip, nėra lengva priimti žmogų tokį, koks jis yra, neprifantazuojant įvairiausių iliuzijų ir lūkesčių. Tačiau viso to atsikračius, galima išvengti nereikalingų emocijų ir nerimo, nuoskaudų ir nusivylimo.

Teisingai valdydami savo lūkesčius, galėsite išlaikyti ramų emocinį foną ir santykius su aplinkiniais.

Sidebar placeholder