Baseinas namų kieme – ekspertai pataria, kaip išsirinkti ir prižiūrėti

Karštą vasaros dieną vaikus atitraukti nuo išmaniųjų įrenginių padės vandens pramogos. Tačiau nebūtina kaskart keliauti prie jūros ar ežero – savame kieme galima įsirengti tikrą vandens pramogų zoną.

„Senukų“ ekspertai pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis baseinus, bei atskleidžia, kaip tinkamai juos prižiūrėti.

Patiems mažiausiems plaukikams

Pripučiami baseinai skirti patiems mažiausiems vandens pramogų mėgėjams, juos nesunku įrengti, o vandeniu galima pripildyti per kelias minutes.

Pasak Elonos Uckutės, „Kesko Senukai“ atstovės, ieškant geriausio varianto mažiesiems, specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į baseinų gylį. Dvimečiams rekomenduojama rinktis iki 30 cm. gylio baseinus, trimečiams – iki 38 cm. 6-erių metų amžiaus vaikai gali maudytis ne gilesniame kaip 76 cm. baseine. Tokio gylio baseine jau įmanoma nardyti, tad rekomenduojama ten leisti žaisti vaikams, dėvintiems pripučiamas liemenes ar rankų plaukmenis.

Dar daugiau emocijų vaikams suteikia pripučiamos vandens žaidimų aikštelės. Jose vaikai gali čiuožti vandens čiuožykla, kopti į bokštelius, išdykauti po vandens kriokliais ar taškytis vandens patrankomis. Tokia pramoga ne tik linksma, tačiau ir lavina mažųjų įgūdžius.

Vis tik vaikams pramogaujant net ir negiliuose baseinuose, ekspertai ragina tėvus išlikti budrius – negalima palikti mažųjų žaidžiančių vandenyje be priežiūros.

Baseinai šeimoms

Vyresniems vaikams ir didesnėms šeimoms labiau tinkami erdvesni, patvaresni – karkasiniai baseinai. Jų sienos tvirtos, kai kurių modelių netgi sustiprintos plieniniais rėmais, todėl gali išlaikyti didesnį vandens spaudimą. Tokį baseiną galima įrengti per porą valandų, o gerai prižiūrint, jis naudojamas visą karštąjį sezoną.

Karkasinių baseinų skersmuo gali siekti ir daugiau nei 5 metrus, tad vienu metu jame telpa ir 10 ar daugiau žmonių. Jei baseinas bus statomas sklypo kampe, žinovai pataria rinktis ne apvalų, o stačiakampio ar ovalo formos baseiną.

„Pastebime, kad rinkdamiesi baseinus, gyventojai atkreipia dėmesį ne tik į jų dydį ir funkcionalumą. Itin svarbus ir baseinų dizainas – pirkėjai jį derina prie savo kiemo aplinkos. Tiems, kam klasikinės šviesiai mėlynos spalvos baseinas kieme netinka, tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse renkasi pilkos, rudos spalvos baseinus, derančius prie plytelių ar kitų dekoratyvinių sodo elementų. Taip pat klientai domisi baseinais, imituojančiais medienos ar pinto pluošto paviršių“, – vardija E. Uckutė.

Jos teigimu, šį sezoną taip pat populiarios ir pripučiamas sūkurinės vonios, leidžiančios tiesiog savame kieme mėgautis masažuojančiomis procedūromis.

Svarbu tinkamai prižiūrėti

Ekspertai akcentuoja, kad norint išlaikyti sveiką ir subalansuotą vandens sudėtį baseine, jį reikia kruopščiai prižiūrėti. Lauko baseinai yra puiki dirva visų rūšių mikroorganizmams. Maudantis juose, į vandenį patenka įvairių pašalinių medžiagų, tokių kaip prakaitas, kremo nuo saulės likučiai. Visa tai prisideda prie dumblių ir bakterijų dauginimosi. Todėl baseiną reikia prižiūrėti, kad jis būtų švarus ir tinkamas naudoti.

Jeigu neįeina į baseino rinkinį, profesionalai rekomenduoja įsigyti vandens valymo filtrus, baseinų priežiūros priemonių bei chemijos. Kad vanduo išliktų švarus ir chemija tinkamai veiktų, itin svarbu sureguliuoti vandens pH. Maudymosi vandens pH turi būti 7,2-7,6, tad atsižvelgus į naudojamo vandens pH lygį, reikia naudoti priemones, mažinančias arba didinančias šį rodiklį.

Dar viena svarbi baseinų vandens priežiūros priemonė – daugiafunkcės tabletės, padedančios pašalinti bakterijas, virusus ir mikroorganizmus. Jos taip pat užkerta kelią dumblių vystymuisi, todėl vanduo išlieka skaidrus ir švarus.

„Senukų“ ekspertai pataria nenaudojamą baseiną uždengti – tai padės ne tik vandenį išlaikyti švaresnį, bet ir apsaugos vaikus bei gyvūnus nuo įkritimo. Taip pat verta pasirūpinti ir specialiu termometru, taip bus lengviau sekti temperatūrą bei žinoti, kada vanduo labiausiai tinka maudynėms.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder