Birštono apžvalgos bokštas švenčia sukaktį: 5 metų proga – iššūkis bėgikams

300 laiptelių, 55 metrai aukščio ir kvapą gniaužiantys Nemuno kilpų vaizdai – tokią dovaną lankytojams kaskart įteikia aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas. Birštone stovintis lankytinas objektas šiemet švenčia penkerių metų sukaktį, o šia proga pirmą kartą organizuojamos ir bėgimo į bokštą varžybos. 

2019 m. Birštone, Nemuno kilpų regioniniame parke ant Škėvonių gūbrio, iškilo aukščiausias Lietuvoje, 55 metrų apžvalgos bokštas. Iki tol Nemuno kilpų kraštovaizdis lankytojams buvo matomas pakilus tik oro balionu ar parasparniu.

Bokštas išsiskiria savo dizainu, kurio metalinė konstrukcija „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais ir primena koplytstulpį arba varpinę.

„Kad galėtumėte Birštoną pamatyti iš paukščio skrydžio, teks kopti 300 laiptelių iki 45 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės. Džiaugiamės, kad bokštas ir po penkerių metų lankytojams išlieka patrauklus. Kiekvienais metais į jį užlipa vis daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Bokštas, specialiai apšviestas ypatingomis progomis, tampa kurorto švyturiu per valstybines, vasaros ar žiemos šventes“, –  teigia Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė. 

2022 m. pabaigoje apžvalgos bokšte buvo įrengta monitoringo sistema – sensorinė švieslentė, fiksuojanti augantį lankytojų srautą. 2023 m. jame lankėsi beveik 127 tūkstančiai lankytojų. Įpusėjus 2024-iesiems, bokšte jau pabuvojo arti 55 tūkstančių lankytojų, o vien birželio mėnesį Birštono panorama mėgavosi 15 tūkstančių turistų.

Liepos 11 d. apžvalgos bokštas-karalius mini penkerių metų sukaktį, tad jo atidarymo proga pirmą kartą organizuojamos 300 laiptelių bėgimo varžybos.

Penktadienį, liepos 12 d., 18 val., varžybose startuos dvi amžiaus grupės: 12-17 metų jaunuoliai ir suaugusieji (nuo 18 metų). Renginio organizatoriai, Birštono sporto centras, kviečia registruotis visus, kas nori sau mesti iššūkį ne tik užkopti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje, bet ir užbėgti į jį. Įveikusiems distanciją bus įteikti atminimo medaliai, suvenyrai, nugalėtojams – taurės.                                                                 

Daugiau informacijos: https://birstonosportas.lt/begimo-varzybos-i-birstono-apzvalgos-boksta-🏃🏽-kvieciame-registruotis/

***

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas. Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder