Amazonės delfinas

Brazilijos Amazonėje rasta daugiau nei 100 negyvų gėlavandenių delfinų

Brazilijos Amazonėje buvo rasta daugiau nei 100 negyvų gėlavandenių delfinų. Įtariama, jog tai – regioną užliejusios karščio bangos pasekmė.

Gaišenos buvo aptiktos praėjusią savaitę Tefės ežere, už maždaug 520 kilometrų į vakarus nuo Manauso miesto, penktadienį pranešė Mamirauos tvarios plėtros institutas.

Tiksli gyvūnų kritimo priežastis dar nenustatyta. Tačiau manoma, kad nelaimė susijusi su dabartiniu karščiu ir sausra, dėl kurių ežero vandens temperatūra viršijo 39 laipsnius šilumos.

Daugeliu Amazonės regiono upių šiuo metu teka žymiai mažiau vandens nei vidutiniškai pastaraisiais metais. Įprastą sausą sezoną dabar apsunkina klimato reiškinys El Niño.

Amazonės upės delfinai yra didžiausi upiniai delfinai, užaugantys iki maždaug 2–2,5 metro ir sveriantys nuo 85 iki 185 kilogramų.

„Amazonės upės delfinai patiria daugybę streso, sąlygojamą tokių veiksnių kaip hidroelektrinių poveikis, aplinkos tarša gyvsidabriu ir konfliktai su žmonėmis“, – sakė Mariana Paschoalini Frias iš WWF aplinkosaugos organizacijos.

Gėlavandenius delfinus „dabar dar labiau tiesiogiai veikia klimato kaitos pasekmės“, pridūrė M. Paschoalini Frias.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder