Bulvaras: Ar skulptūras dezinfekuoti privalo patys skulptoriai?

Prognozuojama, kad vasarą į Lietuvos pajūrį plūs turistai iš visos šalies. O Klaipėda jų antplūdžiui visai nėra pasirengusi, nes iki šiol dar neaišku, kas atsakingas už skulptūrų mieste dezinfekavimą. Poilsiautojai jas lies rankomis, glėbesčiuos, bučiuos. Bet juk skulptūros, kurių bambos nuzulintos iki blizgesio, yra baisus paviršinis užsikrėtimo koronavirusu šaltinis.

Kai su užsikrėtusiuoju susisieks Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir šis įvardins savo kontaktus, tada NVSC viską iškapstys apie skulptūrą, suras jos autorių ir dar patikrins, ar ir jis kartais neserga „kovidu“, ir imsis žiaurių priemonių.

Kadangi Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriui, norinčiam dezinfekuoti visas uostamiesčio skulptūras bent tris kartus per dieną, prireiktų kelių tonų dezinfekcinio skysčio, ir tai nemažai kainuotų, siūloma šią prievolę perleisti patiems skulptūrų autoriams. Jeigu kiekvienas dezinfekuos tik savo skulptūrą, jam tikrai bus mažiau išlaidų, gal tik išskyrus tuos, kurie uostamiestį papuošė keliomis skulptūromis. Nors, ko gero, protingiausia būtų, kad kiekvienas poilsiautojas pats dezinfekuotųsi savo pabučiuoti norimą skulptūrą.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder