Bulvaras: Furiai - ne koroniukai

Gargžduose, Klaipėdoje pastebėti ir užfiksuoti gatvėmis vaikščiojantys asmenys ne su medicininėmis, o su fantastinių personažų kaukėmis.

Socialiniuose tinkluose netrukus pasirodė ir pirmoji bendruomenės reakcija į keistos išvaizdos dvikojus.

Vieni svarstė, kad taip piliečiai pasipuošė eidami fotografuotis galimybių pasui, kiti teigė, kad taip žmonės mutuoja po skiepų, išvadino juos koroniukais ir ateiviais. „Bulvaras“ jaučia pareigą apšviesti, kad ir Klaipėdos kraštą pasiekė vadinamoji „Furry“ kultūra.

Vadinamoji alter ego kūryba arba saviraiškos forma. Ši saviraiška realizuojama dėvint savo sukurto veikėjo, dažniausiai gyvūno ar fantastinio personažo, kostiumą. Tai nėra tik puošyba, o metamorfozės aktas. Kostiumą dėvintis asmuo ne tik materializuoja savo personažą, bet įsijaučia į jį dvasiškai - transformuojasi į skirtingą psichologinį profilį.

Pirmasis oficialus „Furry“ bendruomenės susibūrimas įvyko 1989 m. Kalifornijoje, o dabar visame pasaulyje kasmet yra organizuojamos „Furry“ konvencijos, kuriose dalyvauja tūkstančiai furių.

Dauguma šių bendruomenės narių yra iki 25 metų amžiaus, domisi kompiuteriniais bei stalo žaidimais, anime ir moksline fantastika. Didžioji dalis „Furry“ bendruomenės narių, net 61 proc., yra patyrę patyčias.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder