Bulvaras: Gyvenimiškas finansinis raštingumas

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netrūksta įvairiausio plauko finansų ekspertų ir bankų analitikų patarimų, kaip susitaupyti „juodai dienai“.

Dažniausiai originalumu jie netrykšta. Patariama neišlaidauti ir iš gaunamo atlyginimo kiekvieną mėnesį atsidėti po 10-15 procentų.

Elementariau ir būti negali, tad tokius išminties perlus galima drąsiai mesti į šiukšlinę kaip nieko vertus.

Suprasti, jog mažiau valgant, geriant ir išlaidaujant, pinigų liks daugiau, ekonomikos genijumi būti nereikia. Gaunant į rankas 1000 eurų, per mėnesį tokiu būdu galima sutaupyti 100-150, per metus - 1200-1800 eurų.

Tačiau norint sukaupti kur kas įspūdingesnį kapitalą, reikia klausyti ne kostiumuotų specialistų, bet paprasčiausio „zeko“.

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje kone dvejų metų laisvės atėmimo bausmę atlikęs nusikaltėlis kišenę papildė 10 800 eurų - po 5 400 eurų per metus. Tokią sumą Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) vyrui priteisė už per mažą kamerą.

Tiesiog pavydėtinas finansinis raštingumas. Ne tik nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas, bet dar ir kasdien į kišenę kapsintys „sutaupyti“ mokesčių mokėtojų pinigai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder