Dizaineris Mantas Mackevicius kuria ne tik žmonėms, bet ir šunims - tarpusavyje derina jų aprangą

Kaip sako Mantas Mackevičius jam tiesiog vieną dieną „šovė“ į galvą idėja, kaip „kietai“ atrodytų, jei podiumu žingsniuotų ne žmonės, o šunys. „Tai kažkas neregėto, keliančio didelias emocijas!

Norėjau kažkuo išsiskirti, sukurti kai ką unikalaus, apie ką žmonės kalbėtų dar ilgai. Nebuvau matęs tokio dalyko Lietuvoje, o šunys kaip modeliai ant podiumo man pasirodė geniali mintis”, – prisiminė dizaineris, ant podiumo tąkart išleidęs atlikėją Ingridą Kazlauskaitę ir jos mamą Livetą Kazlauskienę bei plaukų stilistą Karolį Murauską su jų augintiniais. Žinomi žmonės su keturkojais pristatė kolekciją, pavadinimu „Stilingai su geriausiu draugu”.

„Pastaruoju metu sužinojau labai daug apie gyūnus. Ne tik apie daugybę jų veislių, bet ir išskirtinius gabumus. Yra šunų, kurie yra išmokyti ieškoti dingusių žmonių ar net išgelbėti šeimininko gyvybę.

Noriu, kad žmonės turėtų gilesnį suvokimą apie gyvūnus, suvoktų, kad tai – ne tiesiog puošmena, o tikras šeimos narys, nusipelnęs jūsų pačios didžiausos meilės,”, – su šypsena veide kalba M. Mackevičius.

Jo studijos duris neretai praveria ir žinomi kauniečiai, besirūpinantys, kaip gatvėje ar renginyje jie atrodo kartu su savo augintiniu, ar dera jų apranga, ką naujo jie abu galėtų vilkėti, kad aplinkiniams keltų šypsenas veide ir malonias emocijas.

„Šeimininko ir jo augintinio ryšys yra magiškas dalykas. Turbūt man dėlto pritars bene visi auginantys keturkojus. Labai džiaugiuosi galėdamas dar labiau suartinti šeimininkus kartu su savo augintiniais, ir kad galiu būti viso to dalis“, – teigia prekės ženklo „Tavomada.lt“ įkūrėjas.

Mantai, papasakokite, kiek laiko dirbate mados srityje? Kaip ją atradote?

Prieš ketverius metus madą atradau visai netikėtai: viskas prasidėjo nuo siuvinėtų emblemų. Parduotuvėse jų pasigedau su lietuviška atributika ir frazėmis, o tuomet viskas buvo atvežta iš užsienio, ir man tai nepatiko, tad pats pradėjau tai kurti.

Vėliau klientai pradėjo prašyti, kad kurčiau drabužius su jau prisiūtomis emblemomis, atsirado prašymai pagaminti išskirtinio dizaino džemperį ar stilingus bei kokybiškus darbo drabužius, ir štai taip nukeliavau iki ten, kur esu dabar.

Sakėte, jog didelį dėmesį skiriate tvarumui ir kokybei?

Mano kuriami drabužiai turi ne tik atrodyti įspūdingai. Didelį dėmesį skiriu kokybei ir tvarumui.

Ir aš pats dažnai nekeičiu savo drabužių, patinka, kai jie ilgai tarnauja. Taip pat man patinka, kai drabužiai po skalbimo nepraranda savo išvaizdos, „nenusibumbuluoja”. Tokius standartų taikai ir savo kūrybai.

Žmonės paprastai siunčiasi iš svetur pigius ir nekokybiškus drabužius, apie kurių kokybę gamintojai nieko nenurodo ir mes patys nieko negalime normaliai išsiaiškinti. Sudėtis dar nėra kokybės rodiklis, nes galime rasti tos pačios sudėties itin kokybiško ir visai prasto trikotažo bei audinių.

Mano gaminiai kuriami tik iš tvaraus ir serifikuoto trikotažo, kurio sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų. Visa produkcija siuvama ir realizuojama Lietuvoje. Visada kviečiu atvykti ir įsitikinti kokybe patiems.

Jau kelis metus kuriate aprangą ne tik žmonėms, bet ir jų augintiniams. Kas paskatino tokį kūrybos posūkį?

Meilė gyvūnams. Užsiminę buvo ir mano klientai bei bičiuliai, kad tokių drabužių norėtų. Man tai pasirodė puiki idėja ir smagus iššūkis.

Išgarsėjote surengęs kolekcijų pristatymus šuneliams ir jų šeimininkams. Kaip Jums kilo tokia idėja?

Tiesiog vieną dieną „šovė“ į galvą idėja, kaip „kietai“ atrodytų, jei podiumu žingsniuotų ne žmonės, o šunys. Tai kažkas neregėto, keliančio didelias emocijas! Norėjau kažkuo išsiskirti, sukurti kai ką unikalaus, apie ką žmonės kalbėtų dar ilgai. Nebuvau matęs tokio dalyko Lietuvoje, o šunys kaip modeliai ant podiumo man pasirodė geniali mintis.

Mantai, ar siūlote šeimininkams ir šuneliams tarpusavyje derinti savo aprangą?

Tikrai taip. Visus gaminius galima abiems pagaminti iš tokio pat trikotažo. Su tokia apranga tikrai išsiskirsite, būsite stilingi, sukelsite ne tik sau, bet ir aplinkiniams nuostabias emocijas.

Kokių patarimų turite renkantis aprangą augintiniui? Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Visų pirma, į komfortą ir gerai pasirinktą dydį. Juk norime, kad mūsų augintiniai vaikščiodami kartu su mumis po parką jaustųsi patogiai. Aplanko mane ir klientai su nestandartinių dydžių šunimis, tuomet gaminame pagal individualius matmenis.

Na, ir, žinoma, svarbu, kad gaminys atliktų savo funkciją: džemperiukai sušildytų, lietpalčiai apsaugotų nuo drėgmės.
 
Ar galima perlenkti lazdą puošiant savo augintinį: kur ta raudona linija?

Manau, tikrai galima. Džiaugiuosi žmonių sąmoningumu, kad iš augintinių nedaro žaisliukų, toks klientas, laimei, man dar nepasitaikė (juokiasi – red. pastaba). Dažniausiai klientai išsiskiria dideliu sąmoningumu, daug dirba su savo šunimis, lanko dresūros mokyklas.

Jie puikiai žino, ko jų keturpėdžiui reikia. Manau, kad raudona linija bus peržengta tada, kai drabužis ne tik neatliks jokios svarbios funkcijos, bet dar ir kels diskomforta mylimam augintiniui.

Kuo Jus žavi žmogaus ir gyvūno ryšys? 

Šis ryšys yra tiesiog magiškas. Klientai man pasakoja apie kartu su savo augintiniais praeitus išgyvenimus ir pasiekimus. Vienas kitam jie yra meilė, tobulėjimas ir palaikymas. Ne tik šeimininkai, bet ir keturkojai perpranta juos ir atlieka gražius gestus, kurie juos pradžiugina.

Ar pats turite augintinį?

Turime su šeima priglaudę mišrūnę kalytę Niką, katiną Steponą. Jie yra nerealūs šeimos nariai ir puiki komanda. Gyvename prie pat miško, kaimynai turi katinų, tad Nika ir Steponas tvarką padaro kaip reikiant, kad niekas nesirodytų mūsų teritorijoje (juokiasi – red. pastaba).

Pristatykite  naujausią „Tavomada” lietpalčių kolekciją, skirtą šeimininkams ir jų augintiniams.
Jie nerealūs. Ryškūs, gražūs, tvarūs. Tarnaus ne vieną sezoną. Pagaminti iš eko odos. Lietpaltį galima bus uždėti ant šuns džemperio ir kombinuoti šiuos du drabužius pagal orą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder