Japonijoje aptikta šiurpą kelianti "undinės" mumija

Japonijoje aptikta šiurpą kelianti "undinės" mumija yra dar keistesnė, nei mokslininkai tikėjosi

(1)

2022 m. mokslininkai aptiko maždaug 12 colių (30,5 cm) ilgio undinę, gulinčią užplombuotoje medinėje dėžėje Japonijos šventykloje, esančioje Okajamos prefektūroje. Tuo metu tyrėjai manė, kad ji pagaminta iš beždžionės liemens ir galvos, prisiūtų prie nukirstos žuvies kūno, - paskelbė livescience.com. 

Šimtmečių senumo mumifikuota "undinė", kurią mokslininkai neseniai atskleidė kaip šiurpią lėlę iš gyvūnų dalių, yra dar keistesnė, nei manyta anksčiau, rodo naujos išvados.

Įspūdingas hibridas, primenantis japonų mitologijoje žinomą Ningyo - į žuvį panašią būtybę su žmogaus galva, kuri, pasak legendų, padeda gydyti ligas ir ilginti gyvenimo trukmę, - anksčiau buvo eksponuojamas stiklinėje šventyklos vitrinoje, kad žmonės galėtų jį garbinti, o daugiau nei prieš 40 metų buvo saugomas.

Mumijos dėžutėje esančiame laiške teigiama, kad egzempliorius buvo sugautas žvejo kažkur 1736-1741 m., tačiau greičiausiai jis buvo sukurtas praėjus keliems dešimtmečiams po to kaip apgaulė, skirta parduoti pasiturintiems žmonėms, norintiems pagerinti sveikatą ar ilgiau gyventi. 

Japonijos Kurašikio mokslo ir meno universiteto (KUSA) mokslininkai perėmė undinę 2022 m. vasario pradžioje (gavę šventyklos kunigų leidimą) ir pradėjo tirti šiurpų artefaktą naudodami įvairius metodus, įskaitant rentgeno ir kompiuterinės tomografijos (kompiuterinės tomografijos) skenavimą, radiokarboninį datavimą, elektroninę mikroskopiją ir DNR analizę. 

Organizatorių nuotr.

Naujajame tyrime naudota undinės kompiuterinė tomografija. / KUSA

Vasario 7 d. komanda pagaliau paskelbė savo išvadas KUSA pranešime. Tai, ką jie sužinojo apie undinę, buvo dar keisčiau, nei tikėtasi.

Rezultatai parodė, kad undinės liemuo nepriklausė beždžionei, o buvo pagamintas daugiausia iš audinio, popieriaus ir medvilnės, kuriuos jungė metaliniai smeigtukai, einantys nuo kaklo iki apatinės nugaros dalies.

Jis taip pat buvo nudažytas pasta, pagaminta iš smėlio ir medžio anglies mišinio. 

Tačiau liemuo buvo padengtas komponentais, nuimtais nuo kitų gyvūnų.

Rankų, pečių, kaklo ir skruostų dalis dengė žinduolių plaukai ir žuvies oda.

Undinėlės žandikaulis ir dantys taip pat greičiausiai buvo paimti iš plėšrios žuvies, o jos nagai buvo pagaminti iš keratino, t. y. greičiausiai iš tikro, bet neidentifikuojamo gyvūno.

Organizatorių nuotr.

Skaitmeninė undinės rekonstrukcija, kurioje matyti skirtingi "kūno" sluoksniai. (Paveikslėlio kreditas: KUSA)

Apatinė undinėlės pusė iš tiesų yra iš žuvies, kurios plaukimo pūsle, padedančia kontroliuoti plūdrumą, skleidžia klyksėjimo garsą.

Tyrėjai negalėjo nustatyti jokios pilnos undinės DNR, tačiau žvynų radiokarboninis datavimas parodė, kad jie galėjo būti pagaminti dar XIX a. pradžioje.

Naujoji analizė leidžia manyti, kad undinė greičiausiai buvo sukurta siekiant apgauti žmones, kad jie patikėtų, jog nindzės ir jų tariami gydomieji gebėjimai yra tikri, rašė tyrėjai.

Tačiau ji taip pat rodo, kad sukčiai, sukūrę šią būtybę, įdėjo daug daugiau pastangų, nei tikėtasi.

Japonijoje rasta 14 kitų "undinių", ir dabar komanda tikisi išanalizuoti kitas, kad galėtų palyginti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder