Jeronimas Milius: dalyvauti „Eurovizijoje“ visai nenorėjau

Jeronimas Milius: dalyvauti „Eurovizijoje“ visai nenorėjau ir apsidžiaugiau, kai nepatekau į finalą

„Dalyvauti „Eurovizijoje“ visai nenorėjau ir į viską žiūrėjau gan lengvabūdiškai, niekada to neslėpiau ir man dėl to ne gėda. Turėjau vienas geriausių dviejų savaičių atostogas, per kurias ir susipažinau su daug įdomių žmonių, ir pasilinksminau“, – pasakoja 2008-ųjų Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje Jeronimas Milius.

Į prisiminimus jis leidžiasi ne šiaip sau. Šį šeštadienį žiūrimiausias BTV šou „Muzikinė kaukė“ laidos gerbėjams dovanos įsimintiniausius šio konkurso įkūnijimus.

„Istorija buvo labai paprasta. Mano grupės bičiulis po grupės „Lordi“ pergalės „Eurovizijoje“ pasakė – dalyvauk ir tu, aš tau parašysiu dainą! Aš, aišku, rimtai į tai nežiūrėdamas sutikau. Po pusės metų jis man skambina, sako – turiu dainą! Iš pradžių nelabai supratau, apie ką jis kalba.

Kadangi esu žodžio žmogus, nuėjau į mūsų nacionalines atrankas ir tikrai nemaniau, kad eisiu taip toli. Man pačiam buvo šokas, kai laimėjau. Tai ir nuvažiavau, ir aš tikrai važiavau ten linksmintis ir gerai praleisti laiko. Nejaučiau jokios naštos, nesijaudinau, kad žūtbūt turiu nugalėti“, – pasakoja žinomas atlikėjas.

J. Milius savo kailiu patyrė, kaip šis konkursas atrodo išsijungus kameroms ir šviesoms. Todėl teigia, kad laimėjimas priklauso tik nuo paties atlikėjo nusiteikimo: „Negaliu sakyti, kad visai neprisidėjau prie dainos kūrimo, nes taip, sėdėjau, kartu rašiau.

Bet vis dėlto aš buvau labiau dainininkas, kuris turėjo gerai atliktį kūrinį. Nei tuo metu, nei dabar aš netikėjau, kad ta daina gali atnešti pergalę Lietuvai. O šiame konkurse svarbiausia yra tas tikėjimas, tada tai, kurią tu vietą užimsi, nueina į antrą planą.

Pamenu, kai nepatekau į finalą, apsidžiaugiau, kad turėsiu dar vieną papildomą dieną gerai pasilinksminti. Aš juk tik ką buvau pradėjęs atlikėjo karjerą, jaunas vaikinas. Man buvo visai ne tai galvoje“, – su šypsena kalba jis.

Vis dėlto mes esame pratę, kad po pralaimėjimo mūsų kraštiečiai mėgsta viešai nuteisti savo šalies atstovus. „Manęs dar būnant ten visi žurnalistai klausė, kaip dabar pasiteisinsite.

Kaip žmonėms paaiškinsit, kodėl nelaimėjote? Kas bus, kai grįšite? Bet aš mėgstu visur įžvelgti teigiamą pusę. Todėl aš iš to nedariau didelės tragedijos ir įjungiau lengvą „dzin“. Ir ką? Ir pasiteisino! Nes visi tikėjosi, kad grįžę saviplaka užsiimsime, o kai pamatė, kad taip nėra, niekas ir nebepuolė.

Aš į šį konkursą žiūrėjau kaip į bet kokį kitą, tiesiog jis yra labai gerai organizuotas ir su labai didele auditorija. Viskas.“

Nors ir dabar J. Milius neturi svajonės užkariauti didžiosios „Eurovizijos“ scenos, vis dėlto spjauti į vandenį nesiryžta ir sako: „Niekada negali žinoti, kaip pasisuks tavo gyvenimas. Jeigu turėčiau labai gerą kūrinį, išskirtinį, kuriuo be galo tikėčiau, kodėl ne? Bet kol kas tai neįvyko!“ – juokiasi jis.

Šį šeštadienį „Muzikinės kaukės“ dalyviams teko nelengva užduotis – įkūnyti žinomiausius ir įsimintiniausius „Eurovizijos“ pasirodymus. Nepaisant to, kad BTV žiūrovų laukia neeilinis šeštadienis, o dalyvių – sunkus iššūkis, jis turi pastebėjimą: „Kiekvieną savaitę tie dešimt žmonių yra įmetami į nepavydėtiną situaciją – atkartoti žinomiausius pasaulio atlikėjus.

Aš kartais žiūriu ir galvoju, kaip jie tai padaro, ir dažnai padaro beveik identiškus pasirodymus. „Eurovizijoje“ dalyvavę kūriniai yra visada labai sudėtingi, bet esu įsitikinęs, kad su šita užduotimi visi jie susidoros puikiai.“

Nenuostabu, kad tokį ypatingą vakarą vieną iš komisijos kėdžių užims ir šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Linkytė: „Aš tikiuosi tikros „Eurovizijos“! Kad bus daug šviesų, daug garso ir gerų dainų“, – kalbės ji.

Kodėl po vieno iš pasirodymų Monika Linkytė jautėsi tarsi užhipnotizuota? Visi atsakymai – jau šį šeštadienį „Muzikinėje kaukėje“ 19.30 val. tik per BTV.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder