Ką reiškia maža rodyklė prietaisų skydelyje: dalis vairuotojų apie ją nežino iki šiol

Ar kada teko susidurti su situacija, kai atvykus į degalinę tenka sustoti ir pamąstyti, kurioje pusėje yra degalų bako dangtelis ir iš kurios pusės jums reikėtų privažiuoti, kad nereikėtų degalų užpylimo pistoleto tempti į kitą automobilio pusę? Kartais, tokios situacijos tampa netgi juokingais vaizdeliais, tačiau kaip kaskart prisiminti, ypač, jei tenka naudotis vis kitu automobiliu?

 

Veikiausiai ne vienas yra matęs ir juokęsis iš vaizdelio, kai vairuotoja net kelis kartus keisdama sustojimo vietą degalinėje, vis sustoja taip, kad degalų bako dangtelis lieka priešingoje pusėje nei degalų pistoletai. Šis vaizdelis „Youtube“ platformoje yra peržiūrėtas daugiau nei 27 milijonus kartų ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai – patirties naudojantis automobiliu stokos problema, pasirodo, kad su tokiu galvosūkiu, atvykus į degalinę, susiduria ne vienas.
 

Vis dėlto, automobilių gamintojai yra pagalvoję net ir apie tai, tad iš tiesų, naujesnių automobilių, tiksliau, gamintų nuo maždaug 2010-ųjų, vairuotojai dėl to neturėtų jaudintis.

Ar kada esate pastebėję nedidelę rodyklę įsitaisiusią šalia degalų bako ikonos prietaisų skydelyje? Jei dar nežinojote – tai nėra bereikšmis simbolis, o ypač reikalinga pagalba vairuotojams svarstantiems, kurioje pusėje yra degalų bako dangtelis jų vairuojamame automobilyje.

Paradoksalu, tačiau nemažai vairuotojų ilgą laiką nežinojo, kodėl ir kokiu tikslu šalia degalų bako ikonos yra pažymėtas ir šis simbolis, tad sužinoję, kad būtent jis žymi, kurioje pusėje yra degalų bako užpylimo anga, – nustebo.

Tiesa, tokį palengvinimą turi ne visi vairuotojai, mat senesniuose, maždaug iki 2010 metų gamintuose automobiliuose, šios rodyklės nebuvo, tad tokių automobilių vairuotojai vis tiek turi patys atsiminti, kuri automobilio pusė turi būti arčiau degalų pistoletų.

Prietaisų skydelis

Tai kurioje pusėje yra degalų bako dangtelis – gamintojo sprendimas, tačiau įdomu tai, kad, pavyzdžiui, Vokietijos gamintojų automobilių degalų bako užpylimo anga yra suprojektuota dešinėje automobilio pusėje, o štai japoniškų automobilių – kairėje.

Kairėje pusėje degalų bako dangtelis įtaisytas ir korėjietiškuose automobiliuose, o štai itališkuose šis dangtelis vėl puikuojasi dešinėje pusėje.

Žinoma, gamintojo šalis neapsprendžia visų atvejų, mat svarbu pastebėti ir tai, kad kai kurie iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai turi netgi du dangtelius – vieną baterijos papildymui elektra, kitą – bako papildymui degalais, tačiau tokiu atveju minėtoji rodyklė tikrai padės susiprasti.

Sidebar placeholder