Kaip iš tikrųjų reikia atleisti ir paleisti

Geriausias būdas paleisti bet kokias negatyvias mintis — atleisti. Tačiau daugeliui nelengva atleisti. Kodėl tai yra taip sunku?

 

„Jeigu su mumis pasielgė neteisingai, turėtume turėti įrankius kovai su tuo. Tam, kad neteisybės pasekmės nepakenktų mums patiems“.

Daktaras Robertas Enraitas

Visi mes žinome, koks tai jausmas, kai mus įskaudina. Visi mes bent kartą jautėme stiprų sielos skausmą dėl išdavystės. Tai melas, nuvertinimas, išdavystė, nuviltas pasitikėjimas, patyčios… Sąrašą galima pratęsti…Bet kokiu atveju, viskas, kas lieka — tai skausmas, kuriam išgydyti gali prireikti kelių metų.

Pergyvendami, elgiamės skirtingai. Kai kurie nutyli savo skausmą, kiti šaukia apie jį. Tačiau negatyvios emocijos ilgainiui gali pakenkti žmogaus psichologinei gerovei. Jų būtina atsikratyti, o tam reikia laiko ir pastangų.

Turėtumėte suprasti, kad atleidimas nereiškia, jog reikia tiesiog pamiršti ir judėti toliau. Atleidimas — tai išsilaisvinimas iš savo pykčio žalingo poveikio. Jūs paleidžiate skriaudėją ir atimate iš jo galimybę paveikti jus. Ir tai, be abejonės, yra geriausias pasirinkimas!

Štai 10 daktaro Roberto Enraito patarimų, padėsiančių Jums šiame procese.

1. Supraskite, kad atleisti įmanoma.

Jus negalėsite atleisti, jeigu manote, kad atleisti iš esmės yra neįmanoma. Turite suprasti ir priimti tai, kad jūsų problemų sprendimas ir išsivadavimas nuo skausmo vyksta tik per atleidimą.

2. Atleiskite lengvai.

Jūs negalėsite iš tikrųjų kažkam atleisti, jeigu priversite save tai daryti. Atleidimui svarbiausia, kad noriai priimtumėte šį sprendimą.

3. Sudarykite sąrašą visų, kad jus įskaudino.

Sudarykite sąrašą visų, kas kenkė jums praeityje, nuo vaikystės iki šių dienų. Tie, kas labiausiai jus įskaudino, turi būti sąrašo viršuje ir toliau mažėjančia tvarka. Po to pradėkite atleisti žmonėms nuo sąrašo apačios ir taip prasiskinkite sau kelia į viršų.

4. Išlaisvinkite pyktį.

Nereikia užgožti savo emocijų ir pykčio. Jas reikia išsakyti, išlaisvinti judesių pagalba, ar, esant poreikiui, netgi išrėkti. Tačiau atlikti tai būtina patyrusių žmonių akivaizdoje.

5. Pradėkite atleidimo aktą.

Išlaisvinę savo pyktį, jūs atsipalaiduosite ir gebėsite susimąstyti apie atleidimą. Kai suvoksite, kad pyktis, skausmas ir nelaimingumo jausmas kenkia labiausiai, galėsite pradėti atleidimo aktą.

6. Pastatykite save į skriaudiko vietą.

Šis žingsnis apima mąstymą apie kitą žmogų ir požiūrį į problemą iš jo pozicijos. Paklauskite savęs, ar jis buvo įskaudintas? Ar jis išsiliejo ant jūsų už savo skausmą? Ar jis padarė tai netyčia?

7. Pripažinkite jo teisę klysti.

Visi klysta. Jūs ir jus įskaudinęs žmogus, abu kenčiate ir abu galite būti neteisūs.

8. Sušvelninkite savo širdį.

Net jeigu jūsų širdis sukietėjo, turite sušvelnėti ir rasti savyje užuojautos trupinius, kad padėtumėte sau atleisti.

9. Priimkite skausmą.

Jausti skausmą — normalu. Jis reikalingas atleidimo ir išsilaisvinimo procesui, sako daktaras Enraitas. Be to, jis gali padaryti jus dar stipresnius.

10. Atraskite save iš naujo.

Praėjus skausmui, prasideda atgimimo laikotarpis. Šiuo laikotarpiu atrasite save iš naujo, atrasite naujus tikslus, jėgas ir laimę. Suprasite, kodėl viskas įvyko taip, kaip įvyko.

Priimti, atleisti ir paleisti – tikrai didelis dvasinis darbas. Tačiau jo rezultatas – stebuklingas palengvėjimo jausmas, gebėjimas įkvėpti pilna krūtine ir judėti toliau.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder