Kova dėl 8 Lietuvos miestų simbolių: nuo cepelinų ir dvaro iki meškos ir motokroso

Daugiau nei 80 pasiūlytų miestų simbolių ir beveik 28 tūkstančiai atiduotų balsų. Antrus metus organizuojama Miesto simbolių iniciatyva šįmet ir toliau sulaukia didžiulio įsitraukimo – gyventojai aktyviai siūlo ir balsuoja už žodžius, geriausiai apibūdinančius jų miestą.

Nuspręsti, kokie simboliai papuoš 8 Lietuvos miestuose esančius LP EXPRESS paštomatus, gyventojai dar turi dvi savaites.

Kol kas aktyviausiai balsuojama už naujojo simbolio išrinkimą Biržams, o pasyviausiai Tauragei. Tai padaryti galima iki birželio 20 d adresu www.post.lt/miesto-simbolis

Daugiausiai balsų surinkusius simbolius ant konkrečiame mieste esančių LP EXPRESS paštomatų iliustruos dizaino studijos „Gyva grafika“ menininkai.

„Šis projektas žavus tuo, kad gyventojai spontaniškai siūlo ir vardija reiškinius ar konkrečias vietas apibūdinančius žodžius, kurie jiems siejasi su tam tikru miestu.

Šis konkursas padeda atskleisti ne tik skirtingų Lietuvos miestų įvairovę, bet ir parodo, kad jų tapatybę ir simbolius kiekvienas suvokiame savaip.

Džiaugiamės, kad tokia iniciatyva LP EXPRESS prisideda ir kuriant dar gyvesnį miestų viešųjų erdvių veidą“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Biržų simbolių rinkimuose kol kas pirmauja motokrosas ir Kirkilų bokštas, Gargžduose dėl simpatijų intensyviai futbolas konkuruoja su katinu Gargžduku bei cepelinais.

Aktyvi kova taškas į tašką vyksta Druskininkuose – tarp populiariausių siūlomų kurorto simbolių yra mineralinis vanduo ir pušys.

Panašiai aktyvi kova vyksta ir Telšiuose, kuriose daugiausiai simpatijų sulaukia meška ir septynios kalvos.

Kėdainiuose į priekį išsiveržęs pėsčiųjų tiltas, o Radviliškyje Baisogalos dvaras. Tuo tarpu Ukmergėje lyderiauja vilkas su mergina, o Tauragėje panašaus balsų kiekio sulaukė tauras ir pilis.

LP EXPRESS primena, kad Miesto simbolių rinkimuose per vieną dieną vienas žmogus gali balsuoti ne daugiau 10 kartų. Balsuojantieji rezultatus matys iškart, o siūlantys savo variantą, jį pamatys kiek vėliau, kai naują žodį ar frazę dar patikrins sistema.

Šiais metais Miesto simbolių projekte dalyvauja Biržai, Druskininkai, Gargždai, Kėdainiai, Radviliškis, Tauragė, Telšiai ir Ukmergė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder