„Ministry of Echology“ naują albumą pristatys ir Klaipėdoje

Muzikos grupė „Ministry of Echology“ Vilniuje koncertu pristatė savo ketvirtąjį albumąHorizon“.

Ir nors gėlių po koncertų iki šiol dažniau gaudavo grupės vokalistės, šįsyk jų išsinešė dauguma koncertą klausiusių žiūrovų. Šią savaitę „LRT Opus“ radijo stoties savaitės albumu paskelbtas naujasis „Ministry of Echology“ leidinys bus pristatytas ir dar dviem koncertais – tarp jų ir Klaipėdoje. Gruodžio 3 dieną (šeštadienį) grupė surengs albumo pristatymą buvusiose industrinėse dirbtuvėse veikiančiame bare „Herkus Kantas“.

Prieš keletą savaičių pasidalinę stilistiškai kiek toliau nuo jiems įprastų reggae ir dub žanrų nutolusia daina „Čiobreliai“, „aidų ministrai“ naujajame albume tęsia nardymą tarp įvairesnių, įdomesnių garsų ir teigia, kad jų grojama muzika neprivalo būti tik regis.

Ministry of Echology – Čiobreliai (Official Video):

Naujajame albume „Horizon“ sugulė dešimt originalių, anksčiau dar neišleistų grupės kūrinių, dalis kurių jau yra skambėję Ministry of Echology koncertuose, tačiau įrašinėjant ir jie keitėsi, kol nukeliavo savo kelią iki dabartinio fiksuoto pavidalo. „Koncerto metu, be abejo, pagrosim ir ankstesnių savo kūrinių, kurie, nors ir užfiksuoti įrašuose, koncertuose vis virsta ir keičiasi“ - žada jau beveik penkiolika metų gyvuojanti ir didelį kūrinių bagažą sukaupusi, nuolat besikeičianti, ir naujų išraiškos formų vis ieškanti grupė.

Scenografų komandos „Spaces spaces spaces“ (Oskaro ir Agnės Stirnų) sumanymas Vilniuje koncerto sceną papuošti virš muzikantų kabančiomis gėlėmis pareikalavo ne tik krūvos savanorių, bet ir pačios grupės narių indėlio, tad kultūros erdvės „Kablys“ didžiojoje koncertų salėje nuo pat ankstyvo penktadienio ryto intensyviai virė paruošiamieji darbai.

„Tiek pasiruošimai, tiek ir dainos turi savo istorijas, savo nuverstus kalnus ir pokalbius“ - sako grupės narys Paulius Burakas. Pavyzdžiui, pirmajame naujojo Ministry of Echology albumo kūrinyje „That Man“ viena iš grupės vokalisčių, Elena Neniškytė, pasakoja savo tikrą nutikimą, kaip dirbdama laukuose stipriai susižeidė akį, ko pasekoje teko važiuoti ieškoti pagalbos į ligoninę. Daina tapusiame jos pasakojime galima išgirsti soul bei gospel žanrų įtakas, o kūriniui įsibėgėjus pradeda pulsuoti energingas dancehall ritmas.

Dar vienas iš koncertuose jau patikrintų hitų - antroji albumo daina „Dialogas“. „Tai yra miesto naivuolio daina. Daina apie neišsenkančią kantrybę laukti ir tikėti, daina apie viltį, kuri nežūsta“ - sako kūrinio teksto bendraautorė, viena iš grupės vokalisčių Dominyka Kriščiūnaitė. „Labai džiaugiamės ir net trim lietuviškomis dainomis, dvi kurių įrašytos kartu su mūsų mylimais draugais Roku Kašėta ir Vytautu Kazimieru Juozėnu“ - teigia grupės nariai.

Sugrojus naująjį albumą koncerte Viliuje buvo prisiminti ir ankstesnieji grupės kūriniai – koncertas užbaigtas žinomais hitais „Inna Vilnius City“, „Big Question“, „Rock Fort Rock“ ir „Laikas meilei“, o jo pabaiga priminė tikrą šventę  - į sceną šokti sugužėjo muzikantų bei grupės gerbėjų vaikai, ant scenos užlipo vienos iš vokalisčių šuo, o atlikėjai pradėjo skabyti ir žiūrovams dalinti scenoje sukabintas gėles.

„Buvo netikėta ir smagu – iš tolo nebuvo aišku, kad tos gėlės tikros, atrodė, negali gi jų būti tiek daug“ – įspūdžiais dalijosi koncerto klausytoja Irina, – „net vaikai įsitraukė į gėlių dalinimo procesą, kas irgi labai smagu“.

„Gera idėja – visi po koncerto dalinosi gėlėmis, o ir namo parsinešti buvo smagu – labai pakėlė nuotaiką. Mačiau, kad ir internete žmonės dalinosi nuotraukomis – tikrai geras prisiminimas“ – sakė koncerte buvusi ilgametė grupės koncertų lankytoja Julija.

Grupėje „Ministry of Echology“ šiuo metu girdimi šeši muzikantai: Paulius Burakas (klavišai ir garso efektai), Rokas Jasiūnas (bosinė gitara), Martynas Gailius (būgnai), Dominyka Kriščiūnaitė (vokalas, fleita), Nerijus Laukaitis (trombonas, melodika, pritariantysis vokalas) ir Elena Neniškytė (vokalas, trimitas).

„Gal kažkas šiame albume išgirs ne tik reggae ir dub, tačiau mums rodos, kad šis albumas ataidi geriausiomis meilės muzikai tradicijomis iš Jamaikos. Nesvarbu, ar tai reggae ar funk ar acid“ - sako grupės narys Paulius Burakas.

V.K. Juozėno nuotr.

Albumo įrašymą ir gamybą dalinai finansavo asociacijos LATGA ir AGATA, o kūrybą - Lietuvos kultūros taryba. Albumo muziką išleido ilgametė alternatyvios muzikos palaikytoja „Muzikos zona“ su Dovydu Bluvšteinu priešakyje, o internete ją platina britų leidybos kompanija „The state51 Conspiracy“. Grupės „Bandcamp“ paskyroje taip pat priimami išankstiniai albumo vinilo plokštelės užsakymai, kurią tikimasi išleisti kitąmet.

Ministry of Echology neslepia, kad save laiko šokių muzikos grupe ir džiaugiasi, kad dažniausiai savo koncertuose sėkmingai pavyksta išjudinti publiką.

„Nekantraujam, ruošiamės, laukiam, kviečiam švęsti ir šokti kartu“ - į šeštadienio vakarą Klaipėdoje vyksiantį naujo savo albumo „Horizon“ pristatymo koncertą kviečia grupė Ministry of Echology.

Koncerto Klaipėdoje prieiga: https://www.facebook.com/events/779114966521118/

Daugiau informacijos apie grupę, albumą ir koncertus:

Grupės interneto puslapis: http://www.reggae.lt/moe/
Grupės Facebook paskyra: https://www.facebook.com/ministryofechology/
Grupės Youtube paskyra: https://www.youtube.com/user/MinistryOfEchology
Grupės Instagram paskyra: https://www.instagram.com/ministryofechology
Grupės Bandcamp paskyra: http://ministryofechology.bandcamp.com/

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder