Mirė japonų mados dizaineris Issey Miyake

Japonų mados dizaineris Issey Miyake (Isis Mijakė), kurio pasaulinė karjera truko daugiau kaip pusę amžiaus, mirė būdamas 84 metų, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė jo biuro Tokijuje darbuotoja.

„Jis mirė rugpjūčio 5-osios vakarą“, – telefonu sakė darbuotoja. Ji nepateikė detalių ir nesutiko viešinti savo vardo.

I. Miyake laidotuvės jau įvyko, jose pagal velionio norą dalyvavo „tik giminaičiai“ ir jokia vieša ceremonija neplanuojama, sakė ji.

Visuomeninis transliuotojas NHK ir kitos japonų žiniasklaidos priemonės pranešė apie dizainerio mirtį, o kai kurios jų, įskaitant laikraštį „Asahi Shimbun“, nurodė, kad jis mirė nuo kepenų vėžio.

I. Miyake, pradėjęs kurti patogius aukštųjų technologijų drabužius, priklausė jauniems japonų dizaineriams, nuo 8-ojo dešimtmečio vidurio palikusiems ryškų pėdsaką Paryžiuje.

Jo mados namai išugdė daug talentingų jaunų dizainerių ir garsėjo novatoriškais, įspūdingais madų šou.

Dėl COVID-19 pandemijos dvejus metus savo kolekcijas demonstravęs internetu, šis prekės ženklas su nevirtualiu pristatymu sugrįžo per Paryžiaus mados savaitę birželio mėnesį, surengęs vyrų mados šou su modeliais, šokėjais ir akrobatais.

1938 metais Hirošimoje gimęs I. Miyake buvo septynerių, kai amerikiečiai 1945-ųjų rugpjūtį ant jo miesto numetė atominę bombą. Jis liko gyvas per sprogimą, iškart nusinešusį maždaug 140 tūkst. gyvybių ir drauge su Nagasakio subombardavimu nulėmusį Antrojo pasaulinio karo pabaigą.

„Niekada nesidalydavau savo atsiminimais ar mintimis apie tą dieną, – 2009 metais laikraščiui „The New York Times“ rašė I. Miyake. – Bandžiau, nors ir nesėkmingai, juos pamiršti ir verčiau galvoti apie dalykus, kuriuos galima sukurti, o ne sunaikinti, kurie neša grožį ir džiaugsmą.“

Dizaineris studijavo meno mokykloje Tokijuje, o 1965-aisiais persikraustė į Paryžių, kur mokėsi elitiniame mados koledže „Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne“.

1970-aisiais jis Tokijuje įkūrė dizaino studiją ir netrukus atidarė savo pirmą butiką Paryžiuje.

9-ajame dešimtmetyje jo karjera buvo pačiame įkarštyje, jis eksperimentavo su įvairiausiomis medžiagomis, nuo plastiko iki vielos ir net japonų meistrų pagaminto popieriaus.

Tarp jo išradimų yra suraukšlėtos nesiglamžančios medžiagos drabužių linija „Pleats Please“, futuristiniai krepšių ir rankinių „Bao Bao“ trikampiai, koncepcija A-POC, kai naudojantis kompiuteriais iškerpamas visas drabužis be siūlių.

Jis taip pat yra pasiuvęs daugiau kaip 100 juodų golfų vienam „Apple“ įkūrėjų Steve'ui Jobsui (Stivui Džobsui).

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder