Negalite susikaupti? Pasinaudokite trijų penketų taisykle

Dažnai blaškotės ir negalite susikoncentruoti į darbą? Jaučiate, kad jums trūksta disciplinos? Užstringate, stengdamiesi išspręsti svarbią užduotį ar išsiaiškinti sudėtingą dalyką? Padėkite sau susikaupti, praktiškai pritaikydami trijų penketų taisyklę.

Pradėkime nuo svarbiausio. Ko jums iš tikrųjų reikia, tai matyti perspektyvą, koks turės būti rezultatas – be to matymo vargiai pavyks pasiekti galutinį tašką. Įgauti perspektyvą galima užduodant sau tris paprastus klausimus:

*Kas atsitiks su manimi dėl šio veiksmo ar sprendimo po 5 minučių?

*Po 5 mėnesių?

*O po 5 metų?

Šiuos klausimus galima taikyti praktiškai viskam. Svarbiausia stengtis būti pakankamai sąžiningam su savimi: nebandyti „pakišti sau piliulės“ ar pasitenkinti pusine tiesa. Kartais iki nuoširdaus atsakymo gali tekti pasikapstyti savo praeityje, galbūt panagrinėti skausmingą patirtį ar nemalonius prisiminimus.

Kaip tai veikia praktiškai?

Tarkime, jūs norite suvalgyti šokoladinį batonėlį. Kas atsitiks po 5 minučių, jeigu taip pasielgsite? Tikriausiai pajusite energijos antplūdį. O galbūt šis entuziazmas peraugs į nerimą – daugumą žmonių cukrus veikia būtent taip. Tokiu atveju verta atsisakyti batonėlio, juo labiau kad yra didelė tikimybė, jog vienu šokoladuku neapsiribosite. Vadinasi, jūs ilgam išsiblaškysite ir nukentės jūsų darbas.

Jeigu atidėsite svarbų darbą ir atsidarysite feisbuką, kas bus po 5 minučių? Galbūt jūs išbarstysite darbinės nuotaikos likučius ir pradėsite jausti gailestį, apmaudą, kad visų aplinkinių gyvenimas yra įdomesnis už jūsų. O paskui pajusite ir kaltę dėl to, kad taiip beprasmiškai praleidote laiką.

Tą patį galima padaryti ir su ilgalaikėmis perspektyvomis. Kas atsitiks su jumis po 5 mėnesių, jeigu dabar nesėsite prie vadovėlių ir nepasiruošite rytdienos egzaminui? O po 5 metų, jeigu neišlaikysite egzaminų sesijos?

Žinoma, niekas iš mūsų negali tiksliai žinoti, kas bus po 5 mėnesių ar metų, bet kai kurias pasekmes vis tiek galima numatyti. Jeigu į šią techniką žiūrite skeptiškai, išbandykite kitą variantą.

Planas B

Jeigu jums sunku įsivaizduoti, kokios gali būti jūsų pasirinkimo pasekmės po kurio laiko, tai paklauskite savęs: „O ką aš patarčiau savo geriausiam draugui tokioje situacijoje?“

Dažnai mes suprantame, kad mūsų veiksmas nieko gero neduos ir niekur nenuves, bet toliau tikimės, kad situacija mistišku būdu apsivers aukštyn kojomis.

Elementarus pavyzdys – socialiniai tinklai. Paprastai socialinių tinklų peržiūros nedaro mūsų nei laimingesniais, nei ramesniais. Tas užsiėmimas nesuteikia mums jėgų, nedovanoja naujų idėjų. Ir vis tiek ranka pati siekia telefono.

Įsivaizduokite, kad pas jus ateina draugas ir sako: „Kiekvieną kartą, kai atsidarau feisbuką, mane apima nerimas, negaliu rastis sau vietos. Ką patartumei?‘ Ką jūs jam rekomenduotumėte? Tikriausiai, sumažinti naudojimąsi socialiniais tinklais ir surasti kitą atsipalaidavimo būdą. Nuostabu, koks blaivus ir racionalus pasidaro mūsų situacijos vertinimas, kai pradedame galvoti apie kitus.

Jeigu sujungsite trijų penketų taisyklę su planu B, jūsų arsenale bus galingas instrumentas, rašo portalas „Psychologies“. Juo naudodamiesi įgausite perspektyvos jausmą, susigrąžinsite sau mąstymo aiškumą ir sugebėjimą susikoncentruoti. Tai reiškia, kad net užstrigę pusiaukelėje sugebėsite padaryti šuolį pirmyn.

Sidebar placeholder