Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis

Po prokuratūros sprendimo – viešas Viktorijos Siegel komentaras

(2)

Ketvirtadienį paaiškėjo prokuratūros sprendimas dėl Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio smurtinio konflikto. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, įvertinusi ikiteisminių tyrimų metu surinktus duomenis, liudytojų parodymus, priėmė nutarimus nutraukti ikiteisminius tyrimus. Po šio sprendimo viešai pasisakė ir pati V. Siegel.

„Taip, ikiteisminis buvo nutrauktas. Protokole aiškiai išdėstyta, kad: „Nutraukti ikiteisminį tyrimą Nr. 01-1-12008-23, pripažįstant, kad Lauryno Suodaičio, g. 1990 m., padaryta veika – sutuoktinei Viktorijai Siegel-Suodaitei padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas – yra mažareikšmė.“

Tai reiškia, kad, jei kada nors gausit per galvą nuo savo vyro ar apskritai vyro, jei tokius galima vadinti vyrais, prokuratūrai tai nebus pagrindas imtis visų veiksmų ginant moteris. Deja, realybė tokia“, – komentavo V. Siegel.

Anot prokuratūros, sprendimai nutraukti ikiteisminius tyrimus priimti konstatavus, kad padarytos nusikalstamos veikos buvo mažareikšmės.

Prokurorės priimtus nutarimus patvirtino Vilniaus regiono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas.

Ikiteisminiai tyrimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo buvo pradėti susipažinus su abiejų konflikte dalyvavusių sutuoktinių pareiškimuose nurodyta informacija.

„Siekiant išsiaiškinti ir patikslinti pareiškimuose nurodytas aplinkybes, išsamiai ir nešališkai ištirti galimai padarytas nusikalstamas veikas, buvo apklausti pareiškėjai, kiti asmenys, galėję suteikti tyrimui reikšmingos informacijos, gautos specialistų išvados“, – teigia prokuratūra.

Anot teisėsaugos, tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimų, vertinamų kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą, tačiau, pareigūnų vertinimu, L. Suodaičio ir V. Siegel-Suodaitės veiksmai nebuvo tokie pavojingi, kad jų atžvilgiu reikėtų taikyti baudžiamojo pobūdžio priemones.

„Surinktų duomenų visuma leidžia daryti išvadą, kad sutuoktinių veiksmai buvo spontaniški kilus konfliktinei situacijai ir nebuvo pasiekę tokio pavojingumo laipsnio, kad, vertinant pagal protingumo, proporcingumo, teisingumo ir kitus bendruosius teisės principus, būtų pagrįstas baudžiamojo pobūdžio priemonių taikymas.

Abu sutuoktiniai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos mažareikšmiškumo“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės priimti nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus dėl mažareikšmiškumo gali būti skundžiami Vilniaus apygardos teismui.

alfa.lt, ELTA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder