Po teismo sprendimo smurto ir grasinimų byloje – Petro Daunio atsakas

Po teismo sprendimo smurto ir grasinimų byloje – Petro Daunio atsakas: teismas akivaizdžiai buvo šališkas, galimai papirktas

Praėjusį rudenį žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo žinia apie atlikėjui Petrui Dauniui iškeltą bylą, susijusią su jo mylimąja Rasa Barauskaite. Žinomas vyras kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu, grasinimais buvusiam Rasos vyrui ir šmeižtu. Neseniai teismui paskelbus sprendimą, apie situaciją prakalbo ir pats P. Daunys.

Kovo 28 d. paaiškėjo Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas – atlikėjui dėl fizinio skausmo sukėlimo, dėl mylimosios R. Barauskaitės buvusio vyro Raimondo Arlausko ir jo pažįstamos moters bauginimo bei šių asmenų šmeižto buvo skirta vienų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau dainininkui į kalėjimą sėsti neteks, nes teismas nusprendė bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

Iki bausmės vykdymo P. Dauniui skirtas namų areštas – be Probacijos tarnybos leidimo garsus vyras negalės išvykti už gyvenamosios vietos ribų, taip pat šiuo laikotarpiu P. Daunys turės dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, o namuose būti nuo 22 val. iki 6 val.

Atlikėjui buvo skirta ir piniginė bauda – jis per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsigaliojimo dienos turės susimokėti 7500 eurų į valstybės biudžetą. Pranešama, kad teismas tenkino nukentėjusiųjų ieškinius – P. Daunys Rasos buvusiam vyrui Raimondui turės sumokėti 3 tūkst. eurų, o jo pažįstamai moteriai – 6 tūkst. eurų. Atlikėjas taip pat turės padengti nukentėjusiųjų bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia daugiau nei 8 tūkst. eurų.

Kovo 30 d. į teismo sprendimą viešai sureagavo ir pats P. Daunys. Atlikėjas žiniasklaidos priemonėms išsiuntė elektroninį laišką, kuriame teigia, kad nesutinka su jam pateiktais kaltinimais, o teismo procesą vadina papirktu.

„Paties mano oficialus pareiškimas yra aiškus, be interpretacijų:

Aš, Petras Daunys, nesutinku nei su vienu kaltinimu, nei su paskirtomis baudomis. Tai visiškas absurdas.

Manau, kad teismas akivaizdžiai buvo šališkas, galimai papirktas ar kitaip įtakotas. Įvardytoje ieškovų situacijoje nebuvo nei psichiškai, nei fiziškai nukentėjusių, todėl sprendimas yra absoliučiai niekuo nepagrįstas, ir tai yra tik bandymas pasipelnyti, naudojantis viešo asmens statusu.

Neabejotinai bus pateikiama apeliacija, o jei reikės, bylą vieną dieną nagrinės ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Nors išpūstas burbulas, pateikti kaltinimai ir pirmos instancijos sprendimas mano karjerai garbės neprideda, savo kaltės nepripažįstu ir tai bus įrodyta“, – laiške rašė P. Daunys.

Atlikėjas Petras Daunys teisme. D. Griežės nuotr.

Alfa.lt primena, kad praėjusių metų rugsėjo 16 d. P. Daunys dalyvavo teismo posėdyje dėl jam iškeltos baudžiamosios bylos. Kaltinimai – nežymus sveikatos sužalojimas ar fizinio skausmo sukėlimas, sistemingas grasinimas susidoroti ir šmeižimas.

Iš bylos duomenų paaiškėjo, kad bylos priežastimi galėjo tapti P. Daunio nesutarimai su buvusiu mylimosios vyru – prieš kelerius metus žiniasklaidoje spekuliuota, kad R. Barauskaitė, tuomet turėjusi Arlauskienės pavardę, skyrybų panoro būtent dėl užsimezgusio romano su jaunu atlikėju.

Nežinia, kaip baigėsi šios skyrybos, tačiau iš teismo salėje pasakytų kalbų buvo galima suprasti, kad tarp dviejų R. Barauskaitės vyrų liko nuoskaudų.

Kaip paaiškėjo, nukentėjusiuoju pripažintas verslininkas R. Arlauskas taip pat yra linkęs į neviešą santykių aiškinimąsi ir nenorintis, kad visuomenė mėgautųsi šios bylos detalėmis.

Nors P. Daunys savo pozicijos dėl pateiktų kaltinimų viešai nagrinėtoje bylos dalyje neišsakė, aiškėja, kad bent kaltinimų šmeižtu ir sistemingu bauginimu atlikėjas nėra linkęs bešališkai pripažinti ir norėtų dėl jų pasiginčyti.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder