Provokuojanti vyrų fotosesija Nidoje: drabužius nusimetė dėl svarbaus tikslo

Sekmadienį Nidoje įvyko neeilinė, diskusijas internete sukėlusi fotografo Arūno Griciaus fotosesija, kurioje – provokuojančius Juozo Statkevičiaus apatinius dėvintys šeši vyrai.

„Tai tarsi netipinis (LGBTQ – aut. past.) pride. Pride reiškia pasididžiavimą, buvimą savimi bet kur ir bet kada, bet kurioje vietoje. Tačiau tai nebuvo specialiai organizuotas renginys, kaip (kiti – aut. past.) pride.

Pagrindinis tikslas buvo kurti meną fotografijos pagalba“, – portalui lrytas.lt pasakojo A. Gricius.

A.Griciaus teigimu, pride vyksta kiekvieną dieną, kiekvieno sąmoningo žmogaus sąmonėje ir nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos kiekvienas tikrą asmeninę laisvę suvokiantis žmogus norės, jog jis ir jo artimas žmogus – heteroseksualus, homoseksualus, transseksualus – jaustųsi laimingi.

Anot fotografo, pagrindinė nuotraukos idėja yra parodyti, kad žmonių grupė gali padaryti daug daugiau, nei vienas žmogus.

„Pabandžiau per meninę prizmę, inkrustuoti savo jausmus svajones, nepatirtas laimes, pagerbti ir išaukštinti žmones, kurie Lietuvoje vis dar neturi galimybės vadintis šeima. Smuikas nuotraukoje – simbolis, tarsi nebylus garsas, kviečiantis išgirsti kitus“, – apie nuotraukos prasmę kalbėjo A.Gricius.

Nidos kopų peizaže apsinuoginusių vyrų nuotrauka atsidūrė ne tik asmeninėse fotografo socialinių tinklų paskyrose, tačiau ja savo Instagram profilyje pasidalino ir garsiausias Lietuvos dizaineris J.Statkevičius.

Fotografijos autoriaus paklausus, kodėl buvo pasirinkta fotosesijai naudoti būtent šio dizainerio kurtus apatinius, A. Gricius teigė, kad tai buvo spontaniškas sprendimas.

„Aš norėjau, jog visi modeliai būtų apsirengę vienodos spalvos apatiniu trikotažu, man itin svarbu buvo kokybė, todėl parašiau Juozui su prašymu prisidėti prie fotosesijos.

Ir tikrai, Juozo kurtas apatinis trikotažas tiko kuo puikiausiai. Kelnaitės tarsi susiliejo su modelių oda“, – fotosesijos užkulisiais pasidalino menininkas.

Fotosesija buvo skirta Nidoje kasmet vykstančiam tarptautiniam fotografų simpoziumui.

Fotografo teigimu, visi nuotraukoje matomi vyrai – paprasti žmonės, ne profesionalūs modeliai, tiek homoseksualūs, tiek heteroseksualūs ir kitų orientacijų vyrai.

Archyvų nuotr.

 Fotografas A.Gricius.  A.Griciaus nuotr.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder