Kaip geriau išsimiegoti nenaudojant medikamentų?

Psichologas atsako į klausimą, dažnai užduodamą „Google“ paieškoje: kodėl sapnuojate savo buvusįjį?

Sakoma, kad sapnai – unikali galimybė geriau pažinti save, tačiau atsibudę po intensyvaus sapno dažnai nesuprantame jo reikšmės. Liaudies išmintis byloja, kad matyti vaizdiniai gali išsipildyti įvairiausiais scenarijais, tačiau vienas scenarijus visuomenę domina ypatingai. Tūkstančiai žmonių „Google“ paieškose nuolatos domisi, kodėl sapnuoja buvusį mylimąjį? Į šiuos klausimus atsako psichologas.

Maždaug 8 300 žmonių vasario mėn. „Google“ paieškoje ieškojo „sapnuoti savo ex“. Trumpinys „ex“ verčiamas iš anglų kalbos reiškia – buvusysis/buvusioji.

Artėjant romantiškajam pavasariui, nėra keista, kad vis daugiau žmonių sulaukia dvejopų minčių apie savo praeities meilės reikalus. Psichologas Martinas Salėjus paaiškino, kodėl pavasario metu, savo buvusiuosius sapnuojame dažniau nei įprastai.

Psichologo teigimu, už šių sapnų dažniausiai slepiasi dvi priežastys

Pastaruoju metu daugiau apie jį/ją galvoji.

Besitraukiant žiemiškiems orams, parkuose daugėja už rankų susikibusių porų ir lauko kavinėse kavą geriančių įsimylėjėlių. Psichologo teigimu, toks vaizdas ypatingai veikia vienišius, kurie nepakęsdami vienatvės šį vaizdą dar labiau idealizuoja.

„Net jei atrodė, kad buvusi antroji pusė jau senai nebetrikdo jūsų minčių – tai gali būti netiesa. Dažnai žmonės sielvartauja dėl buvusių santykių, tačiau patys to nepripažįsta net sau.

Tai ypač aktualu atvejams, kai santykiai buvo ypatingi, pavyzdžiui, ji ar jis buvo jūsų pirmoji meilė“, – aiškino psichologas.

Specialistas perspėja – kai sąmoningai siekiame užblokuoti šias mintis, sulaukiame jų sapnuose, kurių kontroliuoti negalime. Šiuo atveju sapnas gali reikšti, kad svarstote, kaip santykiai būtų atrodę, jei nebūtų pasibaigę.

 Jaučiatės kalti dėl greito judėjimo pirmyn (galbūt net į naujus santykius)

Jūsų sapnas gali nesąmoningai pasakyti, kad dėl naujų santykių jaučiate kaltę ir gailitės praradę buvusį partnerį.

„Dažnai ištrūkę iš ilgalaikių santykių žmonės neriasi į pirmus pasitaikiusius santykius. Vėlgi, pasąmonėje save jie bando įtikinti, kas elgiasi teisingai. Tačiau tyrimai rodo, kad tokie nauji santykiai – anksčiau ar vėliau baigiasi“, – aiškino psichologas.

Specialistas sako, kad šiuo atveju buvusio sapnavimas gali turėti dvi reikšmes. Pirma, pasiilgote buvusio partnerio, antra – esate su netinkamu žmogumi.

„Dauguma asmenų, ištrūkę iš ilgalaikių santykių, vadovaujasi viena taisykle, kurią vadinu „99 prieš 1“. Tai reiškia kad buvusi jūsų mergina turėjo 99 proc. savybių, kurias dievinote, tačiau likęs 1 proc. jus nuolatos erzino.

Jums atsibodo ir nebenorite taikstytis su šia erzinančia savybe, todėl rinkdamasis naują panelę iškart vengiate šio bruožo.

Na pavyzdžiui, buvusi mergina negamindavo vakarienės, o štai naujoji mergina ją gamina nuolatos. Jūs įsimylite šį žmogų akimirksniu, nes jums atrodo, kad tai viskas ko ieškojote.

Tačiau ši meilė išblėsta, kai pastebite, jog naujoji mergina neturi nei vienos savybės iš 99 proc., kurias turėjo buvusioji“, – išmintimi dalijosi M. Salėjus.

Psichologas sako, kad naujuose santykiuose mus taip apakina viena ar dvi charakterio savybės, kurių trūko praėjusiuose santykiuose, kad net nepastebime naujosios meilės trūkumų.

Tačiau prabėgus keliems mėnesiams ar metams pradedame vaizdą matyti adekvačiau. Gali būti, kad būtent šiuo metu jūsų sapnuose ir apsireiškia buvusi mylimoji ar mylimasis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder