Rugpjūčio „vaibas“ jaunimui Palangoje

Palanga šią vasarą smūgiuoja, kaip reikiant.

Jaunatviškos kavinės ir barai, vakarinis šurmulys ir kitos linksmybės – čia jau klasika. Palanga turi kur kas daugiau.

„Sunkiau pasakyti, ko negali veikti jaunimas vasarą pas mus“- juokaudama, į klausimą, ką veikti jaunimui Palangoje, atsako miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Janušienė. Ir ima vardinti Palangos erdves, užsiėmimus ir renginius, kurie traukia jaunus žmones lyg magnetas.

Jaunimo reikalų koordinatorės žodžiai – į dešimtuką. Kūrybinga ir energijos nestokojanti organizatorių komanda rugpjūčio mėnesį rengia kokybiškus, jau tradiciniais tapusius ir daugelio žmonių pamėgtus renginius.

Tai ką gi paserviravo kurorto šeimininkai vasaros įspūdžių gurmanams? Meniu pats įvairiausias – nuo sapnų gaudyklių Šventojoje iki ekstremalaus sporto Palangos paplūdimyje.

Rugpjūčio 7 – 13 dienomis vyks Jaunimo savaitė Palangoje 2022. Tai yra tradicinis renginys, skirtas Tarptautinei jaunimo dienai paminėti (rugpjūčio 12 d., penktadienis).

Kodėl vieną dieną reikia švęsti visą savaitę? „Daug iniciatyvų, renginių, žmonių, todėl vienos dienos nepakanka“, – sako L. Janušienė. Kažkada buvęs vienos dienos renginys, tačiau jau penkti metai, kai renginiai išsibarstę per visą savaitę. Pagaliau taip patogiau ir vietiniam Palangos jaunimui, kuris dažnai dirba, kai kiti švenčia. O švenčiant savaitę, visiems galima rasti laiko apsilankyti ten, kur širdis geidžia.

Šie metai išskirtiniai. Net trys progos švęsti jaunystę. 2022- ieji paskelbti Lietuvos jaunimo metais. Europos Komisija šiuos metus yra paskelbusi Europos jaunimo metais. Na, ir trečia proga – Savanorystės metai.

Tai labai populiarėjanti ir ypač prasminga veikla, kuria užsiima vis daugiau jaunimo. Jaunimo savaitės renginiuose bus nemažai dėmesio savanoriams. Jie to verti.

Kas tu? Aš esu aš. Paprastai ir laisvai. Nebijoti būti savimi ir priimti kitą, tokį, koks jis yra. Kas dar gali gyvenime būti svarbiau? Tokią žinutę transliuoja būsimas savaitės trukmės jaunimo sambūris Palangoje.

Jaunimo savaitė prasideda rugpjūčio 7 d., sekmadienį, 14 val. pievoje prie Palangos kurorto muziejaus, Birutės al. 34A. Tą pačią dieną ten pat įvyks jaunimo tinklinio ir 3x3 krepšinio mėgėjų turnyras.

Ieškantiems savęs skirtas patirtinis žygis „Tylom basom“, kuris prasidės rugpjūčio 8 d., pirmadienį, 19 val. Prie Palangos kultūros ir jaunimo centro, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga.

Rugpjūčio 9 diena, antradienis, skirtas mėgstantiems bendrauti ir savanoriauti. Visą dieną vyks susitikimai su žymiais žmonėmis, pokalbiai, diskusijos.

Pirmą kartą kurorto istorijoje laukia Jaunimo vasaros festivalis „Saulės jūra“ 2022. Neįprastai, kitaip, festivalio organizatoriai siūlo skirtingos paskirties erdves nuo rugpjūčio 10 d. iki 12 d. Info ir pasikrovimo erdvė numatyta atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“. Laisvalaikio erdvė atsiras pievelėje prie muzikinio fontano, Nepriklausomybės aikštėje Jūratės gatvėje.

Kūrybos ir susitikimų erdvė įsikurs klube „Kablys+Jūra“ bei „Out of Office“, S. Dariaus ir S. Girėno g. 13, Palanga.

Romantiškoji Pasimatymų erdvė – Birutės parko rotonda ir Oldman parkas. Edukacijų erdvė, kuri taps ir sapnų gaudyklių namais, įsikurs Šventojoje, pagrindinės aikštės paviljone, Topolių g. 4.

Viso festivalio metu, įvairiose Palangos vietose, jaunus žmones kvies atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ veiklos, joga ir sporto treniruotės, parodos ir susitikimai, karaoke ir diskotekos, filmų vakarai, orientacinės varžybos. Tik spėk suktis.

Kaip tortas turi vyšnią ant savo viršaus, taip Jaunimo savaitės renginiai turi savo grand finalą – KARRAMBA BEACH JAM’22. Tai yra pozityviai išprotėjęs ir pilnas gerų emocijų renginys, skirtas ekstremalaus sporto mėgėjams. Jis įvyks rugpjūčio 13 d., šeštadienį, Palangos paplūdimyje prie specialiai sukonstruotos rampos, esančios dešiniau Gelbėjimo stoties.

Karramba – tai savotiška Lietuvos olimpiada, skirta BMX ir SKATE mėgėjams ir gerbėjams. Neretai čia atvažiuoja ekstremalai ir iš kaimyninių šalių, nekalbant jau apie visą Lietuvą.

Gerą atmosferą užtikrina geri, galvas dėl ekstremalaus sporto pametę žmonės. Tai - unikalus renginys, o kartu ir įkvepiantis pavyzdys, kaip kažkada sėdint ant suoliuko sugeneruotos idėjos tampa kūnu ir išsivysto į visoje Lietuvoje ir už jos ribų mėgstamus ir laukiamus renginius.

Pirmoji Karramba atsitiko dar 2007 m. „Viską diktuoja nuojauta. Patys jaučiam jaunimo pulsą ir puikiai suprantam, ko jaunimui reikia. Į tai ir orientuojamės“, – renginio populiarumo ir ilgaamžiškumo fenomeną paaiškina renginio siela Albertas Martinaitis.

Kodėl Karramba? „Todėl, kad šio žodžio skambesys, geriausiai atspindi dalyvių nuotaiką, linksmą ir draugišką atmosferą, visą ekstremalumą, kuris čia vyksta“, – sako Albertas.

Šių metu Karramba ir vėl bus gausi dalyvių ir žiūrovų. Jų laukia ir nauji akcentai. Aktyvaus sporto zonoje, paplūdimyje vyks Beach teniso varžybos, bus galima su profesionaliais instruktoriais išmėginti jėgos aitvarų magiją.

Pagrindinis BMX ir SKATE varžybų renginys prasidės rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 15 val.

Išsamią Palangos jaunimo savaitės renginių programą galima rasti socialiniame tinkle Facebook jaunimosavaitepalangoje2022.

Palanga smūgiuoja. Palanga pataiko. Geri dalykai nutinka ten, kur ir tu gali būti!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder