Kaip per karščius pasirūpinti augalais?

Šeši būdai apsaugoti augalus per karščius ir kada juos laistyti

Ateinančias kelias dienas prognozuojama smarki temperatūra, todėl svarbu apsaugoti savo augalus nuo kaitros. Sodininkystės ekspertas Chrisas Bonnettas pataria, kaip tai padaryti.

Kaip ir mes, augalai kovoja su ekstremaliomis temperatūromis, todėl svarbu imtis priemonių jiems suteikti apsaugą, jei norite, kad jūsų lauko erdvė žydėtų visą vasarą.

Vieni augalai prognozuojamoje temperatūroje suklestės, kiti didelės temperatūros gali neatlaikyti ir nuvysti.

Svarbiausias patarimas sodininkams – sodinti tinkamoje vietoje. Jei rūšiai reikalingas dalinis pavėsis, pasodinkite ją tokioje vietoje, kur tai įmanoma pasiekti. Jei augalas mėgsta saulę, jūsų sode tam augalui turite parinkti itin saulėtą vietą.

Jei tai padarysite teisingai, visi kiti priežiūros aspektai bus daug bus paprastesni.

Štai šeši patarimai, kaip apsaugoti augalus karštu oru:

Kiekvienai vietai pasirinkite tinkamus augalus

Kai kurios jūsų sodo vietos gali gauti daugiau saulės nei kitos, todėl svarbu skirti šiek tiek laiko susipažinti su augalais, kurie klesti saulėje, ir augalais, kuriems reikia pavėsio.

Protingas laistymas

Geriausia augalus laistyti prieš saulei pasiekus piką arba po to. Augalų laistymas karščiausiu dienos tašku reiškia, kad saulė išdžiovins vandenį. Tai turi būti daroma, kai yra šiek tiek vėsiau, kad augalai galėtų jį sugerti.

Laistykite augalus kartą per dieną, gerai drėkindami, kad vanduo giliai įsiskverbtų į dirvą ir patektų į šaknis. Nesijaudinkite duoti jiems daugiau vandens nei įprastai – galite perlaistyti.

Venkite naudoti trąšas

Dažna žmonių klaida yra ta, jog daugelis galvoja,  kad augalams karštu oru reikia trąšų, kad jie būtų stipresni. Trąšos skatina augalą augti, tai reiškia, kad reikia daugiau maistinių medžiagų ir vandens. Karštomis sąlygomis tai bus sunku išlaikyti, dirva greičiau išdžius ir jūsų augalas negalės tinkamai sugerti vandens per karštį.

Šešėlis

Kaip ir mes, augalai nori turėti šiek tiek šešėlio, kai tampa per karšta. Jei jūsų augalai yra vazonuose, galite tiesiog perkelti juos į vėsesnę sodo vietą. Jei jūsų augalai yra gėlių darže, yra būdų, kaip galite sukurti šiek tiek šešėlio. Pabandykite virš augalų prisegti baltą paklodę, kad apsaugotumėte juos nuo saulės.

Naudokite mulčią, kad užfiksuotumėte dirvožemio drėgmę

Dirvožemis greičiau išdžiūsta esant aukštesnei temperatūrai, todėl palaisčius augalus, ypač jei jiems reikia drėgnos dirvos, verta užrakinti drėgmę. Mulčias yra sluoksnis, kurį galite uždėti ant dirvožemio, kad būtų tam tikra kliūtis tarp saulės ir dirvožemio, taip jis neišdžius.

Pasirinkite tinkamus vazonus

Vazonai gali turėti įtakos tai, kiek saulės gali pasiekti augalai. Juodi vazonai pritrauks šilumą, kuri gali pakenkti jūsų augalams. Panašiai neuždaryti vazonai, pavyzdžiui, terakotos, gali greitai prarasti drėgmę, o tai reiškia, kad jūsų augalui gresia dehidratacija. Siekite, kad vazonai būtų sandarūs ir šviesios spalvos, kad atspindėtų saulę ir jūsų augalui būtų kuo daugiau galimybių klestėti.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder