Surinksite daugiau nei vieną kibirą: kuo tręšti vyšnias pavasarį

(4)

Kaip ir kuo tręšti vyšnią anksti pavasarį ir žydėjimo metu, kad ji užaugintų gerą saldžių uogų derlių.

Vyšnios dažniausiai tręšiamos rudenį. Tačiau jei to nepadarėte, tai ne bėda: galite tai padaryti pavasarį. Štai kaip tręšti ir trąšomis tręšti vyšnias anksti pavasarį, taip pat žydėjimo metu, kad užtikrintumėte sultingą ir saldų vyšnių derlių.

Kada tręšti vyšnias

Iš karto paaiškinkime: vyšnių tręšimas priklauso nuo jų amžiaus. Neseniai pasodintiems sodinukams trąšų nereikia - sodinant jie gavo pakankamai maisto medžiagų.

Jauniems medeliams, kurie dar neveda vaisių, reikia organinių trąšų - mėšlo, komposto, organinių mišinių. Derančias vyšnias reikia tręšti 3-4 kartus per metus, vyresnius nei 7 metų medžius - kartą per metus.

Vyšnių tręšimas - kokias trąšas reikėtų naudoti?

Vyšnioms reikia dviejų rūšių trąšų - organinių ir mineralinių. Organinėms trąšoms priskiriamas kompostas, mėšlas ir pjuvenos, kurios purena dirvą ir daro ją derlingą.

Mineralinės trąšos suteikia medžiui reikalingo azoto, kalio ir fosforo, taip pat geležies, vario, boro, mangano, sieros ir kitų elementų - jie būtini augimui, imunitetui ir geram vaisių derėjimui.

Mineralinės trąšos vyšnioms yra karbamidas, amonio salietra, kalio druska, superfosfatas ir kitos. Taip pat galima vartoti kompleksines trąšas su kalciu, magniu ar siera - nitroammofoska, ammofoska, azofoska.

Kuo tręšti vyšnias anksti pavasarį

Ankstyvą pavasarį vyšnios pradedamos tręšti - tai padeda joms "pabusti" ir pradėti augti. Prieš prasiskleidžiant pumpurams, medį galima nupurkšti 3 proc. bordo skysčiu - jis apsaugos vyšnią nuo grybinių ligų, be to, jame gausu vario.

Tam reikia: reikia: 300 g vario sulfato ir 300 g negesintų kalkių, praskiestų 10 litrų vandens.

Vyšnias taip pat galima purkšti karbamidu arba šerti amonio salietra prieš žydėjimą:

2-4 metų vyšnios - purškiamos karbamidu 30 g į 10 litrų vandens arba maitinamos amonio salietra - 15 g į 1 kv. m šaknų rato;

Vyresnės nei 4 metų vyšnios - purkšti karbamidu 20 g norma 10 litrų vandens arba atlikti šaknų šėrimą amonio salietra - 20 g 1 kv. m keteros.

Šaknų maitinimui dirvą išpurenkite ir gausiai palaistykite šaknų zoną (3-6 kibirai vandens, priklausomai nuo medžio amžiaus). Įsisavinę drėgmę, į šaknų zonoje esančią dirvą supilkite skystas trąšas, o sausą trąšą tolygiai paskleiskite paviršiuje ir įberkite grėbliu.

Kaip tręšti vyšnias žydėjimo metu

Vyšnių žydėjimo metu atlikite medžių šaknų tręšimą kauburėliais ir pelenais. Tam paruoškite tirpalą: 5 litrus bruknių ir 10 puodelių pelenų atskieskite 50 litrų vandens. 4-7 metų amžiaus vyšniai reikia 1 kibiro tokio tirpalo, vyresniam nei 7 metų medžiui - 2-3 kibirų.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad vyšnios gerai auga ir dera neutralioje dirvoje, tačiau jei dirva parūgštinta, derliaus nebus. Todėl sodininkai pataria neutralizuoti rūgščią dirvą.

Ką galima padaryti: galima pabarstyti 300 g dolomito arba kalkių į kvadratinį metrą. Šios dvi medžiagos neutralizuos rūgščių poveikį.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder