Švediškas metodas, kurio dėka greitai užmigsite ir išsimiegosite (2)

Kaip greitai užmigti su šiuolaikiniu pasaulio ritmu? Yra specialūs kvėpavimo pratimai, kurie padeda atpalaiduoti visą kūną ir priverčia greičiau užmigti. Tačiau greitai užmigus dar nereiškia, kad išsimiegosite. Būtina išsiugdyti įprotį eiti miegoti anksčiau ir duoti savo kūnui laiko atgauti gyvybingumą, tai yra miegoti bent 6 valandas. Šiandien pakalbėsime apie tai, kaip švedai sugeba kokybiškai pailsėti miego metu. Pasinaudoję šiais patarimais jūs užmigsite labai greitai.

LNK nuotr.

Metodas, kurio dėka greitai užmigsite ir pakankamai išsimiegosite

„Svarbu prisiminti, kad kiekviena nauja diena prasideda tuo metu, kai mes einame miegoti! Kad visą savaitę išliktumėte aktyvus, energingi ir viską atliktume laiku, svarbu pakankamai išsimiegoti, o tam reikia laikytis kelių paprastų taisyklių“ , – sako sveikos gyvensenos ekspertė Julija Yukhanson. 

Ji 7 metus gyveno Švedijoje, Julija atkreipė dėmesį į tai, kaip švedai leidžia dienas.

Paaiškėjo, kad jie ypatingą dėmesį skiria poilsiui, visoje šalyje žmonės eina miegoti 22 val. Tačiau tai nėra vienintelė jų kokybiško miego paslaptis.

Interjeras

Švedijoje visi namo langai nukreipti į rytus, kad nuo saulėtekio atsikeltumėte anksti ryte, nes Švedijoje didžiąją metų dalį yra tamsu.

Švedai naudoja kaukes miegui ir ant langų pakabina tamsias užuolaidas, kurios nepraleidžia saulės spindulių, nes vasarą saulė gali prabudinti net 3 valandą ryto. Skandinaviškas interjeras yra ne tik lakoniškas ir paprastas. Baltos sienos neapkrauna proto, leidžia pailsėti.

Švedai renkasi paprastą apdailą, baltas sienas ir medinius baldus, o ne spalvingą interjerą. Visame šiame paprastume yra ryškių akcentų, tokių kaip raudoni kilimai, ryškios pagalvės ar užklotai.

Grynas oras

Moksliškai įrodyta, kad grynas oras pagerina miegą. Todėl švedai ištisus metus miega su atvirais langais. Kad nebūtų šalta, jie miegamajame turi dvi antklodes. Ten visiškai natūralu miegoti po savo antklode, kad miego metu partneris netrukdytų vienas kitam.

Be to, kiekvienas žmogus turi skirtingą termoreguliaciją. Todėl vienam pakanka plonos antklodės, o kitam po ja gali būti per šalta, dėl to pora negalės gerai išsimiegoti po viena antklode.

Dauguma švedų šeimų gyvena už miesto ribų, visos šeimos tikrai daug vaikšto gryname ore, nepaisant oro sąlygų.

Miško oras stiprina imuninę sistemą, didina serotonino kiekį, todėl švedai visada geros nuotaikos.

LNK nuotr.

Lengva vakarienė

Jūs tikrai sunkiai užmigsite jei būsite tuščiu skrandžiu, tačiau pilnu skrandžiu taip pat bus nepatogu. Todėl švedai vakarieniauja anksti, apie 17 val. Dėl to organizmas turi laiko suvirškinti maistą ir pasiruošti miegui.

Vėlai vakare verta atsisakyti sunkaus ir riebaus maisto. Vakarienės metu turėtumėte teikti pirmenybę daržovėms ir baltyminiams produktams.

Darbo diena

Švedai turi pakankamai griežtą tvarkaraštį. Darbo diena jiems prasideda 8 val. Ir baigiasi 16.30 val.

Švedijoje nėra įprasta dirbti viršvalandžius, žmonės rūpinasi savo sveikata ir šeima, todėl jie anksti išleidžiami iš darbo, turi laisvas atostogas, šventes ir laisvadienius atlikti svarbesniems dalykams nei darbas, tai yra šeimai ir laisvalaikiui.

Patikima medicininė priežiūra, suteikianti žmonėms vaiko priežiūros atostogas, kuriomis dažnai naudojasi švedų tėvai, kasmetinės atostogos.

Visa tai pašalina pervargimą ir stresą, žmogus gali harmoningai sudaryti savo tvarkaraštį ir niekur neskubėti, o svarbiausia – pakankamai išsimiegoti.

Laikas miegoti

Švedai garsėja savo sveikata ir ilgaamžiškumu. Galbūt priežastis slypi jų ėjime anksti miegoti.

Kaip žinote, melatoninas gaminamas nuo 22 iki 2 val. 22:00 niekas nerengia vakarėlių ir nežiūri televizoriaus. Be to, šiuo vėlyvu paros metu niekada nepamatysite švedo, kalbančio telefonu.

Visi gerbia vieni kitus.

Viskas tikrai elementaru. Svarbu susikurti sau individualią kasdienybę. Pradedantiesiems gali padėti žadintuvas, kuris ryte skambės anksčiau. Atminkite, kad niekas jums nepadėkos jei pervergsite, o jei gerai pailsėsite, jūsų kūnas jums padėkos.

Linkime jums rasti harmoniją savo kasdienybėje ir nesibaigiančiame darbe ir pradėti mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka. Būtent tada jūs greitai užmigsite ir gerai išsimiegosite.

Organizatorių nuotr.

 

Raktažodžiai
Įdomus straipsnis.
Moteris, 2021-11-01 16:34
Gera skaityti toki paprasta,nesujaukta gyvenima Svedijoje.Aciu,kad pasidalinote.
Kaip, 2021-10-28 02:46
Sidebar placeholder