Traukos dėsnio paslaptis, kuri padės įgyvendinti jūsų svajones

Jei nuolat keliate sau naujus siekius, tačiau niekada jų neįgyvendinate, greičiausiai taip yra todėl, kad apie juos galvojate neteisingai.

Ir tikriausiai taip pat neišnaudojate traukos dėsnio galios, kuri padėtų jums įgyvendinti savo svajones.

Pirma, mes esame linkę nustatyti "rezoliucijas", o ne "tikslus". Tačiau nutarimai paprastai yra mažinantys minties procesus, todėl jų nesilaikoma. 

Ketiname nustoti rūkyti, gerti, prastai maitintis ir t. t. - tarsi darytume metų metus trunkančias gavėnios aukas.

Ir nors ketinimas pagerinti save - atsisakant to, ko, mūsų manymu, neturėtume daryti, - gali būti herojiškas, tačiau savo praeities trūkumų valdymas nenušviečia mūsų kelio į būsimą visavertį ir turiningą gyvenimą.

Štai kodėl tikslų nustatymas yra veiksmingesnė priemonė pokyčiams kurti, palyginti su rezoliucijomis.

Tinkamai užsibrėžtas tikslas pasiekiamas pusiaukelėje. Plano sudarymas - kuo išsamesnis, tuo geriau - padeda mums pasiekti tai, ko norime. 

Tačiau tam, kad mūsų tikslai ir dideli planai būtų pasiekiami, juos reikia suskaidyti į mažesnius, įgyvendinamus žingsnius. Be to, reikia aiškiai apibrėžtų priemonių, kaip įvertinti kiekvieno žingsnio įgyvendinimo sėkmę.

Daugeliui iš mūsų toks tikslų nustatymas puikiai pasiteisina. Ir nors galime pasiekti ne visus užsibrėžtus tikslus, apskritai mūsų sėkmės rodiklis mums suteikia jėgų, todėl toliau tęsiame tikslų užrašymo procesą, įsitikiname, kad jie yra pasiekiami, ir kuriame išmatuojamus žingsnius. Taip elgdamiesi daugelis iš mūsų ir toliau pataiko ten, kur siekia.

O ką daryti su svajonėmis, kurias turime sau, reaguodami į giliai mumyse glūdintį troškimą - tomis, kurios prieštarauja logikai ir dažnai atrodo nepasiekiamos?

Nepriklausomai nuo to, kas, mūsų manymu, mums trukdo - ar neturime pakankamai išsilavinimo, pinigų, ar laiko šioms svajonėms įgyvendinti, - troškimas išlieka.

Kai susikuriame šių svajonių viziją, pripažįstame, kad nesame vieni, kurie kuria savo rezultatą. Žinome, kad tam reikia daugiau nei mūsų ribotų galimybių.

Reikia tikėjimo išorine jėga, kuri yra didesnė už mus.

Daugelis šią jėgą vadina energija, Dievu, Dievybe arba Visata. Tačiau vizijų lentos kūrimas toli gražu nėra religinis užsiėmimas. Ji tiesiog leidžia mums atsipalaiduoti žinant, kad neprivalome visko pasiekti patys. Tai suteikia mums drąsos siekti svajonių, kurios mums atrodo nepasiekiamos.

Tarkime, visada norėjote su visa šeima nuvykti į Kiniją. Tačiau esate vienintelis šeimos pajamų gavėjas, vyriausiasis vaikas mokosi koledže, ir kad ir kaip beskaičiuotumėte, papildomų pinigų, kad galėtumėte šeimą nuvežti į Kiniją, nėra.

Taigi vienas iš elementų, kuriuos įdedate į savo vizijų lentą, yra šeimos, vaikštančios palei Didžiąją kinų sieną, nuotrauka, kurioje visi plačiai šypsosi. Neįsivaizduojate, kaip ten nuvyksite, bet esate pasiryžę tikėti, kad kažkokiu būdu nuvyksite.

Čia pradeda veikti traukos dėsnis.

Užpildę savo vizijų lentą, dabar kasdien kelias minutes praleiskite patirdami, kaip jaučiatės Kinijoje su savo šeima. Jaučiate džiaugsmą, kuris užplūsta vaikštant Didžiąja siena. Įsivaizduojate, kokį kvapą galite užuosti ir kokius garsus galite išgirsti. Po šios trumpos meditacijos tęskite kasdienius darbus.

Toks kasdienis nusiteikimas pajusti savo viziją leidžia jums atsiverti, kad ši vizija taptų jūsų gyvenimo dalimi - tai yra veikiantis traukos dėsnis. Dažniausiai tai įvyksta ne taip, kaip tikitės. Retai pasitaiko, kad pataikytumėte į loteriją.

Atvirkščiai, traukos dėsnis dažnai pasireiškia labiau netikėtu būdu. Pavyzdžiui, jūsų įmonė atidarė naują padalinį Kinijoje ir norėtų, kad vyktumėte apmokyti naujų darbuotojų (ir yra pasirengusi nuskraidinti visą jūsų šeimą). Arba jūsų giminaitis siūlo jums savaitę laikino naudojimosi bendra nuosavybe Kinijoje, nes negali dalyvauti kelionėje, kurią jau buvo užsisakęs.

Smagiausia yra stebėti, kaip viskas klostosi, ir suvokti, kiek nedaug pastangų prireikė, kad pritrauktumėte šią viziją!

Taigi dabar atsisakykite tų nutarimų, kurie, atrodo, visada sukelia nesėkmę. Sustiprinkite tikslų nustatymo galią su vizijų lenta, kuri viršija tai, kas atrodo realu.

Tada atsitraukite ir patys įsitikinkite vizijos kūrimo nauda ir traukos dėsnio galia, padedančia jums įgyvendinti savo svajones.

Straipsnio autorė Selina Schuh yra pedagogė, autorė, pranešėja ir "Empowered Living Strategies" savininkė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder