Užsispyrusi dzūkė neketina sustoti: ir toliau skina laurus grožio pasaulyje

Kaune gyvenančios Ingos Bagdonaitės vardas jau puikiai žinomas ne tik mūsų šalyje, bet ir plačiai už jos ribų. Ji – viena garsiausių Lietuvos plaukų stilisčių, savo kolekcijoje turinti bene daugiausiai tarptautinių įvertinimų ir apdovanojimų. Sustoti Inga neketina ir to puikiausias įrodymas – „Auksinių rankų“ apdovanojimas, skiriamas geriausiam Lietuvos grožio specialistui.

„Malonu“, – paklausta apie įspūdingą sagę jos atlape, plačiai nusišypso ilgaplaukė I. Bagdonaitė, besirūpinanti garsių šalies moterų plaukais. Ši sagė aplinkiniams ir išduoda, kad geriausia – būtent ji.

Pastarąjį apdovanojimą, įsteigtą Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos, lėmė ne kas kitas, o mūsų šalies grožio industrijos klientai. Balsavimas vyko tiek socialinėse medijose, tiek elektroniniu būdu – kiekvienas norintis galėjo siūlyti kurį nors plaukų meistrą geriausiojo nominacijai.

„Kiekvienas įvertinimas man yra labai svarbus, tačiau šis yra tikrai ypatingas būtent dėl to, kad jį nulėmė ne komisija, o tiesiog žmonės, kuriems yra tekę sėdėti mano, kaip plaukų stilistės kėdėje. Šis įvertinimas man – tai dar vienas didelis postūmis toliau tobulėti šioje srityje“, – drąsiai sako Inga, kurios klientės į eilę išsirikiavusios ilgiems mėnesiams į priekį.

Ar labai jaudinosi atsiimdama išskirtinį įvertinimą? „Žinoma! Prisimenu, kaip ryte mane pažadino daug žinučių ir skambučiai su sveikinimais. Iš pradžių net nelabai supratau, kas vyksta, tačiau netrukus supratau, kad būtent aš ir esu „Auksinės rankos“, – skardžiai nusijuokia geriausia šalies plaukų grožio specialistė ir nė kiek neketina kuklintis – tai jos ilgo ir sunkaus darbo su klientais rezultatas. – Emocijų buvo tikrai daug – širdis džiaugėsi, teko net ir kelias laimės ašaras nubraukti. Jei nuoširdžiai, tai nesitikėjau gauti šio apdovanojimo, nes juk Lietuvoje yra tiek daug gerų grožio specialistų!

Tačiau šiandien puikiai suprantu, kad einu teisingu keliu ir esu beprotiškai laiminga, kad žmonės vertina mane ir mano nuoširdų darbą.“

Pirmąjį pergalės skonį, iš daugiavaikės šeimos kilusi ir sunkiai lietuviškoje grožio industrijoje įsitvirtinti siekusi, I. Bagdonaitė pajuto dar 2017-aisiais, kai jos drebančios rankos tvirtai sugniaužė „Tautos balso“ apdovanojimą – tokie rinkimai rengiami tik kartą per penkmetį. Tai buvo akimirka, kai Inga po ilgų metų darbo neskaičiuojant jo valandų, galėjo mintyse sau ištarti: „Aš tai padariau!“

Tiesa, kauniete save jau vadinanti dzūkė nemėgsta girtis, nes nori, kad už ją kalbėtų jos darbai ir klientų atsiliepimai.

O pasigirti ji tikrai turėtų kuo – gausybe tarptautinių įvertinimų prestižiniuose konkursuose, kur Lietuvos vardas tarp nugalėtojų skambėjo pirmą kartą.

Garbingų įvertinimų kolekcija pildosi. Ar ji atsiliepia ir Ingos karjerai – įpareigoja nenuleisti kartelės, o gal klientės pasigražinti pas garsiąją plaukų ekspertę dabar jau užsirašo pusmečiui į priekį?

„Natūralu, jog kiekvienas apdovanojimas atneša daugiau žinomumo Lietuvoje, todėl kartu ateina ir daugiau naujų klienčių.

Jau kuris laikas eilės pas mane nėra mažos, tikrai labai norėčiau priimti visas, tačiau paroje tam tiesiog pritrūksta valandų.

Labai myliu savo darbą ir niekada nejaučiu, kaip diena praskrieja dirbant ir bendraujant su žmonėmis, tačiau būtina rasti balansą tarp karjeros ir asmeninio laiko – to, beje, vis dar mokausi!“ – prisipažįsta I. Bagdonaitė.

Ji stengiasi neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų ir visada būti priekyje kitų. Prisipažįsta, kad daugiausia informacijos randa socialinėje erdvėje ir internete.

„Bėgant laikui atsirinkau mėgstamiausius pasaulinio lygio prekės ženklus ir plaukų srities profesionalus, kurie padeda neatsilikti nuo naujausių tendencijų.

O kalbant apie įkvėpimą, visada sakau, kad jo daugiausia randu gamtoje. Besikeičiantys metų laikai atneša mums įvairiausias spalvų variacijas ir emocijas, kurios įkvepia mane kurti naujas spalvas ir jas perteikti savo klientėms“, – pasakoja viena geriausių mūsų šalies plaukų kolorisčių.

Tačiau, juk ne veltui sakoma, kad norint spėti visur, galima perdegti, tad vienas iš pagrindinių kaunietės gyvenimo šūkių – niekada nelipti per kitų galvas, tik per savo pačios. Šia taisykle ji vadovaujasi nuo pat pirmos savo darbo dienos, todėl, mano, būtent tai ir padeda jai neperdegti.

„Viską darau savo ritmu, o kiekvienas teigiamas ir nuoširdus įvertinimas man yra pati didžiausia motyvacija stengtis dar labiau tobulėti savo srityje. Kai myli savo darbą, viskas gaunasi savaime, o kiekviena minutė mokslo vėliau atsiperka pačiu geriausiu rezultatu.

Žinau, kad nepakeičiamų nėra ir tai yra labai gerai, todėl noriu po savęs palikti kuo daugiau informacijos ir motyvacijos ateinančiai kartai“, – pozityvumo nestokoja ir konkurencijos visai nebijo grožio pasaulyje puikiai žinoma moteris.

O kas jai pačiai yra gerai atliktas darbas, kai ne komisijos, o josios širdis sako, kad viskas yra atlikta tobulai? „Visų pirma, mano galvoje gimsta vizija, kokią žinutę ir kompoziciją noriu perteikti savo darbe. Kiekvienas plaukas, kiekviena sruoga ir kiekvienas atspalvis yra kruopščiai apgalvotas ir sudėliotas.

Kai ruošiuosi konkursams ar projektams, dažnai ne tik einu miegoti, bet ir keliuosi mintyse turėdama tik vieną vaizdinį – kaip turi atrodyti mano darbas ir ką galėčiau patobulinti?

Žinoma, ne visada viskas pavyksta iš pirmo karto, tačiau kai jau įgyvendinu savo idėją, jausmas apima išties nuostabus ir galiu ramia širdimi pateikti jį vertinimui!“ – šypsosi Inga Bagdonaitė.

Ateityje ji norėtų pasaulio čempionate atstovauti Lietuvą ir patekti į geriausiųjų trejetą plaukų koloristikos kategorijoje. Juk pernai sėkmingai atsidūrė dešimtuke, tačiau dar didesnės pergalės norėtų ne tik sau, bet ir visai mūsų šaliai.

„Bėgant metams supratau, kad ne konkursų apdovanojimai yra pats svarbiausias dalykas. Dabar savo ateities vizijoje turiu svajonę – mokyti kitus meistrus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje!

Jau dabar sulaukiu nemažai užklausų iš kitų šalių profesionalų apie savo atliktus darbus ir naudojamas technikas, todėl tai skatina mane galvoti apie platesnes auditorijas, tačiau, kaip aš mėgstu sakyti – viskam savas laikas.

Kaip sakoma, laimė mėgsta tylą, todėl kol kas palikime mažą intrigą“, – pokalbį užbaigia geriausia metų plaukų grožio specialiste tituluota kaunietė Inga Bagdonaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder